Superpacientele visatoare si gravidute - Dr. Moisa

Superpacientele visatoare si gravidute - Dr. Moisa | Autor: Madana

Link direct la acest mesaj

Gravidute si mamici, paciente ale dr. Moisa:

Marina- mamica Mariucai (IAS)
Ana Maria - mamica lui Victor Stefan (IAS)
Cata- mamica Biancai-Andreea (natural)
Amparo- mamica de gemeni (IAS)
Indy -trecuta prin multe peripetiii a reusit sa'l nasca prin cezariana pe Mircea (natural) cel mai frumos baiat al lui mamiINDY
Mishi- (FIV)
Madyn - (natural)
Alexia27 - (dubla IAS)
RoAna - (IAS)
Mit - (FIV)
mamiFlori - (IAS)
roxanya - (natural)
Veronici - (FIV) ++
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Prietena noastra de suflet
Aileene - mamica lui Alexandre

Inca mai sunt cateva superpaciente supervisatoare care in curand vor fi supergravidutze superfericite.


"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Vad ca sunt singura fara somn. Noapte buna fetelor.

"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

BUNA dragelor!
Scuze ca nu am mai postat de mult timp,
dar nu m-am simtit deloc bine in ultimele
zile. Am avut febra, dureri de cap, frisoane
si nici acum nu ma simt foarte bine. Nu stiu
ce am pentru ca nu sunt racita si mi-au aparut
si niste bubite mici pe fata si pe limba. Am
stat mult la soare acum cateva zile, cand a fost
cald si cred ca am facut insolatie. Am 37.2 acum
dar nu scap de febra asta si de senzatia continua
de sete. Sper sa-mi treaca!
Eu sunt in a 9 a zi de inseminare la Moisica si in
afara de febra si bubite nu am simptome.

PUPICI la toate fetele !


Cu drag Ioana Tugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

offfff may fatoooo cine puii mei te'a pus sa stai in soare???
ha?????imi vine sa scot ..
sper sa te faci bine cat mai repede..io sa treaca tot..




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Amely, draguta, nu am vrut sa spun ca acum n-ai mai avea TPC-ul bun, dimpotriva. Te intrebam de momentul cand l-ai facut, in sensul ca probabil rana respectiva nu a afectat patrunderea in col si mai departe...din moment ce era pozitiv.
Referitor la HPV, nu e obligatoriu sa-l ai, displazia apare si din alte cauze. Doar sa-l faci asa, pentru linistea ta. Vezi ca cele mai periculoase tulpini sunt : 16, 18, 30, 35.

Te



rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Fetelor am facut HSG-ul de dimineata, trompitele sunt ok, deci ... infertilitate inexplicabila deocamdata . Dr. Moisa ia ceva energizante??? ca era ca o , nici nu puteam sa ma tin dupa ea pe culoarele alea. Trecem la pasul urmator, adica TPC saptamana viitoare.



"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Madanooooo
in leg cu dc...io cred ca ia mai mult decat energizante




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Mie-mi place asa ! E exact genul meu ! Asa, mai nevricoasa...

Eu cu oamenii mai lenti nu ma inteleg deloc. Cand mai vorbesc cu ardeleni, imi zic ca sunt cam agitata, si cand colo... eram de fapt in cea mai calma zi a mea.
De-aia nu se prinde nimic de mine ! Sunt olteanca rea !

rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Ce chestie Rami... io mi te imaginam asa de calma... aproape ardeleanca (nu te superi pe mine!). Mda, si eu sunt cam repezita...dar asta nu-i neaparat o calitate, daca te iei dupa al meu sot care e intruchiparea calmului pe acest pamant... Dar drept sa va spun este exact ce imi trebuia, sa compenseze cu nebuna!

Rami, am inteles acum de ce m-ai intrebat de TPC. Din pacate, nu e relevant, pt. ca la data la care am facut eu TPC-ul, adica acum 1 an si 3 luni, nu aveam nici urma de rana pe col, ca ar fi observat Moisa, nu? zic si eu... In plus, eu am ramas insarcinata EXACT in luna in care mi-a facut TPC-ul (de fapt cand m-am dus pt TPC cred ca eram deja, teoretic, gravida, fiindca prestasem cu o seara inainte, iar aia fusese clar ziua conceptiei). Deci rana s-a produs dupa aceea, nu stiu exact cand. Repet, probabil la chiuretaj, dar bineinteles ca n-am nici o dovada...

Pupicei la toate fetele!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Aha, am inteles acum Amely. Daca ai facut inainte de a avea rana TPC-ul, intr-adevar e alta situatie...e foarte probabil ca asta sa fie cauza ! Lasa ca-i dai tu de furca !

Cu privire la calmul meu, el exista undeva, dar nu l-am descoperit inca. Glumesc, evident, dar adevarul e ca sunt genul mai... strong, desi fizic nu prea s-ar zice... Eu lucrez intr-un domeniu in care am de-a face in proportie de 90% cu barbati si vorbesc f. mult la telefon, si toti au un soc cand ma vad "face to face", majoritatea isi imagineaza ca sunt o baba rea de 50-60 ani... Ideea e ca la servici sunt super exigenta (inclusiv cu mine!), de nerecunoscut pentru cei care ma stiu doar ca prietena. Dar in domeniile care ma intereseaza intotdeauna cantaresc bine lucrurile... din punctul asta de vedere sunt foarte... ardeleanca.

Va pe toate si va doresc un we placut !


rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

io am ramas aceeasi oltenca reaaaaaa...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput