Superpacientele visatoare si gravidute-dr.Moisa

Superpacientele visatoare si gravidute-dr.Moisa | Autor: thea_m

Link direct la acest mesaj

Gravidute si mamici, paciente ale dr. Moisa:

Marina- mamica Mariucai (IAS) si a lui Mihai (100% natural)
Ana Maria -(IAS) mamica lui Victor Stefan
Cata- mamica Biancai-Andreea (natural)
Amparo- mamica de gemeni (IAS)
Indy -trecuta prin multe peripetiii a reusit sa'l nasca prin cezariana pe Mircea (natural) cel mai frumos baiat al lui mamiINDY
Mishi- (FIV)..a nascut pe 12.07.06 pe Mihnea George , natural, si dupa luni intregi de spitalizare, injectii, tratament pt sustinere, in sfirsit sint bine amindoi!Felicitari!!!
Madyn - (natural)..a nascut pe 1 august un , Mihai Nicolae
Alexia27 - (dubla IAS), a nascut pe 18 iulie pe Eileen Nicole , cezariana
RoAna - (IAS),a nascut pe 16 august un , Andrei
Mit - mamica (FIV)
mamiFlori - (IAS), a nascut pe 25 septembrie, prin cezariana , , Emanuel

roxanya - (natural)
Veronici - (FIV) ++
Madana - natural..cu TPC neg..colpita si o gramada de nervi..si totusi a REUSIT!!!!!
bety - FIV ..a pasit pe drumul lung increzatoare in fortele ei..chiar daca s'a mai impiedicat de cateva gropi in drumul ei..a reusit sa sa se ridice si sa mearga mai departe..si ne'a repetet intru'na...".CREDETI IN VISUL VOSTRU!.nu renuntati..."
ea asa a facut si acum a devenit asa cum si'a dorit Baby on bord
Mari-lu, natural
Tabitha, ( FIV+ICSI, 4 IAD), SEU operata . Asteptam cat mai curand o alta veste cu adevarat buna
Gabiu , natural, cu bb1, in curand speram si cu bb2FELICITARI si sarcina usoara!
Amely , natural, pentru 9 luni, apoi isi va tine comoara in brate! O gradina de pentru tine!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Prietena noastra de suflet
Aileene - mamica lui Alexandre

Inca mai sunt cateva superpaciente supervisatoare care in curand vor fi supergravidutze superfericite.

FELICITARI pentru Alexia27 pentru frumoasa printesa Eileen-Nicole, sa fiti fericiti mereu!
Si deoarece eu deschid mai rar capitole, dar cand le deschid apar si gravidute, va astept cu drag aici sa veniti cu vesti bune!

FELICITARI Ro Ana pentru Andrei, sa creasca mare si voinic si sa va aduca doar bucurii!

Teodora

Poze

Aniversare 2006

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Teo, multumim pentru noul capitol si pentru cuvintele frumoase care ne mai ridica moralul!

Mi-e dor de vremurile cand se scria cate un capitol pe zi la moisici, si culmea, nimeni nu era off-topic! Eeeei, nostalgii de "vechitura"

Dar va iubesc mult pe toate, mai vechi sau mai noi, si vreau sa va "vad" cat mai optimiste si mai zambitoare, se pare ca asta ar fi tratamentul cel mai eficace contra infertilitatii, testat pana in prezent

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Am intrat sa va salut moisicilor si sa va anunt ca am doi flacai la bord ! Desi imi doream fetite sau macar o fetita,m-am impacat cu gandul.
Va pup si va doresc tuturor sa aveti parte de perioada asta de gravidie prin care trec si eu (nu intotdeauna frumoasa-am facut cerclaj) dar cu finalizare excelenta.

veronici
22+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Urraaaa, bine, Veronici! esti mamica de baieti nazdravani (or sa-ti manance urechile...glumesc, desigur!) bravo, iubita mea, ma bucur din tot sufletul! Doamne-ajuta, sa fie sanatosi si sa te faca cea mai fericita mamica posesoare de baieti din lume!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Thea draga , sa dea D-zeu sa fie asa , sa ai guritza aurita si sa ploaie cu ! Nici n-am vazut ca raspunsei pe vechiul capitol !
, omu' daca n-are cap unde sa vina mintea ? In chirie ?


"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Veronici numa-ncet iubitica , ai grija de tine ca cu serclaj la varsta sarcinii pe care o ai , mai mult in pat , mai ales ca sunt 2 ! Oricum bravo ptr baieteii tai sa dea Domnul sa fie bine pana la capat , oricum vor veni mult mai repede decat te astepti , tu sa fii f atenta si sa nu faci nici cel mai mic efort , merita rezultatul eu iti doresc mult curaj !
Amely draguta mea , numai eu eram off topic mereu !


"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Veronici, sa fiti sanatosi iar nazdravanii sa iti aduca numai bucurii. ma bucur sa aud ca totul decurge normal pentru toti. va pup dulce pe toti si aveti grija de voi.
Teo, daca tot ai deschis capitol nou norocos ce ar fi sa bifezi o inseminare norocoasa si sa treci si tu sus pe listuta. Eu cred ca voi renunta la plantute cand ma voi apuca de AC, merg doar pe homeopate. Dar inca astept raspunsul de la Livia, sa vad si parerea ei. Am citit ceva de niste intepaturi, acupunctura?
aileene, amely de la mine un pupic dulce
Pupicei pentru toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Liliana draguta mea , cum de-am uitat de tine , asta da tratament ACUPUNCTURA daca se poate face in RO , du-te cu mare incredere , doar sa te interesezi de medicul care-ti face , cat e de "valabil" daca lucreaza bine si a dat rezultate ! Eu iti tin pumnii si sper din tot sufletul sa fi luat cea mai buna initiativa Oricum aici f multe fete recurg la aceasta metoda si pe semne da rezultate bune , nu imediat , e un pic ca si homeopatia (destul de greu de pus in miscare) dar merge !!! Te si s-aud in curand veste buna ca sa treci si tu si Thea cat de repede pe listuta de mai sus si bineinteles toate iubitele !

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Thea_m multumim pentru noul capitol si sa dea Domnul sa fie cu succes pentru toate!!
Aileene ma bucur ca ne-ai dat un semn de viata! Distractie placuta cu mamica ta si plimbari cat mai multe!! dulci!
Amely
Liana30 merci de pont


http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Multumesc pt.felicitari ,dar drept sa va spun eu am cam avut un soc la aflarea sexului bebicilor. Eu vroiam 2 fete sau macar una.
Va pun mai jos un album pe care l-am gasit pe la mamicile de gemenei si sper sa va insenineze si voua ziua cum a facut cu mine si cu sotul meu. Asa mi-a mai trecut afland ca-s baietei !


http://community.webshots.com/album/203112805HxhTlb

veronici
22+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

veronici felicitariii inca o data!!!
frantzuzoaicooo spusai decat putin..dupa cate vazusi nu zisai tot
Ioana si alata dat cu cea mai mare placere!
Teo,Amely..si toate moisicile


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput