Superpacientele visatoare si gravidute-dr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Buna!
Ce-mi place ca a inceput sa mai apara lumea!
Veronici sa-ti traiasca flacaii, iar tu sa duci sarcina cu bine la termen. Chiar daca iti doreai fete sunt sigura ca baieteii pe care ii vei avea iti vor aduce multe bucurii. Mai trag cu ochiul la mamici sa vad ce mai faceti, tu, Bety, Madyn, Madana, mamiFlori si celelalte viitoare mamici.
Aileene asta era motivul pentru care ai disparut? Pai de vreme ce nu esti pacienta dr. Moisa cum sa fii foarte on topic? Dar noi te iubim si te vrem aici, printre noi.
Liliana, eu sper sa nu dureze capitolul asta 2 saptamani! Astept in capitolul acesta vesti bune de la Ioana, Slavmih, Tabitha, Liana, Oana si celelalte fete care sunt in asteptare acum. Ma rog din tot sufletul sa fi avut mana buna si acum si sa apara macar o noua graviduta. D-na dr. la care merg la acupunctura si pentru homeopate mi-a spus ca a avut rezultate cu aceste metode. Liliana eu cred ca tu ai sanse si natural pentru ca sotul nu are probleme, iar trompele tale sunt in regula, ramane problema pe care ai intampinat-o la FIV de rezolvat si sunt sanse. La acupunctura merg la d-na dr. Monica Radu, momentan, la Spitalul Colentina, in viitor se va muta la Spitalul Panduri, are si cabinet particular pe B-dul Timisoarei. Sedintele de acupunctura dureaza 20 min, se fac 10 sedinte, acele le-am cumparat de ei ( parca 100 000 am dat anul trecut. Programul ei la spital este luni-miercuri-vineri 14-18/19, marti-joi 9-14, in august este in concediu. Sedintele de acupunctura sunt gratuite daca duci adeverinta de salariat. Multumesc pentru reteta pentru sinuzita. Am sa o incerc, mai putin dimineata ca nu am cum.
Bety ce face puiutul tau?
Ioana, Liana, Amely si toate fetele va pup cu drag!


Teodora

Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

[quote]Originally posted by Liana30
frantzuzoaicooo spusai decat putin..dupa cate vazusi nu zisai tot
Liana oare ce ti-o scapat ? Faptul ca merg pe la frantzuzoaicele mele , sau pe disc. gen. nu-nteleg ! oricum n-am nimic de ascuns , tu stii ca eu spun tot , nu-mi plac secretele
Thea draguta mea , las ca mai trec eu , numa' sa vad miscare , ca voi veni , dar daca voi n-aveti ce relata ce sa relatez eu , care nu am cu ce ma lauda (ma refer la tratamente si bb-ici ) Oricum stii ca te iube mult de tot !
Iubitelor si eu ma bucur sa va revad , ca de fiecare data , dar in ultimult timp ati cam luat cateva pauze din diferite motive care sunt ale voastre !
Numai bine si sa curgaaaaaa cu hai ca mai un pic si toamna se apropie , iar bobocii trebuie numarati , nu-i asa ? Haideti fetelor , la treaba cu voi
Ioana , Amely , Liliana , MOana , Slavmih , Bety , Cata , Indy , Tabitha pupici dulci umpluti de soare din Franta

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Aileene pupici dulci si din partea mea si multumiri ca nu ne-ai uitat!
Thea_m as face si eu ceva sedinte de aupunctura, i-mi dai si mie nr. de tel. al d-nei dr. Monica Radu? Eu locuiesc chiar la doi pasi de spitalul Colentina, asa ca m-as duce si eu, din septembrie, nu conteaza cand. Multumesc anticipat!
Amely distractie placuta in weekend!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Ioana ce bine ti-ar sta ca mamica ce dulce-i micuta Mara un special , of Doamne ca-ti vine s-o manci nu alta acolo unde doarme pe premergator ! Dar Borro ce frumos si mare e , sa-l mangai din partea mea "bursucul"
E f buna ideea ta , bravo ptr decizie , referitor la acupunctura , merge , numai sa-ti lasi toate gandurile la o parte si sa fii calma ca sa fie ok ! Mi-a fost dor de tine si de toate , dar f slaba miscarea p-acilea !!! Bine ca tu ne mai tragi de manecuta !
si o seara ca-n povesti fara prea multa caldura va doresc iubitelor la toate

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Aileene iubita, in primul rand felicitari pentru cea de a doua steluta, la cat mai multe! Multumesc pentru complimente, Mara e intr-adevar o scumpete! Face un anisor luna asta pe 25 si mai are putin si merge singurica. Acum e la stadiul de mers cu o manuta, de pus pune pasul singurica. Si o sa mangai si bursucul cand ajung acasa, din partea ta. Aileene vroiam sa te intreb ce parere ai despre stimularea cu clomifen, ca tu stii mai multe decat mine. Eu intentionam sa fac o IA fara stimulare, pentru ca am ovulatie buna, deobicei cu doi , trei foliculi babani, dar ce folos, ca de la un timp ovulez doar pe ovarul drept, unde trompita e subtire rau. Doua luni la rand m-am monitorizat si am ovulat doar pe dreptul, iar dr. mi-a propus o mica stimulare cu clomifen, ca sa ovulez pe ambele ovare. Eu nu prea vreau sa fac, de frica formarii chistuletelor si oricum nu am facut niciodata stimulare. Mi-e cam frica de hiperstimulare, o fata a avut 30 foliculi dupa stimulare si a ramas cu un chistulet. Bine, ca e posibil sa si iasa cu ochisori, e adevarat, dar mi-e frica de chisturi si mai ales ca doar ce-am scapat de unul de 4cm prin laparo. Tu ce crezi? Sa astept sa ovulez natural pe stangul sau sa fac stimularea aia. Multumesc anticipat! Pupici dulci din partea mea flacaului tau mare, care va face in curand 7 anisori, nu? Pe cat e nascut Alexandre? Si ce mai fac Amandine si Cassandra? Hai ca ti-am pus o mie de intrebari si cred ca nu mai stii la care sa-mi raspunzi!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Draga mea Ioana ma simt onorata ca-mi pui asemenea intrebari in legatura cu trat. dar nu cunosc acest medicament "clomifen" , din cate am auzit de la celelalte rfete ajuta intr-adevar si stimuleaza ovulatia , dar cum spui si tu , poate ajuta sa se dezvolte si chistulete din pacate , doar ca eu in locul tau as face-o cu riscul de-a ma molipsi de-un chistulet , daca exista sansa de-a ovula si pe stanga si cine stie poate ca vor fi si "babani" asa cum se intampla pe dr. ! Eu as TENTA si dupa o IA sanatoasa oricum daca esti o persoana care face usor chisturi , tot ii vei face ! Asta nu inseamna ca-ti doresc aceasta , Doamne fereste , tu stii ce cred eu nu ? Am fost mereu f sincera si voi ramane , cu cele dragi mie , iar tu mereu mi-ai cerut parerea si ti-am dat-o cu placere ! Uite eu dupa FIV-ul care s-a prins cu Alexandre , aveam un chist de toata frumusetea , dr chiar vroiau sa ma trimita la un laparo pe timpul sarcinii pe la 12 sapt , dar au hotarat sa astepte si sa vada daca chistul se va resorba din cauza ca nu mai avea loc din cauza lui bb c are crestea evident si chiar asa s-a si intamplat ! Cand nascusem , acesta disparuse complect , se resorbase ! Doamne da-i sa nu mai ai nevoie , tu sa tare , daca faci trat cu clomifenul , nu astepta IA , poate...poate , se va lasa cu ochisori frumosi , asta-ti doresc oricum !
Da , ai inteles bine Alexandre va implini 7 anisori : "de ce toti spun ca eu sunt mic doar 7 ani am implinit" 9cer] vai cat ma bucur , ne intelegem f bine , e ascultator si cuminte (ca baietii) ! Iar ziua lui de nastere e scrisa mai jos !
De prietena mea Amandine ce sa spun e plecata parintii ei pe Coasta de azur in vacanta , sta destul de mult ca tot anul nu-si vede parintii , ei traiesc mai mult in Corsica , in timpul ploios si rece ! Cassandra creste , e o papusa frumoasa are aproape 2 luni (pe 10.08)si e tare cuminte.deh...fetitele sunt mai cumintele decat baieteii ! Iti multumesc de intrebare esti o dulce ca-ntotdeauna !
PS multumesc ptr felicitare (steluta) dar am primit-o mai demult , n-ai vazut-o ?
Pupici Marei , o frumusete de fetita si imi dau seama ce ziua ii vor tine parintii fericiti micutei ! Eu de pe acum o pup dulce de tot si ii doresc tot binele din lume sa creasca mare , inteligenta , cu o inima de aur si s-aduca numai bucurii parintilor ei si tie cu aceeasi ocazie si o mangaiere lui Borro nazdravanul frumos ...

