sunt bune pireurile din magazin?

sunt bune pireurile din magazin? | Autor: cosmi1975

Link direct la acest mesaj

fetelor ce parere aveti despre sucurile si pireurile gata facute? ati dat bebeilor ? sunt naturale ? sunt indicate? va rog ptr ca mereu trec prin fata raionului si as vrea sa le incerc.Voi ce ziceti?pupici

bibilica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Sunt tare bune atunci cand nu ai timp de gatit sau esti in deplasare cu BB! Eu ii dau mancarica, nu sucuri, numai in conditiile amintite. In rest, prefer sa-i gatesc. Nu stiu daca sunt naturale, dar sunt ecologice (exista o diferenta). Adica solul nu este fertilizat cu ingrasaminte chimice, legumele sunt atent selectionate etc. Desi pe eticheta spune ca nu contin conservanti, parca am un dubiu. Ii dau Hipp sau Nestle si ii place la nebunie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

si eu i-am dat Nestle din comert si sunt ok.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Si eu ii dau si Hipp si Nestle.

In general i-am dat fructe si sucuri... pana apar cele proaspete din productia romaneasca.Decat sa ii dau fructe injectate de la turci sau de prin alte tari prefer sa ii dau din borcanele.
Piureuri de legume ii dau cand plec in deplasare sau cand nu apuc sa ii gatesc la timp.

Bebe al meu papa cu placere si din borcanele si ce ii prepar eu.

Liliana Soare nu cred ca au conservanti si sunt prelucrate si imbuteliate in conditii de sterilitate maxima... si-atunci d-asta rezista.

Mare noroc cu ele.. eu sunt super incantata ca uneori mai sunt si eu "mama comoda"

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Si eu ii mai dau fructe, tot cand sunt in deplasare sau ea in greva foamei. Nu stiu prin ce minune piureurile de fructe de la borcan nu le refuza. Si ma mai folosesc de "Pere Wiliams" de la Nestle cand uita sa presteze kk.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Da, sunt foarte bune. Trebuie insa sa verifici mereu termenul de garantie si capacul (sa fie etans, sa nu fi intrat aer in borcan - cand apesi in centrul capacului, sa nu faca clic).
Ii poti da, alternativ cu mancarea preparata in casa. In deplasari sunt super-utile, sau in unele zile cand n-ai apucat sa-i pregatesti papa (ca de, se mai intampla!)


_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by lilianasoare

Sunt tare bune atunci cand nu ai timp de gatit sau esti in deplasare cu BB! Eu ii dau mancarica, nu sucuri, numai in conditiile amintite. In rest, prefer sa-i gatesc. Nu stiu daca sunt naturale, dar sunt ecologice (exista o diferenta). Adica solul nu este fertilizat cu ingrasaminte chimice, legumele sunt atent selectionate etc. Desi pe eticheta spune ca nu contin conservanti, parca am un dubiu. Ii dau Hipp sau Nestle si ii place la nebunie.



Ai un dubiu ca ar contine conservanti,dar stii sigur ca legumele sunt atent selectionate,nu?

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

I-am dat baietelului meu cand am plecat in concediu.Lui i-au placut f.mult,cu toate ca eu nu as fi pus gura pe ele,in schimb s-a constipat f. tare de la ele pentru ca au f.mult morcov in ele sau orez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by lilianasoare

Sunt tare bune atunci cand nu ai timp de gatit sau esti in deplasare cu BB! Eu ii dau mancarica, nu sucuri, numai in conditiile amintite. In rest, prefer sa-i gatesc. Nu stiu daca sunt naturale, dar sunt ecologice (exista o diferenta). Adica solul nu este fertilizat cu ingrasaminte chimice, legumele sunt atent selectionate etc. Desi pe eticheta spune ca nu contin conservanti, parca am un dubiu. Ii dau Hipp sau Nestle si ii place la nebunie.



Ai un dubiu ca ar contine conservanti,dar stii sigur ca legumele sunt atent selectionate,nu?

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!



Informatia ca sunt ecologice nu apare doar pe eticheta, ci si pe site-ul compabniilor respective. La fel si cea referitor la conservanti. Am un dubiu vizavi de faptul ca termenul de valabilitate e destul de mare. Atata tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Al meu n-a vrut neam! Am incercat de mai multe ori sa-i dau, am luat de la Nestle, Hipp, Hero - nu i-a placut nimic, m-a disperat ca nu sunt chiar ieftine si au ajuns la gunoi. Poate nu i-am dat eu cand a trebuit (prima oara i-am dat la 1 an), poate se obisnuise deja cu alte gusturi, nu stiu. Voi la ce varsta ati inceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manon spune:

pireurile din comert: never,never,never !!! ne chinuim sa dam copiilor numai mancare proaspata. pai, voi va ganditi cat de "proaspete" sunt acele produse (chiar daca sunt in termenul de garantie), ce conservant special contin (ca si laptele garantat 6 luni, halal...). cand n-ai timp de preparat ceva, mai bine un concentrat (nestle, humana, milupa...sunt atatea) cu lapte si fructe, cereale, ...ma rog, branza de vaci, ...
sa nu glumim cu stomacelul bebelusilor, ca sunt destule pericole mai tarziu (of, coca-cola asta!!)

Mergi la inceput