Abdomen ferm shi nu numai cu Hula Hoop

Abdomen ferm shi nu numai cu Hula Hoop | Autor: iren

Link direct la acest mesaj

Dupa cum spuneam la alt topik, m-a pocnit inspiratzia sa ma apuc de Hula Hop, shi dupa un eshec lamentabil shi total cu unu mic shi ushor- doar se shtie ca ce-i mic shi ushor nu-i bun - azi am dat fuga shi mi-am luat unu mare shi greu
Am prins shpilu repede, zici ca I was born with it , shi acu vine intrebarea: in afara de abdomen, ce mai antreneaza bine? N-am putut sa-mi pipai kuru, ca sa vaz daca lucreaza mujkii, shi nici pulpele, shi nici gambele, asha ca poate shtie cineva
Care practicatzi asha ceva, atzi observat ceva skimbari in bine? Io-l vreau numa pentru tonifierea mujkilor, ca-n rest is askilopata

www.sports-hoop.com/instruction.htm" target="_blank">Sfaturi shi instructziuni importante pentru folosirea hula hoop-ului



Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Mama draga,ce-i aia?
arata si mie o poza ceva,chiar nu ma dumiresc despre ce-i vorba.Ca ceva pentru abdomen as vrea si eu.De asta rogu-te,lumineaza-ma si pe mine!Danke.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Eu stiam hula hoop! Si e acel cerc pe care l folosesc gimnastele.Cel putin aici asta este!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by speel

Mama draga,ce-i aia?
arata si mie o poza ceva,chiar nu ma dumiresc despre ce-i vorba.


Eu am crezut ca-i vreo bomboana d'aia gumata..

AMR 1 luna + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by corinadana

Eu stiam hula hoop! Si e acel cerc pe care l folosesc gimnastele.Cel putin aici asta este!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.



In romaneshte ii zice shi se scrie hula hop, shi gata.
Te rog io, nu mai pune atitea semne de exclamatzie (sau intrebare) dupa fiecare fraza, ca io am impresia ca se rasteshte cineva la mine cin citesc kestii d-astea prea "incarcate" cu toate semnele :D

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Scuze daca te au deranjat cele 2 semne de exclamatie.

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

hoop = cerc.

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

nu conteaza cum se scrie...ideea e sa prinzi ideea.

Iren, dupa ce exersezi serios de sa faci febra musculara, cred ca o sa simti exact pe care muschi ii antreneaza
Dupa parerea mea, ii antreneaza si pe cei fesieri.


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by daniela_b

nu conteaza cum se scrie...ideea e sa prinzi ideea.

Iren, dupa ce exersezi serios de sa faci febra musculara, cred ca o sa simti exact pe care muschi ii antreneaza
Dupa parerea mea, ii antreneaza si pe cei fesieri.


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii



ai dreptate
Hai fetelor, mishcatzi-va kuru shi trecetzi la treaba, hula hoop-u asta e tare distractiv, nu mai cautatzi diete minune, ca fara sport nu datzi prea mult jos...Mie-mi place sa skimb "sporturile", ca ma plictisesc de ele, pina acu fuse stepperu o vreme, apoi aerobic cu diferite mishcari, iar acu mi s-a pus pata pe hula hoop, sa vedem cit o sa ma tzina

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Mergi si ia ti un Pilates kit. Este minunat, ajuta la intinderea si intarirea tuturor muschilor! Se lucreaza pe o minge umflata si pe langa exercitiu tii si echilibrul!! Si asta ajuta f mult la tonifierea muschilor!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Corina, merci, da io nu vreau Pilates, io vreau Hula hoop, mujkii mei is in stare buna, io vreau numa sa intretzin starea asta
Mah, shtitzi ce-am observat? Ca tipele slabe/in forma se zbat sa faca tot felul de sporturi, iar tipele (mai) grase incearca dieta peste dieta, dau o grama de bani pe tot felul de geluri shi centuri "minune", cind ar fi atit de simplu sa lase gramada de mincare shi dulciuri cu care-shi alina frustrarile shi sa faca mishcare, orice fel de mishcare sustzinuta, kiar shi sex, mai ales! ...Vad ca nu gasesc adoratori ai hula hoop-ului, din pacate

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput