Clubul nurorilor (22)

Clubul nurorilor (22) | Autor: impreuna

Link direct la acest mesaj

Nurorile cu soacre bune si nebune

1.impreuna(28.08.1979)______________1.gabibarta
2.BraveGirl(26.05.1981)______________2.camelia72(1.02.1972)
3.boeru____________________________3.cornelianeli
4.ralucames________________________4.linusa
5.badjoke__________________________5.Naty
6.Boobooricu_______________________6.angy11
7.klumea_blondy____________________7.olim
8.Himmelsduft______________________8.monagan
9.gyly_____________________________9.loreen
10.kisstherain999___________________10.dia_bi
11.jone___________________________11.inaioana
12.mara95________________________12.a.cicel(8.04)
13.adimercedes____________________13.devylla
14.lavinai(24.08.1983)______________14.jozsaerika
15.Clover_________________________15.Ralu-Cat
16.soarenistor_____________________16.alexa00
17.mihaela amalia__________________17.diadaniela
18.niccostea______________________18.Lona
19.fannna2003(22.01.1969)__________19.meb
20.RaluD__________________________20.Paula2003
21.NinaR__________________________21.Bee
22.SunSmile(22.05.1980)___________22.manda
23.mina___________________________23.Giana
24.andora_________________________24.cherry22(22.08.1976)
25.marinar(17.04)__________________25.corneliaa
26.ancuta_stan____________________26.diaan
27.nebunica_zapacica_______________27.annitha_cl
28.Alynutza(23.05)________________28.Ileana Cosanzeana
29.Nadia1976[14.12.1976)__________29.axia
30.roxanicea______________________30.Siminaf
31.Boca Daniela____________________31.cristiama
_________________________________32.Gargaritza
_________________________________33.alionushca
_________________________________34.Raza de soare(24.07)
_________________________________35.sigrid
_________________________________36.andreea_trend
_________________________________37.ioana2004
_________________________________38.joker
_________________________________39.bunicuta
_________________________________40.Elise
_________________________________41.moko
_________________________________42.pinguleasa
_________________________________43.ciuleandra
_________________________________44.simiena


SOACRELE NOASTRE

capitolul 21

Flavia (sotie si mamica fericita)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Cine mai doreste, cine mai pofteste

Marina si eu zic, Canon e Canon. Noi am avut un Panasonic si facea poze destul de aiurea, bine ca nici nu era f performant, dar ieseau mai bine dc le scanam decat asa digitale. Acu avem un Fujitu si e mai ok, dar nu imi place display-ul si zoom, asa ca vrem altul.

Lavinia pe unde esti, ce faci?

Am vazut la TV ca s-a deschis in TM un club oriental (indian) cu servitul sampaniei in jacuzzi, cu sauna, masaj..., mai ca imi vine sa fac o vizita:)

Sunt curioasa cum s-a distrat Cami wk asta si ce face soacra cea buna a Danei :))

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Marina, noi avem un Sony, n-as stii sa-ti spun exact ce model, e putin mai vechisor, in sensul ca n-am luat ultimul racnet, tocmai pentru ca functioneaza cu baterii normale A5 reincarcabile si noua ne-a convenit asa. Eu zic ca-i foarte buna imaginea, dar si Canon sunt profi.

Flavia, ce pofta mi-ai facut, auzi tu jacuzzi, sauna, masaj... paradisul rasfatului nu alta...

Ce zi frumoasa e afara si eu sunt la birou ... Bine ca sambata cat am umblat prin oras mai ne-a prins ploaia... si era asa de innorat si de urat...

Fetelor, chiar serios, v-ati luat vreuna verighetele din catalog? Cum va dati seama cat sunt de late? Ca eu n-as vrea ceva foarte lat, ca vreau sa-mi port si inelul de logodna.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

dragele mele,mi-a fost dor de voi!
Noi am avut parte de un weekend superb,am fost la curte la parinti si la al meu fratior recent intors de pe front(Irak),a fost o vreme insorita,am stat la masa afara,sub umbrela...am jucat remmy,nu mai jucasem de vara trecuta de cand a plecat frate-meu,am chefuit,am povestit...am primit cadouri hi,hi,hi...eu am primit niste camile superbe din portelan si un parfum,sotul o trusa de scule adevarate si un set de 4 scaune pt. pescuit din alea meseriase,cu spatar si loc pt. pus sticla sau paharul iar copiii o multime de jucarii!Fratilor,e cumplit acolo,au vazut moartea cu ochii,Dumnezeu i-a aparat,tot timpul erau expusi,ei fiind unitate de genisti,dezamorsau bombe...dar gata,totul a trecut si bine ca s-a intors acasa sanatos!
Fetelor,la noi a venit primavara,e asa frumos afara,am stat cu copiii la joaca doua ore,acum Mihai doarme iar pe Georgi o ia o prietena la ea sa se joace cu fi-su,ma duc sa o imbrac si ma intorc sa citesc din urma...!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Mai noi avem un Samsung cu 4 mega pixeliluat prin noiembrie. El e ok din punctul meu de vedere dar nu stiu ce nu-i convine sotului asa ca o sa il dam fratelui meu si noi ne luam altul. GATA, s-a hotarat, Canon A610- e cam la 10 miln.

