cat de tare va loveste bebe?

cat de tare va loveste bebe? | Autor: arleena

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor
sunt in 29 de sapt si am momente in care simt ca nu mai pot....asta din cauza loviturilor lui BB, care zici ca si-a pus pata pe ficatul meu....am tot cautat pe forum alte discutii depre acest subiect dar nu am prea gasit.....
alte cu care am vb mi-au spus ca nu-l simt pe bebe asa tare ca mine(simt mai mult ca si o mangaiere)....am intrebat si doctorul si a zis ca e normal sa ma lovesca si sa ma obisnuiesc....

neastamparatul meu zici ca are ca sac de box ficatul meu, plus ca atata se invarte si se suceste ca noaptea ma trezesc ca ma zgaltaie toata....
mai e cineva in situatia asta??e chiar normal sa ma miste cu totul??nu pot sa-mi dau seama de unde atata putere pe micutul meu....sau poate eu sunt prea sensibila??

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

E normal, stai linistita.Si pe mine ma loveste tare de tot cateodata si ma doare mai ales cand da jos.Ziua e mai linistit, dar noaptea e terorist, tot asa se intoarce tot timpul si loveste in toate partile.Insa nu ai de ce sa iti faci griji, el e mai mare acum si mai puternic si tot o sa mai creasca, nu poti decat sa te obisnuiesti!io 31(fix) cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrycalu spune:

Si eu zic cai normal,pentruca am intrebat multe persoane,la mine de la 5 luni si ceva misca de ma speri,si tot timpul,se invarte,se suceste,impinge dei vad talpile,uneori nu pot respira din cauza lui,si capul sil scoate intr-o parte,eram ingrijorata,dar medicul a zis cai normal,nu toti copii sunt la fel,si ca avem toate sansele ca dupa nastere sa fie la fel de agitat,de fapt nea zis d-na doctor ca vom avea un bebe afurisit,eu nu vreau sa cred dar dupa cu ma "bate"nu mar mira.Burta mea parca ar fi plastelina,dar ador cand imi da cate un ghiont,chiar daca ma doare
29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

vai marrycalu sper sa nu fie adevarat ce a zis doctorul tau....chiar de asta imi era frica, ca dupa nastere sa fie tot asa de afurisit....ma gandeam ca poate isi face plinul acum in 9 luni....eu l-am simtit prima data pe din a 18 sapt si toata lumea se mira cum asa de repede mai ales avand in vedere ca e prima sarcina.
mi-am tot dorit de la inceput cand am aflat ca sunt sa-l simt pe ....dar acum deja simt ca exagereaza....dar vad ca nu am ce face...tre sa ma obisnuiesc ....
merci fetelor ca mi-ati scris.....ca nu sunt singura care "sufera" asa....



29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrycalu spune:

Eu lam simtit prima data la 15 sapt.dar am foarte atenta,stateam toata ziua intinsa cu mana pe burta,si la mine lumea zicea ca nu are cum fiind prima sarcina,dar doctorul a zis ca se poate daca am fost atenta,si baietii se spune ca misca mai repede decat fetele,fetita unei prietene a fost cuminte in pantec si cuminte e si acum cand are o luna si ceva,deci...
29+Robert in burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

marrycalu si eu tot pe la 15-16 saptamani l-am simtit pe bebe!Si sunt tot la prima sarcina, cu un baietel dulce in burtik!io 31(fix) cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Arleena, bine ai venit pe forum!
Nu te ingrijora in legatura cu bebe. La mine aveam impresia uneori ca o sa iasa prin buric , asa de tare impingea. Chiar daca e fetita, a fost f. zvapaiata in burtica, iar dupa nastere s-a dovedit a fi un copil model: e f. cuminte, nu a avut colici, mi-a dormit toata noaptea continuu de la o luna, acum mananca orice ii dau...deci nu e o regula sa fie asa si dupa nastere.
Daca vrei sa vezi dovada, uita-te la Soriceii mei. E tot ce am putut prinde...

Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos!
Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurastanciu spune:

pe mine ma loveau doi. Medeea a fost in stanga si era putin mai potolita, dar se mai zbenguia si ea mai ales la baita. in dreapta a fost Matei si am fost curioasa toata sarcina daac poate medicul sa imi spuna cine a fost acolo. ca si acum, nu statea o clipa. mai ales daca mancam ceva cald sau indrazneam sa dorm pe partea dreapta era jale. ultimele luni nu puteam sa dorm decat pe spate pt. ca altfel faceau scandal fiecare pe partea lui. dimineata nu ma puteam ridica din pat din cauza durerii de spate.
dupa ce am nascut, tot asteptam sa miste ceva in burta, asa ca bucura-te acum de aceste clipe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Arleena, e foarte normal cum loveste bebe, nu iti face griji. Sa vezi mai incolo cand iti va face burtica patrata sau de diverse forme!
Si daca vrei sa vorbesti despre orice cu gravidutze de aceeasi "varsta" ca tine, te asteptam cu drag aici : http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70157

Sarcina usoara si bebe perfect!


Ioana 29 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

si la mine misca si se (ma) smucea de ziceai c-o s-o iau din loc!!!

A fost un neastimparat zi si noapte; isi mai scotea cite un piciorus pe unde nu te asteptai. Al meu a avut prezentare pelviana de prin luna a saptea; ziua statea in pozitie transversa iar noaptea, cind ma asezam in pat, se muta si el si se intindea cit il tineau picioarele, de-i vedeai capul in dreptul stomacului meu!

La noi nu a fost adevarat ca a fost zvapaiat si dupa nastere, dimpotriva a fost un copil linistit; cred mai curind insa ca asta este un semn ca-i cusurgiu de mic si nu-i convine ca nu are destul loc - arata personalitate!

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VoichiV spune:

Arleena e normal sa te loveasca bb, cum au spus si fetele. Eu am o fetitza in burtik si e tare mishcareata. O simt mereu, uneori mai usor, alteri mai tare, depinde de dispozitia ei . Cat despre faptul ca daca ai un bb miscaret in burtik, inseamna ca va fi neastamparat dupa nastere, nu cred ca e o regula. O colega a avut un bb tare cuminte in burtik dar dupa aceea a rasturnat casa de la o varsta frageda... Asa ca nu-ti face griji

VoichiV27+

poze burtica http://pg.photos.yahoo.com/ph/vvoichita/my_photos

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10054;104/st/20060603/dt/7/k/0029/preg.png

Mergi la inceput