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Aileene iubita, multumesc pentru raspunsuri! Ca deobicei i-mi dai sfatul pe care-l astept si-ti multumesc! Asa ma gandeam si eu, de ce sa nu risc! Doar este pentru un scop frumos si merita orice sacrificiu. Nu am mai facut niciodata stimulare si deaceea mi-e putin frica, dar m-am hotarat: fac stimularea aia si apoi cum o vrea Doamne Doamne. Tii minte ca acum doua luni oscilam intre a face sau nu laparo? Si bine ca l-am facut, ca altfel mai mergeam mult si bine la inseminari degeaba. Tot tu mai impins de la spate sa merg, ca eu eram tare nehotarata. Si acum, tot de la tine primesc imboldul final si-ti trimit dulci pentru asta si un sincer multumesc! Ma bucur ca va intelegeti bine, tu si flacaul "cel mare" si ca e cuminte. La toamna merge la scoala, sau il dai la anul?? Ma bucur si ca prietena ta e bine si se plimba cu fetita lor deja!
P.s.: Cat despre steluta, i-mi cer scuze, dar abia acum am observat-o!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Aileene draga, ti-am trimis cateva fotografii de la intalnirea noastra, a catorva fete de pe forum!(a fost minunat!)Cand vii in tara mai oganizam o intalnire de zile mari, cu tine!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/msailor22/album?.dir=/9849re2&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Vai Ioana draga ce surpriza frumoasa , ce fete frumoase...., nu mi-am dat seama decat pe parcurs ca era vorba de restaurantul tau , si ca tu erai "gazdaritza" , bravo iubita ! Ce suflet mare si primitor ai !
Am recunoscut-o pe Amely ca si ea e o dulce , intotdeauna cu o vorba buna si tare sufletista ! Pe celelalte , doar din vedere (dupa nume) , dar oricum.....ce gasca Dom'le , una si una , frumoase foooooooc ! Iar in ceea ce priveste mancarica , hmmmm.... imi curg !
Iti multumesc ptr invitatie , cu ocazia venirii noastre , nu stiu cand in Ro , am vrea sa trecem prin litoralul romanesc , prin statiunile cele mai frumoase , ca am inteles nu e cazul la toate (din pacate) , doar ca asta nu va fi in curand deoarece , la anul vom petrece vacanta langa Oceanul Atlantic , m-am saturat de Marea Mediteraneana si Coasta de Azur , prea multa lume ! In orice caz , daca intre timp avem ocazia sa trecem prin Ro , am sa te instiintez si sigur ne vom intalni , s-atunci sa vezi !!! Numai ca eu nu-s atat de tanara ca si frumoasele tale invitate pe care le-ai avut !
N-ai de ce sa-mi mulutmesti , era doar o parere , cum as fi facut eu , si vad ca suntem...pe aceeasi lungime de unda ! Sa dea D-zeu sa fie bine si sa nu mai ai nevoie , deci tu sa profiti de ocazie cu trat asta si sa tare sa se prinda inainte de IA , cine stie ? Ce m-as bucura ptr tine !
Numai bine iubita si pupici racorosi din Franta tie si profit sa le trimit la toate cu aceasi ocazie ! Va tare de tooooot ! Duminica frumoasa ca si voi toateeeeeeeeee!

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Fetelor, am intrat doar sa va anunt ca de vineri dupa-amiaza suntem acasa si acum incercam sa ne acomodam una cu cealalta si sa ne facemcat de cat un program (fara prea mare succes!). Eileen este adorabila, tati este topit pur si simplu iar eu nici nu pot sa dorm, ca stau si ii pandesc fiecare respiratie sau scancet.
La nastere, doctorita noastra a fost la inaltime! M-a taiat si m-a cusut superb si mi-a facut rost si de o rezerva cu 3 paturi si cu baie proprie, lucru extrem de important! (prietenii stiu de ce)
Va pup pe toate

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;5;32/st/20060809/dt/7/k/f20f/preg.png

Mergi la inceput