Mamici aspirante, din nou - 16

Mamici aspirante, din nou - 16 | Autor: sim

Link direct la acest mesaj

Mamicile aspirante

Andra10
Mercedes(Bianca 3 iunie 2005, Cristi 3 August 1999)
Ruxi(Clara 19 august 2002)
Andreea Banica (Alexia Elena 12 august2004)
Kitti (Raul 6 ani)
Mav (Sebi 4 februarie 2004)
herra (Vlad 23 septembrie 2004)
Ana Maria (Victor Stefan 15 decembrie 2004)
Rosa sinesis (Cosmin 3 iulie 1997)
Michial(Theo 6 ani)
Adi95 (baiat 10ani)
Vasce (David 18luni)
Pashosha (Luca si Maya)
Loredana (Diana 6 ani)
Pako (Andreea 17 iulie 2004)
Tomasa ([Tudor 9 ianuarie 2005)
An-k (Bianca 14 martie 2005)
Andreeacc (Sebastian 7 octombrie 2003)
LauraB(Diana 11 martie 2003)
Lauricipani(Cristian 2 mai 1986,Kiriakos 3 august 1988,Mario 30 mai 1991)
Roandre(Alexia Maria 26 august 2004)
Gio (Taisia 2 ani jumate)
Clau07 (Alexandra 8 iunie 2004)
Monu (Alexia Ioana 24 mai 2005)
Denisa73 (Cristian 31 mai 2005)
Amaya (Andrei 18 februarie 2005)
Roxy (Cristian 5 iunie 2000)
Lory (Beatrice 7 ani)
Alexandra b (Ioana 5 ani)
Mamidevladut (Vlad 5 ani)


Oaspeti:

Asi (Razvan 7 martie 2004)
Aissa (Alexandra 30 septembrie 2004)
Ioana
Tia
Mariana (Monica-1998, Matei-2001, Markus-2006)
baby-boom (Elise 9 iulie 2004)
Leta si un bebe
Mama lui Licurici (David 3 septembrie 2004)
Elyanne (Elena 23 octombrie 2004)
Liana30
Zozela

Mamicile gravidute:

Andira(Irina 14 aprilie 2005)
Florypop(Andrei 27 noiembrie 2004)+
Irinuca(Radu 2 ani si 2 luni)+
CorneliaLaura(Eduard 21 iunie 2004) +
Lya(Rut 14 iunie 2003)+
Mamaluidavid(David Tetsuhisa 24 decembrie 2004)+
Geliza(Mara 24 ianuarie 2002)+
Shian(Shion 21 mai 2004)
Mia +
Mcrimiki(Bogdan 24 decembrie 2000 Vlad 17 noiembrie 2003)
Acd2you (baiat 3 ani)
Iulia P (Thomas Anthony 16 iunie 2004)
Biscu
Elenalove27 (Alvaro 10 decembrie 2003)
Sim (Ruxi 21 decembrie 2001))
Ruxandra sb (Matei 3ani)
Clau07 (Alexandra 8 iunie 2004)


Puiuti nascuti in "familia" noastra:

Maria (20 aprilie 2006), puiut de Mami Irinel


Va doresc sa fie un capitol cu multe anunturi minunate!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

SIM nu te supara, dar cred ca pe mine m-ai uitat! Nu sunt si eu un mic oaspete? Sau pe mine vrei sa ma treci direct la gravidute? In cazul asta, te iert, draga!

Cu drag Ioana Tugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Ioana draga mea draga, cum de am facut una ca asta!? Iarta-ma, te rog din suflet sa nu te superi pe mine, ca n-a fost cu nici un gand rau (Doamne pazeste!). Stii ce, desi te-am adaugat in listuta de oaspeti dragi noua, pentru tine am un loc special rezervat la mamici .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

vreu sa stiu si eu, cine intra in lista de oaspeti? mamicile nehotarate? ... sau chibitzii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Mi-am reparat netu'.
Revin dupamasa.

Tia la oaspeti intra si chibitzii si mamicile nehotarate.Cred ca ar trebui sa trec si eu la oaspeti.



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Asi chiar ma gandeam de ce nu mai vii pe la noi. Deci ai renuntat cu totul la gandul de bebe 2... am crezut ca atunci ne-ai anuntat doar intr-un moment de tristete. Draga mea, eu cred ca daca va fi sa fie, cu sau fara planificare el tot va veni.

Mami Irinel se vede treaba ca Maria a inceput sa fie mai activa si ii lasa lui mami mai putin timp pentru ea. Cand ai timp, noi te asteptam cu drag!

