Tamplarie PVC

Tamplarie PVC | Autor: terry

Link direct la acest mesaj

Am si eu cateva intrebari catre voi: la ce firma ati apelat cand ati montat tamplarie PVC cu geam termopan? Eu am de pus 2 usi de balcon, inchiderea unui balcon, un geam fix la sufragerie si geamul de la baie si sa schimb feroneria de la dormiotoare cu deschidere oscilobatanta. Mi-as dori sa contactez o firma (in Bucuresti) care repara si zidul dupa montare si sa-ti predea lucrarea 'la cheie'. Voi ati fost multumiti de prestatia firmei care v-a montat?astept raspunsurile voastre
Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

terry eu lucrez la o firma de termopane, dar nu am auzit de firme care sa si repare glafurile. Ideea este sa se lase spuma sa expandeze 24-48 h deci nu au cunm sa treaca sa faca reparatiile. Oricum sunt multi meseriasi care fac asa ceva, preturile sunt intre 80-100.000 /mp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

eu mi-am pus de la o firma reprezentanta ogealan.
am optat pt glafuri exterioare, reparatiile si glafurile interioare au fost alta afacere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Vrem si noi sa punem termopan,dar nu stiu ce sa aleg.Am mers la mai multe firme si am primit diverse oferte de pret,intre ele fiind diferenta de 3-400 e(la suma totala pentru tot apartamentul).
Ce ma sfatuiti?Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

gata, am dres-o!...
scuzati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Si eu am fcut comanda saptamana trecuta si mi le-au montat dupa vreo 4 zile...tamplarie rehau, 5 camere, geam low-e, demontat tamplarie veche si montat cea noua inclusa in pret.

2 ferestre , un geam fix unul oscilobatant, 150 / 130....1400.00 ron platesti jum cand faci comanda si restul la sfarsit.

Nu am optat pt pervaz pt ca am pus placi de gresie....muuult mai ieftin si nici pentru plasa pt insecte...si-mi pare rau, e foarte practica.....cat de curand voi cumpara si plasa

Dupa o zi- 2 poti repara...ce au stricat baietii


Just..... Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

quote:
Originally posted by maria2mami
...si nici pentru plasa pt insecte...



plasa e impotriva insectelor...
nu te supara, doar ca suna hazliu...
in alta ordine de ideei, am mai dat o data linkul asta, il mai dau inca o data ca nu ma doare mana...
cine mai e interesat, sa mai citesca si aici despre termopane si stuff...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

Eu am renuntat la tamplaria PVC si am pus tamplarie de lemn cu geam termopan,e infinit mai buna si mai durabila.In 98 am spus tamplarie de PVC si acum dupa aproape 8 ani,arata groaznic,se deformasera si nu mai aratau deloc bine.E adevarat ca cele din lemn costa mai mult,dar cel putin poti sa stii ca 20-25 de ani nu mai ai treaba cu ele.Spun asta mai ales ca acum am inteles ca PVC-ul este de cele mai multe ori de proasta calitate,importat din china sau turcia si pretul scazut se va vedea mai tarziu in rezistenta si durabilitatea lucrarii.Parerea mea.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Yank,ai dreptate,e mai bun lemnul decat PVC-ul.Problema e ca pentru mine si PVC-ul inseamna un efort destul de serios,ce sa zic de lemn...
Maria,eu am optat pentru 3 camere,fiindca in Bucuresti nu e chiar asa frig,deci n-are sens sa mai dau bani in plus la nr. de camere(parerea mea).In schimb vreau cu plasa,si trebuie sa fie rulou,ca am jaluzele exterioare si daca pun plasa pe balamale nu se poate deschide.Desi as putea sa fac deschiderea geamului pana la nivelul unde se ridica ruloul si n-ar mai fi problema.Plasa se poate monta ulterior?Eventual pot s-o cumpar de la alta firma decat cea care pune geamul?Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Irina eu am gasit o oferta 5 camere la pret de 3
Sau la o alta firma (gealan) erau cu 3 camere si bonus plasa gratuita.

Plasa "impotriva insectelor" o poti cumpara in timp si de la alta firma....si da, iti trebuie rulou.



Just..... Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

maria2mami, te rog daca se poate sa-mi dai si mie niste date de contact de la firma cu oferta 5 camere la pret de 3

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput