Eco 4D - Dr. Cheles Carmen

Eco 4D - Dr. Cheles Carmen | Autor: vero_vero

Link direct la acest mesaj

Tocmai mi-am facut programare la Medlife la aceasta DR. pentru eco 4D.

A mai facut cineva eco cu aceasta doctora? Mie mi-a fost recomandata cu mare drag...dar tare ast vrea sa mai aud si alte pareri...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Vero in primul rand iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.
Eu am facut eco morfologica la Spitalul Titan tot cu aceasta d-na doctor. Nu stiu ce ai auzit de ea insa mie mi s-a parut o persoana rece, ciufuta si parca plictisita, insa si-a facut treba cum trebuie. Deci, concluzia mea este: ca medic este buna dar ca om nu mi-a placut de loc. Asta nu a fost numai parerea mea. Si inca un lucru care nu mi-a placut la aceasta d-na dr este ca in timpul ecografiei nu a explicat absolut nimic. Eu am pregatire in domeniul medical si am inteles ce se intampla acolo pe ecran insa sotul meu a iesit de la eco absolut bulversat pt ca nu a inteles nimic.
Dupa prima eco morfo m-a mai chemat o data pt ca nu vazuse bine inimioara lui bebe, iar aceasta a doua oara bebe a mea statea f chircita si cu spatele si s-a cam chinuit un pic s-o intorca pt a vedea ce o interesa insa in acesta perioada s-a enervat de-a binelea si s-a exprimat ceva de modul: ce naiba sta in halul asta ca nu pot sa vad inima!!!
Concluzia o tragi singura si sper sa o gasesti in toane mai bune cand te duci la eco.

putzuruca 28+ cu Andreea-Maria

poze cu dragoste






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

buna,
am si eu o programare luni la spit. titan. din ce am citit pe net, e f de treaba la medlife. oare la titan o avea nevoie de stimulente???? ca poate i se pare prea mic pretul in comparatie cu medlife.
revin si eu luni cu pareri.

va pup

...I want a permanent vacation...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vero_vero spune:

putzurucachestia cu "ciufuta" nu am auzit-o...si mie chiar persoanele astea nu imi plac deloc.Sper sa o prin in toane bune , pentru ca si programarea a fost din scurt si deja nu mai am timp sa gasesc alt doctor, tinand cont ca am deja 20 de saptamani.

gio aspet cu nerabdare sa imi povestesti cum a fost.
Unde ai mai gasit comentarii desprea ea pe net???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Vero, eu sunt o persoana vesela, mereu cu zambetul pe buze si imi place sa intalnesc oameni deschisi si veseli ca si mine, dar aceasta dr. chiar mi-a umbrit ziua aceea. Parca nici nu m-am putut bucura cum trebuia ca bebe a mea era bine sanatoasa. Chiar iti doresc din tot sufletul sa fie bine-voitoare.

putzuruca 29+ cu Andreea-Maria

poze cu dragoste






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

vero, am dat o cautare pe google.

...I want a permanent vacation...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinasv1 spune:

Fetelor,

Am fost si eu de cateva ori la dr. Cheles. Intr-adevar e cu toane, mai adesea proaste decat bune. Totusi ca medic ecografist e buna, numai ca nu iti explica. Eu personal dupa ce am vazut ca nu vorbeste, a doua oara am tras-o eu de limba, nu pot sa zic ca am primit toate raspunsurile dar macar cateva in plus.
De exemplu la cea morfologica, m-a intrebat daca am facut amniocenteza, eu nu am facut ca nu a fost cazul, TT a iesit bine, dar cand am intrebat-o de ce ma intreaba (intrebare fireasca zic eu), mi-a zis ca din curiozitate si ca i se pare ca ma cunoaste. Pai ma cunostea ca mai fusesem la ea, dar recunosc ca la vremea respectiva m-a ingrijorat putin.
I-am fost ca sa zic asa pacienta si la Titan, cand am pierdut o sarcina oprita in evolutie. Ea a fost cea care m-a chiuretat, era acum 2 ani dar atunci mi s-a parut super draguta, pot zice ca a reusit sa ma scoata din starea pe care mi-o dadea situatia in sine.
Deci mult succes!
Tina
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

fetelor, mai pe sleau, sa-i dau bani in plus la eco la titan?>????

...I want a permanent vacation...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Gio, nu cred ca este cazul sa ii dai bani in plus, oricum platesti ecografia. Si cu toate ca este mai ieftina decat in alte parti, totusi costa ceva, nu ti-o face gratis sau pe 2-3 sute.
Bafta inca o data.

putzuruca 29+ cu Andreea-Maria

poze cu dragoste






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

putzuruca, la spit. titan eco e 250 mii. am intrebat si eu de 2 ori dar cica asta e pretul. din cauza asta ma gandeam daca n-ar fi cazul sa dau in plus.



...I want a permanent vacation...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Gio, am facut tot la titan eco morfo dar atunci era 200 ron, s-a scumpit dupa aceea.

putzuruca 29+ cu Andreea-Maria

poze cu dragoste






Mergi la inceput