Ma intreb ce-or mai fi facand celelalte mamici de pe la noi. Sper sa ne dati si noua de veste cand vine bebita pe lume, da?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am lasat-o mai moale cu bebe2.Nu am renuntat de tot si daca va veni va fi primit cu bratele deschise.
Acum ne concentram la concediu care va fi la sf.lui iunie.
Am inceput o dieta si "lucrez" la celulita.Adica la disparitia ei.

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

io ma bag chibitz ma primiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

TIA Cu tot respectul penru dvs., vreau sa stiu daca v-ati referit cumva la mine, cand a-ti pus intrebarea aceea cu "chibitz", care, recunosc, nici nu stiu ce inseamna? Nu sunt nici mamica nehotarata si nici nimic altceva, decat o simpla aspiranta "hotarata" la titlul de mama! Iubesc mult mamicile de aici, m-au ajutat enorm cand am avut nevoie si-mi place gandirea lor. Ma simt bine cu ele tocmai pentru ca au deja cate un bebe si ma hranesc cumva cu optimismul lor, fiind mereu in preajma copiilor! Daca am deranjat pe cineva, pentru ca am cerut sa fiu pe lista oaspetilor, puteti sa ma stergeti si nu o sa mai postez pe aici. Voi sta in umbra si voi citi ce scriu mamicile mele dragi.
SIM multumesc mult pentru tot! Nu m-am suparat nici o clipa pe tine, nu ai de ce sa te scuzi! Esti o dulce, te consider deja prietena mea de suflet, mai ales ca ne-am si cunoscut personal! I-ti doresc tot binele din lume si un bebe2 cat mai repede!
VA PUP FETELOR SI VA DORESC SA AVETI PARTE DE TOT CE VA DORITI PENTRU CA MERITATI !

Cu drag Ioana Tugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Hei, dragele mele, haideti s-o luam pe rand...dar mai intai si mai intai nu va suparati, ca de e sa fie bebit pe undeva se supara si el.

Ioana iubita, eu sunt sigura ca Tia nu s-a referit la tine, mai ales ca tu ai fiecare postare chiar la obiect si nu incerci doar sa te bagi in seama. Sa nu care cumva sa-ti treaca prin capsor sa nu mai postezi pe aici, ca ma supar foc. Esti un om care din clipa in care a intrat pe lista noastra a adus multa lumina, incredere si mai ales informatie importanta. Te rog mult sa nu te superi si sa ramai in continuare alaturi de noi. (sa stii bine ca de mine nu scapi!ok? )

Tia eu ma bucur ca ai ales sa intri pe la noi si te primim cu draga inima. Noi am incercat atat cat ne-a stat in putinta sa formam o mica familie in care sa impartim bucuriile si tristetile si sunt sigura ca ai vazut cat de multe motive sunt si de o parte si de alta. Uneori chiar avem nevoie sa stim ca cineva care a mai trecut (sau nu) prin aceleasi lucruri ne este alaturi si poate sa inteleaga. Asa ca desi subiectul li se adreseaza (dupa nume) mamicilor care vor inca un copil, noi primim cu bratele deschise si aspirante care fie nu au avut vreodata o sarcina, fie au pierdut copilasi fara ca sa-i fi vazut vreodata. Acestia sunt oaspetii nostri.

Asi unde ati hotarat sa mergeti in concediu? Uite ca iar mi-am amintit ca planurile noastre de concediu sunt ...lipsa. Tre sa-mi convoc famila la o sedinta ca nu se mai poate.

Va doresc o seara placuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Buna,oare ma mai tineti minte?
Eu nu v-am uitat insa am fost ocupata in ultimul timp.
Ce mai faceti,sper ca si voi si puiutzii sunteti bine.
Noi,adica burtica suntem bine,crestem,imi e din ce in ce mai greu,deocamdata doar durerile de spate ma supara.
Chiar ieri am fost la eco,se pare ca e FETITZA ,grasunica,deja are 1500 grame si masoara cu 2 saptamani mai mult.
Tot prin cezariana voi naste,nu ma lasa doctorul sa incerc natural si oricum domnisoara nu vrea sa se intoarca cu capul in jos,desi timp mai este. 2 luni jumatate.
David a crescut si el, e un cuminte,de vorbit vorbeste mult dar pe limba lui,nu prea inteleg decat cateva cuvinte.
Ii place sa mangaie burtica,sa ii faca "aia" si sa isi bage degetele in buricul meu iesit inafara
Mami Irinel inca nu te-am felicitat,sa iti traiasca Maria,sa fie sanatoasa!
Va si sa stiti ca va citesc chiar daca nu si scriu!


Stefania 28 + cu Patricia
David (24 dec 2004)

Mergi la inceput