Mamici aspirante din nou - 19

Mamici aspirante din nou - 19 | Autor: Ioanatugs

Link direct la acest mesaj

Capitolul este dedicat Mariucai puiut de Irinel, pentru care ne rugam in continuare
Si in cinstea mamicii Cornelia_Laura care a nascut de curand. Refacere usoara si bine a-ti venit acasa!

Mamicile aspirante

Andra10
Andreea Banica (Alexia Elena 12 august2004)
Mav (Sebi 4 februarie 2004)
herra (Vlad 23 septembrie 2004)
Ana Maria (Victor Stefan 15 decembrie 2004)
Rosa sinensis (Cosmin 3 iulie 1997)
Michial(Theo 6 ani)
Adi95 (baiat 10ani)
Vasce (David 18luni)
Pashosha (Luca si Maya)
Loredana (Diana 6 ani)
Tomasa ([Tudor 9 ianuarie 2005)
An-k (Bianca 14 martie 2005)
Andreeacc (Sebastian 7 octombrie 2003)
LauraB(Diana 11 martie 2003)
Lauricipani(Cristian 2 mai 1986,Kiriakos 3 august 1988,Mario 30 mai 1991)
Denisa73 (Cristian 31 mai 2005)
Roxy (Cristian 5 iunie 2000)
Alexandra b (Ioana 5 ani)
Beatriskiki (Beatrice 11 aprilie 1999)
Crisssu (Darius Mihail, 07.07.2003)
Carrie (Theodora Alexia, 3 ani)
Akella (Daria, 4 ani)
Samurai_lady (Ken,3 ani si 7 luni)
Geliza(Mara 24 ianuarie 2002)+ Ilinca 7august 2006)

Oaspeti:

Asi (Razvan 7 martie 2004)
Aissa (Alexandra 30 septembrie 2004)
Ioana Tugs
baby-boom (Elise 9 iulie 2004)
Leta si un bebe
Mama lui Licurici (David 3 septembrie 2004)
Liana30
Tia

Mamicile gravidute:

Shian(Shion 21 mai 2004)
Mia +
Mcrimiki(Bogdan 24 decembrie 2000 Vlad 17 noiembrie 2003)
Acd2you (baiat 3 ani)
Iulia P (Thomas Anthony 16 iunie 2004)+
Sim (Ruxi 21 decembrie 2001))+
Elenalove27 (Alvaro 10 decembrie 2003)
Ruxandra sb (Matei 3ani)
Clau07 (Alexandra 8 iunie 2004)
Pako (Andreea 17 iulie 2004)
Roandre (Alexia Maria 26 august 2004)+
Monu (Alexia Ioana 24 mai 2005)
Amaya (Andrei 18 februarie 2005)
Biscu
Mariana (Monica-1998, Matei-2001, Markus-2006)
Gio (Taisia 18.07.2003)
Kitty (Raul 7 ani)
Elyanne (Elena 23 octombrie 2004)
paxela (Silviu 27 noiembrie 2004)
Ruxi(Clara 19 august 2002)
GinaM (Rebecca Emanuella 18.12.2003)+(Jessica Priscilla 29.09.2005)
Mamidevladut (Vlad 5 ani

Puiuti nascuti in "familia" noastra:

Maria (20 aprilie 2006), puiut de Mami Irinel
Rares ( 29 mai 2006), puiut de Mami Florypop
Nati(4 iunie 2006) ,puiut de Andira
Raluca-Ioana (26 iunie 2006), puiut de Irinuca
Erik-Marcus (2 iulie 2006), puiut de Lya
Naomi-Patricia (12 iulie 2006) , puiut de Mamaluidavid
Erik (13 iulie 2006), puiut de Mami Cornelia_Laura
Ilinca (7 august 2006), puiut de Mami Geliza

De ceva timp a inceput o traditie frumoasa aici, a inceput sa ploua cu gravidute! Sa dea Dumezeu sa fie cat mai multe viitoare mamici si bebelusi printre noi!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna mamici si aspirante dragi!!
Tin sa va multumesc pentru favoarea de a deschide noul capitol eu, care inca nu sunt mamica ci doar o aspiranta la titlul de mamica si implicit oaspete aici!! Voi mamicile de aici mi-ati adus mereu o raza de speranta in sufletul meu si mi-ati umplut viata de fericire cu experientele voastre fericite! Faptul ca m-ati lasat pe mine sa deschid eu noul capitol, e chiar o onoare pentru mine si sper sa fie cu noroc pentru toate aspirantele, mamicile si copiii lor!
Cu drag a voastra Ioana!


http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriskiki spune:

Draga Ioana bine ca ai inceput un nou capitol poate va fi cu vesti bune , cu mamici si gravidute noi pe lista , puiuti nascuti in familia noastra.
Irinusha spuneai in capitolul anterior ca ai patit sa faci chisturi intr-o luna de la stimulare, dar rushii ti-au intarziat? eu sunt in z 39 si pana acum a fost ceas 28 de zile.
noapte buna dragi mamici si burtici !
cu drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna mamici dragi!
Beatriskiki multumesc Dar teste de sarcina tu nu ai facut nici unul pina acum?? La o asa intarziere mare, eu as face cateva teste, poate cine stie, se ascunde un bebe mic pe acolo! Multa bafta!
Mariana_1976 multumesc pentru incurajari iubita! Sa dea Domnul sa fie cum spui tu, ai fi ursitoarea buna pentru mine! Ce mai face burtica, creste??
Sim draga, multumim pentru vestile despre Cornelia, deja incepusem sa ma ingrijorez! Cand vedem si noi burtica ta?? (o poza recenta, ceva?)
Asi i-mi pare rau ca nu v-ati distrat asa cum v-ati propus!! Dar de la ce ti-a fost rau??? Uite un ca sa te simti mai bine!

Despre mine pot sa va spun ca sunt in z8 si nu inteleg de ce azi am avut glera aceea de dinaintea ovulatiei, nu e prea devreme?? Eu o aveam deobicei prin z11, z12 dar o sa ma lamureasca maine dr. pentru ca de maine z9 incep monitorizarile. Abia astept sa-mi spuna daca luna asta ovulez pe stanga sau nu. O sa va dau maine vesti noi!



http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Ioana sa fie intr-un ceas bun deschiderea noului capitol!!! Sper din tot sufletul ca asteptarile tale sa fie incununate de succes luna asta si sa ne anunti vestea minunata! Uite, Mami Cornelia preda stafeta astazi, asa ca daca ovulatia ta este aproape, sper sa preiei tu locul de . Te pup si stau cu pumnii stransi! Ma intrebai de poza...uf, uite ca ma tot rog de tati sa ne pozeze si pe noi, dar rade de mine si spune: pai ce sa pozez ca nu se vede mai nimic... Sunt un pic mai rotunda la solduri si burtica, dar inca nu-ti dai seama clar daca sunt graviduta sau grasuta . Uite, promit sa aduc poze de la mare, ca acolo o sa facem multe, multe.

Stau cu pumnii si ai mei si ai lui bebe stransi tare de tot pentru Mami Cornelia si bebe Erik. Cum am vesti va spun.

Simona 12+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriskiki spune:

Buna dimineata dragele mele!
Ioana teste am facut vreo 2 , la unul se vedea o adoua linie pala si la ultimul era negativ, acum eu nu ma las in baza asta pt ca nici la fetita nu am avut un test pozitiv,astept pana sambata cand ma duc la ginecolog.
Va doresc o zi cat mai buna!
cu drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

ioanatugs sper ca deschiderea capitolului sa vins si cu bebita la tine , mult noroc

cat mai multe mamici sa schimbe listuta luna asta sa creasca cea cu

la mine z 28 nici un semn nici de ochisori nici de rusi.. luni plecam in concediu si sper sa scap de stresu lor


Alexa si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sper sa aflam cat de curand vesti bune de la Cornelia si micul Eric.

Ioana m-am simtit rau de la gat ca zilel trecute am papat cu lacomie mare o jumate de pepene galben de la frigider.Acum ma simt mai bine, putin obosita, dar tusesc ca un magar.

Noi suntem bine.Fara tati in continuare.Ma lupt cu Razvan sa il invat sa mestece.Azi dimineta am bifat peformanta sa pappe 3/4 de felie de paine toast si o jumate de crenwusti.

Lory ciclul iti intarzie de la chisturi.Eu cand faceam luam tinctura si ceai de coada soricelului si dupa ce venea ciclul din ziua 5-a supozitoare carpicon 2/zi 10 zile.Asa scapam si de chisturi si "fentam " anticonceptionalele.

Paxela poate ne dai o veste buna si poti pleca linistita in concediu fara rusi.





Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriskiki spune:

Multumesc mult ASI am sa incerc tratamentul asta, dar pt fertilitate un tratament naturist stie cineva, nu stiu daca mai am curaj sa iau clostilbegyt si duphaston dupa ce am patit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Branca ursului - dar numai dupa ce esti sigura ca ai scapat de chisturi si lasi putin ovarele sa se linisteasca.

Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

A NASCUT MAMI CORNELIA!!!!
Erik, puiut frumos, bine ai venit in lume! Sa-ti dea Dumnezeu o viata frumoasa, sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii! Bine ai venit in "familia" noastra!

Erik are 3,700 kg si este un baiat frumos care abia asteapta sa o intalneasca pe mami, pe tati si mai ales pe fratiorul lui, Edi.

Cornelia draga, iti doresc din tot sufletul refacere rapida si sa te intorci repede acasa: acasa la tine, si acasa intre noi!

Simona 12+ si Ruxi

Mergi la inceput