Masuta de infasat - necesitate sau moft????

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Foarte utila daca nu vrei sa ai dureri de spate!!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

nu am avut dar recunosc ca mi-ar fi placut sa pot avea.

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Noi primele 6 luni cat a fost fetita mica am schimbat-o pe patutul ei pentru ca era la pozitia cea mai de sus si ajungeam bine, dar dupa aceea a trebuit sa lasam patutul mai jos si am cumparat de ocazie o masuta mica dar inalta care ne-a costat mult mai putin ca o masuta de schimbat si o schimb pe aia. Am pus-io langa patutul ei ca sa-mi fie la-ndemana. Eu cred ca e bine sa ai asa ceva pentru ca pana va ajunge copilul tau sa poarte chilotei si sa faca la olita o sa schimbi mii de scutece. Deci se merita.

Gloria si Eva (22 dec. 2004)


poze

poze recente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

nu am avut masa de infasat; in cadita atasata propabil ca nu mai incapea de mult (eu am luat atunci cea mai mare cadita pe care am gasit-o).

in schimb folosesc si acum, cand il schimb sau examinez, sau pun termometrul, un birou mareee, cred ca de 3 -4 ori mai lat ca o masa de infasat.

cred ca m-ar fi omorat durerea de spate daca alegeam sa-l schimb pe pat; si apoi acolo, pe "masa" noastra de schimbat, am si o tavita cu toate cele necesare - crema de dat la fundulet, ser fiziologic, vigantolul, comprese sterile, servetelele umede, betisoare cu opritor, etc.

numai bine!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank"> caietel de amintiri
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank"> jurnal de copil cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia_popa spune:

Eu zic ca este foarte utila. Nu neaparat una speciala, insa eu cred ca trebuie. Noi am improvizat dintr-un birou pe care am pus o patura groasa si un cearceaf pe care il schimbam des. Cert este ca trebuie sa ai un loc unde sa schimbi copilul, etc... Noi si acum la un an si 5 luni il folosim cu succes: acolo o pun si o usuc cand o scot din baie, acolo sta pe olita (are vedere la parc si ii place), acolo taiem unghiile, etc...Paturile sunt in general mai joase, copilul are tendinta sa o zbugheasca.. am vazut la cunostiinte cum alerga mama cu pampersul in mana pe langa pat sa prinda copilul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tunitza spune:

Eu am facut una de comanda asa cum mi s-a parut mie ca ar trebui sa fie si inca o folosesc...(fata mea are 1 an si 8 luni).Are cam 80 cm inaltime si un blat deasupra si dedesupt in dreapta 3 sertare in care sunt diverse iar in stanga un dulapior cu 2 rafturi in care sunt hainutele.Mie mi se pare foarte utila pentru ca nu am stat si nu stau aplecata cind o schimb pe fata si in plus am tot ce imi trebuie la indemana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Am una care se ataseaza la patut. O folosesc deoarece asa nu ma mai aplec atunci cand schimb bbul. Poate fi inlocuita foarte bine cu o saltea de infasat pe care sa o poti muta unde vrei tu. Plus ca nu ocupa spatiu in camera.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Noi nu am cumparat . Am folosit o masuta de living, mai inalta pe care am pus o patura groasa, apoi un cearceaf si peste un prosop... A mes si asa!

Claudia, mamica de baietel de 2003 si de fetita de 2005
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Noi nu am avut masuta de infasat si ne-am descurcat destul de bine si fara.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph//dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

eu n-am reusit sa-l schimb pe pat,mi se rupe spatele cand stateam aplecata asa ca am improvizat una- am pus o saltelutza pe birou si acolo il schimbam,pe urma cand a mai crescut si se rostogolea am inceput sa folosesc masutza de la patic (la inceput nu mi se parea practica,doar mai tarziu am vazut cat e de utila...)



anca @ alex.bb


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

...viatza e doar o iluzie a simtzurilor...

Mergi la inceput