am gasit saltea din fibra de cocos.

am gasit saltea din fibra de cocos. | Autor: roxi23

Link direct la acest mesaj

fetelor postez acest subiect in ideea nu de a face reclama, ci de a raspunde si altor persoane interesate de saltea din fibra de cocos pentru patuturile bebeilor, mai ales ca citisem pe forum ca nu se gasesc... ideea este ca am gasit un magazin de accesorii si mobilier pt copii si tineret super si cu preturi bune. Magazinul se afla in mallul vis a vis de stadionul ghencea, parca se numeste home&design mall.daca vreti adresa web a magazinului, imi spuneti si eu va trimit mail.sper sa fiu de ajutor.


POZE NOI
DARIUS EDUARD(9.10.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Vreau eu, multumesc.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Si pe mine ma intereseaza.

Gabica mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Noi am cumparat saltea din fibra de cocos de la magazinul Barza (de pe Calea Vacaresti). Iata si un link:

http://www.RECLAMA.com/matrazi.html



Steluta 33s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

steluta vad ca e ok sa dai adresa web
atunci dau si eu adresa magazinului de care am amintit
http://www.RECLAMA.ro

POZE NOI
DARIUS EDUARD(9.10.2005)
www.paidmail.ro/?ref=sorinel_ilie" target="_blank"> link interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Pentru cine e interesat: o saltea buna trebuie sa aiba straturi alternative de buret si coaja de nuca de cocos. Cel mai bine e sa aiba si arcuri care sa sustina straturile astea. Daca e numai din nuca de cocos se deformeaza rapid, ia forma copilului si poti sa o arunci la gunoi dupa 6 luni (de repozitionari ale ei si ale copilului in pat). A patit o prietena de-a mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

AMANTARINA uite ce scrie despre salteaua din fibra de cocos:

Saltea pentru copii BIOCOCOS din fibra de cocos latexat
Sufletul patului pentru copii este salteaua pe care bebelusul se odihneste zilnic 18-20 de ore.


Caracteristici ortopedice: Miezul flexibil de cocos, datorita structurii sale stabile, sprijineste pe deplin coloana vertebrala, si impiedica astfel afectiunile coloanei vertebrale formate la varsta copilariei.

Igiena saltelei:
Datorita structurii sale uscate bacteriile nu au spatiu vital, iar salteaua este antialergica.

Aerisirea: Se aeriseste excelent, aerul patrunde prin structura fibroasa.

Influenta fiziologica:
Bebelusul culcat pe burta respira liber si prin saltea.

Capacitatea de absorbtie a apei:
Umiditatea aparuta pe saltea este evaporata de catre fibre, astfel salteaua ramane intotdeauna uscata sub bebelus.

Posibilitatea de curatire: In vederea curatirii fata de saltea nu trebuie indepartata! Salteaua se poate spala impreuna cu fata de saltea cu apa calduta din abundenta, astfel impuritatile se pot indeparta si din interiorul saltelei! De pe fata saltelei impuritatile se pot curata cu ajutorul unui detergent neutru si o perie. Dupa clatire se tine la temperatura camerei ridicata pe o muchie. Salteaua este uscata dupa 3-5 ore.

Utilizare: Propunem asezarea saltelei din fibra de cocos pe spalier, astfel se asigura aerisire perfecta. Daca salteaua se gaseste pe placa inchisa, atunci saptamanal trebuie aerisita in pozitie ridicata, de exemplu in timpul cand bebelusul se scoate la plimbare.
espre salteaua din fibra de cocos:

POZE NOI si www.dropshots.com/roxi23" target="_blank"> Filme noi
DARIUS EDUARD(9.10.2005)
www.paidmail.ro/?ref=sorinel_ilie" target="_blank"> link interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Nu prea-mi dau seama daca are si buret: cred ca nu. Si nici arcuri. In acest caz intoarce-o pe ambele parti si rasuceste-o si culca bebeul pe fiecare,alternativ. Asa poate nu se va deforma. Eu personal nu cred in faza aia cu umiditatea; cel mai bine e sa cumperi o panza impermeabila pe care sa o asezi sub cearsaf. Asa sigur nu se va uda salteaua, daca accidental nu i-ai pus pamperul corect sau isi trage singur de el (asta pe la 1an)si se uda.
Cu aerisitul e bine ca se insista, pentru ca toate saltelele care au fibre vegetale put - scuza-mi exprimarea dupa un timp. Astea din cocos miros mai putin si nu foarte neplacut, dar alea din iarba... Am fost eu in vizita la o cunostinta care avea asa si nu pot sa-ti descriu cum mirosea in camera copilului: a grajd!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

De fapt,linkurile spre alte site-uri romanesti cu aceeasi sfera de interes nu sunt ok!Imi pare rau!


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by Veve

De fapt,linkurile spre alte site-uri romanesti cu aceeasi sfera de interes nu sunt ok!Imi pare rau!



De fapt eu nu reusesc sa inteleg chestia asta cu reclama la toate adresele web pe care la punem . Inteleg ca sunt anumite magazine on-line care au si forum, si le puteti considera ca fiind "competitia". Dar totusi eu am pus un link la un MAGAZIN pur si simplu. Cu ce afecteaza forumul DC?? Pana la urma folosim acest forum sa aflam cat mai multe informatii utile...

Steluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Field_mouse spune:

quote:
Originally posted by roxi23

Posibilitatea de curatire: In vederea curatirii fata de saltea nu trebuie indepartata! Salteaua se poate spala impreuna cu fata de saltea cu apa calduta din abundenta, astfel impuritatile se pot indeparta si din interiorul saltelei! De pe fata saltelei impuritatile se pot curata cu ajutorul unui detergent neutru si o perie. Dupa clatire se tine la temperatura camerei ridicata pe o muchie. Salteaua este uscata dupa 3-5 ore.




Dar la mine fata de saltea are un strat de boabe de hrisca. Atunci cum o spal, nu stii? (Dar nici nu se indeparteaza, am incercat)

Mergi la inceput