Aliona, de obicei in catalog scrie dimensiunea. Eu stiu ca standardul e de 5 mm. Ale noastre sunt de 6mm, deci nu e mare diferenta asa ca eu pot purta si inelul de logodna.

marinar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

fetele, frumoasele!!! am aparut si io!!
nu am avut timp sa va scriu, pt ca am fost ocupata cu pomana de 9 zile, am mai avut de umblat iar acuma colac peste pupaza am aflat si ca am de dat o restanta in 1 aprilie (si nu e pacaleala....), asa ca te azi ma pun pe invatat (sper!!!). de citit am apucat sa va citesc toate postarile!!!'
Flavia, iti era dor de mine??
am vazut si io la tv despre barul ala!! cica ar costa 50 de euro de persoana, ca sa intri acolo!! de-as avea banii astai, as "baga si io o tura" de jacuzzi, masaj, sampanie, sauna......


alina, si eu zic ca cel mai sigur este sa incerci verighetele, sa le vezi! noi asa am preferat, sa mergem la bijuterii unde aveau modelele de incercat si asa le-am ales!!

si la noi in Tm a fost azi o zi superba, de primavara, dar cum orice minune nu tine prea mult, am auzit la tv ca te maine vin ploile,...... . VREAU SA VINA VARA!!!!!!!

va pup pe toate!!!
ma duc sa pap si sa fac un pic de nani, ca acuma am ajuns de la faculta!!!
multi pupici!!!!!


Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Ce fac fetele?
Hai sa va intreb si pe voi...Iubi merge in seara asta in Bucuresti si sta 2 zile. Daca stiti careva ceva magazine unde se gasesc haine pt femei insarcinate....Ca aici nu gasesc nimic dragut, sau macar ieftin. Spuneti-mi si mie pe unde sa il trimit. Cunoaste cat de cat Bucurestiul, ca a stat 6 ani acolo.

18+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Buna, fetelor! Revin, sin pacate, nu cu vesti bune; am facut prezenta ieri la 1:30pm (aici) si la 2pm soacra-mea a sunat sa o ducem la spital... Mey, fetelor, Urgenta de aici e asa o tampenie, efectiv iti macina nervii; cum nu putea sa mearga, am chemat Ambulanta, asa ca a intrat imediat, nu a trebuit sa astepte in sala de asteptare; am ajuns la spital pe la 3pm; sotul meu si cu mine am plecat pe la 7:30pm, am asteptat sa sune soacra-mea pana la 11:30 si cum nu a sunat, ne-am intors la spital... La ora 2am a venit, intr-un final un doctor cu rezultatele de sange si radiografiile (sange recoltat la 3pm si raze facute la 8pm) si a zis ca o interneaza, asa ca am venit si noi acasa. Sa va mai spun cat e de frustrant sa astepti 11 ore dupa un rezultat de sange???!!! Of, Canada asta! Totul e ok, mai putin serviciul de urgenta... sa te fereasca Dumnezeu! Oricum, intr-un final au zis ca e pneumonie si probabil un cheag de sange in plamani; I-am spus sotului meu aseara sa nu inteleaga gresit ce spun, dar ma bucur ca au oprit-o la spital, ca aseara m-a speriat de numa'; a inceput sa tuseasca si o doare rau si incerca sa opreasca tusea si aproape s-a inecat, se inrosise toata la fata, saraca de ea! Macar acolo are supraveghere medicala 24 ore, eu cu ce as putea-o ajuta daca, Doamne fereste se intampla ceva? Sotul meu mi-a spus ca stie ce spun si ca intelege, ca stie ca nu e rautate sau ca nu vreau sa am grija de ea, ci ca pur si simplu e spre binele ei; azi merg la ea, la spital pe la 3-3:30 si il astept pe sotul meu de la servici si venim acasa impreuna; are si o sedinta, asa ca va fi probabil pe la 6:30-7pm. Si el, saracutzul e tare obosit azi. Dar am de gand cum ajungem acasa, ii dau ceva rapid sa pape si-l trimit la culcare.


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Nadia imi pare tare rau ca soacra ta se simte asa de rau. Dar e bine ca sotul tau intelege ca e mai bine la spital. Sanatate soacrei tale si odihniti-va si voi putin.

18+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fetelor,
Am reusit si eu sa ajung acasa, dupa 12 ore de munca. Asta e!
Capitol nou...bravo!
Nadia te pup si iti doresc multa putere si sanatate maxima soacrei tale!
Andreutz din pacate nu stiu magazine cu hainutze de gravidutze. Poate te ajute mamicile-nurori din Bucuresti. Apropos cum e burtica? A mai crescut?
Lavi...mai mai...pai tu la ora asta faci nani? La noapte o sa bantui pe forum, parca te vad...Succes la "pacaleala de 1 martie"!
Flavia, Cami, Cherry, Marina, Dana(zi-ne de soacra "buna")...voi pe unde-mi umblati?
Alina...pe probate! Nu luati fara sa probati! Diferenta poate fi mare...
Acush va las, mergem cu copkilu la vaccin. Revin...

Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

nadia, imi pare rau pt soacra ta!! multa sanatate!!!

sunsmile, nu am reusit sa dorm!! mersi , sper sa fie cu noroc "pacaleala"1!

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput