Sa ne rugam pt Maria lui Irinel! (2)

Sa ne rugam pt Maria lui Irinel! (2) | Autor: Irinel

Link direct la acest mesaj

Partea intai

Fetele mele dragi,
Maria e bine deocamdata. O hranesc tot pe furtunas si la 2-3 mese pe zi ii dau si cu biberonul formula cu cereale, ca sa nu uite sa pape. Dar s-a cam constipat si o zi a fost maraita, asa ca am luat o pauza, nu stiu daca e bine da nici sa se chinuie nu pot sa o las. In rest e cumintica, doarme bine daca n-o deranjeaza nimic, cand e treaza rade cu noi sau cu jucariile si chiar gangureste de cateva zile. E tare dragalasa. Azi statea in bouncer si Danut o legana (uneori mai tare decat ar trebui, da ce sa-i faci? asa e el...) si radea la ea si ea la el... Danut e tare mandru cand ii da suzeta si ea o accepta. E si putin gelos si vrea si el in brate, da cred ca e normal.
Cand am venit de la spital Danut nu voia sa mai mearga la culcare decat cu tati, cred ca se simtea mai in siguranta cu el, ca a fost tot timpul acasa cu el. Acum cred ca si-a revenit ca nu mai protesteaza si e tare dragastos si cu mine.

Miercuri merg cu Maria la control la cardiologul de la spital pentru verificarea de 2 saptamani de la iesirea din spital. Sa va rugati pentru noi. Stiu ca la un moment dat ne-au zis ca primele 2 luni sunt decisive pentru tranzitia de la respiratia in uter la cea independenta a bebelusului si ca dupa 2 luni se va vedea cum o ia evolutia ei din punctul de vedere al plamanilor, daca o ia spre bine sau spre rau, asa ca abia astept sa vad ce zic. Da ea pare bine acum, eu sper sa ne dea si noua o raza de speranta. O sa ne intalnim si cu dieteticiana si occupational therapist-a de la spital. Cu ele o sa vorbesc despre dieta Mariei, adica volum, concentratie si de cate ori sa o incerc cu biberonul. Prin tubulet ii dau tot laptele meu fortificat cu formula.

Va multumesc ca va ganditi la noi si va rugati pentru noi, rugaciunile voastre ajuta, Maria zambeste si e rozalie in obrajori. Ba chiar asistenta care vine la noi mi-a spus ca e ciudat ce bine se aude inimioara ei cand o asculta cu stetoscopul avand in vedere ce probleme are, ca se aude aproape ca o inima normala. A zis ca pana si la inimioarele cu gaurele sau alte probleme mai mici, se aud diverse zgomote ciudate, pe cand la ea nu se aude mai nimic. Rana de la manuta e aproape vindecata si asta e un semn bun, ca sistemul ei imunitar totusi lupta, desi ea n-are splina (asta ne-a spus tot asistenta).

Va pup cu drag.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si Maria (20 Aprilie 2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Irinel, mamica draga, sunt asa de bucuroasa cand citesc ca sunteti bine! Abia astept sa ne dai vesti bune dupa controlul de miercuri!
Mi-l si imaginez pe Danut-Smecherut in postura de frate mai mare! Cred ca e tare mandru de el.
Inca o data va imbratisam pe toti!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

OOOO ce ma bucur pentru voi si pentru Mariuca!!! Asta arata ca este o luptatoare si ca Doamne-Doamne vegheaza asupra ei!!!!
Irinel, tie iti doresc multa putere, iar Mariei ii doresc sa fie din ce in ce mai bine si la fel de zambareata ca acum!! Pupici multi lui Danut cel intelegator si cumintel!!!

Va pup!!!

Doamne ajut-o pe Maria!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Irinel, ce ma bucur ca Maria se simte bine si e fericita.
Ma rog sa iasa totul bine la controlul de miercuri.
la toata familia ta.

Nicoleta si Bia Ciocarlia
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laurina spune:

Ce vesti bune !!! Ma bucur din suflet ca Maria este vioaie si rade, iar Danut este un fratior extraordinar. Ne rugam sa fie totul bine miercuri la control, asteptam sa ne povestesti, speram ca vestile sa fie la fel de optimiste. multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Irinel, ce vesti bune! Miercuri tinem pumnii stransi tare si ne gandim la voi! Sigur or sa va dea milioane de "raze de speranta", doar Mariuca e o luptatoare mica! Multa putere in continuare!
Pupici lui Danut, ca-i asa un fratior bun!
Imbratisari ptr. o mamica eroina!

Irinusha & Cris (03.05.04)

site-ul lui Cristian
www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Multa sanatate Mariei! Ne rugam sa fie sanatoasa si fericita!

Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Ganduri bune si multa sanatate si de la noi!!!
Ne gandim la voi si ne rugam sa fie bine!

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Irinel, George, tinem pumnii stransi si ne gandim la voi!!! Asteptam vesti bune ptr. ca stim ca Mariuca noastra e o puternica si o luptatoare! O pupam cu drag! Tot asa si pe Danut, ca-i un fratior iubitor!
Imbratisari calde!

Irinusha & Cris (03.05.04)

site-ul lui Cristian
www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Multa sanatate!
Doamne ajuta!

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Irinel ma gandesc la voi si ma rog sa fie totul bine astazi la control si in continuare. Iti multumesc tare mult ca iti faci timp sa ne dai de veste ce se intampla cu voi! Multa sanatate va doresc!

Simona 11+ si Ruxi

Mergi la inceput