Masuta de infasat - necesitate sau moft????

Masuta de infasat - necesitate sau moft???? | Autor: Roxana Claudia

Link direct la acest mesaj

Sunt in febra cumparaturilor de dinaintea nasterii. Am ajuns la capitolul masa de infasat si sincer nu stiu daca este sau nu utila. M-ar ajuta mult niste pareri.

Mii de multumiri

Roxana Claudia

http://community.webshots.com/user/Roxaniciu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:


cred ca este mai mult un moft...eu nu am avut si a fost totul ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

Eu am cumparat masa de infasat incorporata cu cadita. Cadita e din-aia pe rotile cu cosuri dedesubt. Infasatul, adica schimbatul de pampersi in timpul zilei il fac pe pat, in ce incapere se nimereste. Inainte si dupa baie folosesc masa de infasat de pe cadita.

Initial am avut de gand sa il schimb numai pe masa de infasat numai ca pe urma am vazut ca imi era lene sa ma duc de fiecare data cu toate alea in baie, unde sta cadita.

Dar cadita pe rotile e buna ca mai fac baie si in sufragerie cand e meci. Ca se uita coechipierul meu de scaldat copil.





Magda, mami de Horia (20ian1997) si Matei (3oct2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Noi am avut de la inceput masuta de infasat cu cadita sub de la Brevi. Cadita nu am folosito ptr ca Mihnea a facut baie de la 3 zile de cand am venit acasa din spital in cada mare(a facut bai subacvatice si inot de la 3 zile). Ptr mine una nu a fost un moft masa de infasat. Mi-a fost f utila si inca ne mai este si acum la 10 luni. Eu il schimb doar pe masa de infasat care este in camera lui pusa. Este f buna mai ales ptr spatele tau mami si mai ales atunci cand ai cezariana si nu poti ridica copilul de pe pat. In cazul meu cu cezariana mi-a prins tare bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Noi nu avem masa de infasat, avem suportul acela cu marginile inaltate, pe care l-am pus pe o masuta pe care o aveam deja. Ne este util si acum la un an si patru luni, ar fi un chin sa-l schimb in pat sau pe canapea. Acolo sta cuminte si nu are unde sa se intoarca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Nu am avut si nici nu am simtit nevoia.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

quote:
Initial creeata de Roxana Claudia

Sunt in febra cumparaturilor de dinaintea nasterii. Am ajuns la capitolul masa de infasat si sincer nu stiu daca este sau nu utila. M-ar ajuta mult niste pareri.

Mii de multumiri

Roxana Claudia

http://community.webshots.com/user/Roxaniciu




Nici eu nu stiam exact ce sa fac..sa o iau sa nu o iau? Dar m-am lamurit: am primit-o cadou!
Questia e ca unele mamici acuzau dureri de spate si le era greu sa se aplece pe pat , iar altele cu cezariana ziceau ca le doare operatia cand se aplecau... Acum, vezi tu cum te simti mai bine: sa infasezi la inaltime sau pe pat...

NASTERE USOARA si bb sanatos si frumos!


Maria si Razvan Mihai in burtica (31 saptamani)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mella77 spune:

POate pentru unii este un moft, dar eu o sa cumpar masa de infasat, aia simpla cu cadita dedesupt. Motivul e simplu: eu am probleme cu mijlocul si ar fi groaznic pt sanatatea mea sa stau cocosata cat spal si schimb copilul. Chiar am pus ochii pe una mai tapana si imi mai place la ea ca se scoate cadita usor pentru un spalat mai sanatos:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Nu stiu daca este moft sau nu,dar eu mi-am luat in ideea ca o sa-mi fie utila.Dar nu mi-a fost.N-am putut sa-l "manevrez" acolo pe masa de infasat.Mi-a fost mult mai comod pe pat,cu toate ca am avut cezariana.

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

Categoric da!
Eu am facut la comanda o comoda cu sertare pe dimensiunile si inaltimea mea! Avand probleme cu coloana, a fost super!
In comoda avem sertarul cu medicamente, creme, etc si in restul sertarelor haine pentru baietii mei!
Utila si comoda!

Denisa,copilul Alexandru si bb Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Noi avem de la primul copil si consider ca nu este un moft.
O luna pe an in RO la mama unde nu aveam si ma intorceam cu dureri de mijloc, mai ales cit erau copiii ff. mici. Eu o gasesc ff. utila, mai ales la inceput, cind nu ai experienta, ai totul la indemina, datorita sertarelor, hainutele sint mici incap in sertare plus tot tacimul scutece, servetele, eu am vazut la ea numai avantaje, copii nostri au aproape 4 ani si respectiv 2 ani si inca o folosim la greu, pt. imbracat...etc.
narcisa

Mergi la inceput