Aradencele sarbatoresc luna asta!!! (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Iar s-a udat a mea azinoapte pana sub brat. Eu am luat nr. 2 din start, ca nr 1 parca e de la 2-4 kg, nu?
Flavia, eu zic sa nu te stresezi cu mancatul prea tare, ca oricum daca e sa faca colici tot face. A dat cineva un link la mamici ca si de la laptele de vaca ce il bem au colici, asa ca... Eu mananc orice in afara de varza, conopida si fasole. Si am o pofta de mancare! Ca si dimineata pe la 4-5 ma duc sa mananc, simt cum ma stoarce asta mica. Intr-o zi la pranz mi s-a facut o foame in timp ce alaptam de am inceput sa tremur.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Mi-au plecat musafirii, copiii dorm, am terminat si cu adunatul pe-aici si acum ma relaxez si eu putin.

Gabi, noi am folosit nr. 1 un pachet, dar nu s-a udat niciodata si sunt mai de calitate, le-am schimbat apoi ca mi se pareau prea mici. Da, sunt de la 2-4 kg.
Am si eu o pofta de mancare, mai ales seara, daca nu mananc imi tremura picioarele. Si mananc foarte multe dulciuri...sper sa nu ma fac cat casa.
Am citit si eu laptele de vaca nu ar fi prea bun,nu stiam ca face colici, eu mananc seara cu cereale en-gros.

Flavia, eu nu mananc rosii si struguri deloc,la astea am observat ca fac urat de tot.
In rest mananc cate putin.Conopida, fasole, vinete nu mananc.

Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ieri am stat aproape toata ziua in curte si tare i-a mai placut Ioanei. A mancat si a dormit. Dar aseara a fost tare agitata . si-i era o foame , de am crezut ca nu se mai satura. Aseara a morfolit suzeta pentru prima data(am incercat si dimineata sa i-o dau dar nu a mai stiut um se face, si-a facut greata cu ea), nu stiam cum sa o mai calmez. cred ca s-a invatat in brate, ca la un moment dat am plecat la Metro si ea a ramas cu bunica, care ne-a sunat disperta ca plange fata ( macase de vreo ora, deci clar nu-i era foame) si a tot leganat-o in brate.
Eu sunt rupta de obosita, ca trebuie sa ma impart indoua. Azi noapte intre doua alaptari am dormit si cu Tudor , ca m-a chemat sa dorm cu el. Nu siu cand o ma simt si eu odihnita, ca deja incep sa fac pungi la ochi de oboseala.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetelor!

Intru si eu pe apucate ca nu-i chiar asa simplu cu 2 pitici.....!

Maine merg sa-mi suprime si mie firele...deja simt ca ma inteapa!
Azi am fost la pediatru cu Nicolas, totul e ok....
L-am si catarit si de cand am venit acasa(de joi) a pus 300 gr!
...Iar eu am impresia ca nu papa destul....(baiu-i de fapt ca am ffff mult lapte....)
Ieri(la fix o sapt) i-a cazut si bontul ombilical(deci ne-am scapat de-o grija).

Alesio e tare scump, toata ziua il pupaceste pe fratiorul lui si deocamdata nu pare a fi gelos....sper sa nici nu devina....

Diana am uitat sa-ti raspund: da, ma ajuta Ovi chiar ff mult de cand avem 2 pitici....adevarul e ca si el e topit rau de tot dupa ei!
Ceva mai complicat va fi cand va pleca in delegatie....

Mai intru cand apuc....

Pupici!


Ioana de Nicolas (17.09.2006)& Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio&Nicolas
Poze Yahoo
Povestea nasterii lui Alesio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Salutari mamici !

No mie-mi merge fooooooooooarte bine , comparativ cu voi .Nu mai indraznesc sa zic nimic ...nu ma plang ..numai ca lui Mel nu i-a trecut diareea , am cedat si i-am dat lapte duminica dimineata si "iaiasi" a durut-o burtica.Am descoperit un lapte de soia mai " a catarii" si pe asta-l bea , sper sa scape odata de napasta.

Azi mi-a plecat cumnata asa ca revenim la normal cu toate.

Ioana e tare dulce Nicolas si mi se pare si mie ca seamana cu Alesio.


Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Am fost la Teba azi, dar nu am gasit mare lucru, pentru Dragos as fi vrut mai mult, dar inca nu au haine mai groase, doar tricouri. I-am luat la Adelina 3 salopetute mai groase (nu foarte).
Pentru bebelusi au foarte multe salopete, body, bluzite, pantalonasi, cred ca au bagat marfa, erau o gramada si la 40.000 lei care aveau defecte foarte mici sau ceva pete care sigur merg la spalat.
Calin a stat cu Adelina afara, a plimbat-o cu caruciorul si eu am fost linistita la cumparaturi, am avut timp sa ma uit.
E super vremea afar, sunt 25 de grade.

Gabi, ce fain de voi ca veti bunici si mai puteti lua o pauza.
Si eu i-am dat suzeta Adelinei si cand are colici o mai calmeaza si atunci trage de ea de zici ca o rupe. In rest nu o vrea.
Ceva poze cu Ioana nu ne mai pui?

Ioana, Alesio cred ca e prea mic ca sa fie gelos. Intr-un fel e mai bine asa, dar e putin mai greu cu 2 pitici de varste apropiate.
La care pediatru mergeti?

Nico, tu nu mai ai loc sa te plangi de noi. Am uitat sa-ti zic ca este ceva lapte de soia cu gust de vanilie.



Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Fetele cu bebici, am o intrebare. Au fost sotii vostri sa depuna dosarele pentru alocatie? daca da, unde si ce acte trebuie, ca Cipri in afara de certificat nu a facut nimic.
Astept si eu sa vina pediatra acum sa o vada pe Ioana.
Alina, si eu manca foarte multe dulciuri...la dsiperare am ajuns sa manc si piine cu gem, eu care mananc gemul numai in clatite. Est o brutarie la fortuna, si afac aia niste placinte!! aproape in fiecare zi il trimit pe Cipri sa imi cumpere!
Nico, imi pare tare rau de mel saracuta!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Buna fetelor! Huh, am obosit cautandu-va....nici nu va mai spun cat am alergat prin tot forumul sa va gasesc. Sper ca asta e subiectul activ ca deja nu mai pot....
Sunt Maria, o mamica in devenire, eu si sotul meu, Adi, o asteptam pe bebelusa prin ianuarie :)
Vrem si noi in clubul vostru.....ce ziceti? :)


Maria Rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi,l-am intrebat pe Calin ce trebuie pentru alocatie si mi-a zis asa: buletinele parintilor, certificat de casatorie, certificat de nastere a lui Tudor(original si copii xerox dupa astea), carnetul de familie si ceva formular care trebuie completat acolo.
Se depun la Primarie la camera 5.
Mai trebuie un dosar pentru cei 1.900.000 care ii primesti, pentru asta trebuie mers in palatul Cenad cum intri pe dreapta prima sau a doua usa. Nu mai stie exact, crede ca doar atat.

Cat costa consultatia la pediatra ca vine acasa?

Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,
Eu tot seara jung acasa si nu prea am chef de scris.
Nico, sanatate lui Mel!
Pupici la mamici si bebici!
Cristina si gemenele



--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput