Mamici aspirante din nou - 12

Mamici aspirante din nou - 12 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Mamicile aspirante

Andra10
Asi (Razvan 7 martie 2004)
Mercedes
Ruxi
Ruxandra sb (Matei 3ani)
Andreea Banica (Alexia Elena 12 august2004)
Kitti (Raul 6 ani)
Mav (Sebi 4 februarie 2004)
herra (Vlad 23 septembrie 2004)
Ana Maria (Victor Stefan 15 decembrie 2004)
Sim (Ruxi 4 ani)
Rosa sinesis (Cosmin 3 iulie 1997)
Michial
Adi95 (baiat 10ani)
Vasce (David 18luni)
Pashosha (Luca si Maya)
Loredana (Diana 6 ani)
Iulia P (Thomas Anthony 16 iunie 2004)
Pako (Andreea 17 iulie 2004)
Tomasa ([Tudor 9 ianuarie 2005)
An-k (Bianca 14 martie 2005)
Andreea (Sebastian 7 octombrie 2003)
LauraB(Diana 11 martie 2003)
Lauricipani(Cristian 2 mai 1986,Kiriakos 3 august 1988,Mario 30 mai 1991)
Roandre(Alexia Maria 26 august 2004)
Gio (Taisia 2 ani jumate)
Elenalove27 (Alvaro 2 ani si o luna)
Aissa (Alexandra 30 septembrie 2004)
Clau07 (Alexandra 8 iunie 2004)


Oaspeti:

baby-boom (Elise 9 iulie 2004)
Leta si un bebe
Mama lui Licurici (David 3 septembrie 2004)
Elyanne (Elena 23 octombrie 2004)
Liana30

Mamicile gravidute:

Irinel(Daniel 28 mai 2004)+
Andira(Irina 14 aprilie 2005)
Florypop(Andrei 27 noiembrie 2004)+
Irinuca(Radu 2 ani si 2 luni)+
CorneliaLaura(Eduard 21 iunie 2004) +
Lya(Rut 14 iunie 2003)+
Mamaluidavid(David Tetsuhisa 24 decembrie 2004)
Geliza(Mara 24 ianuarie 2002)+
Shian(Shion 21 mai 2004)
Mia
Mcrimiki(Bogdan 24 decembrie 2000 Vlad 17 noiembrie 2003)
Acd2you (baiat 3 ani)



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sper sa fie un capitol plin de vesti bune!




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Mai, mai, s-a intors Asi a noastra cu capitol nou...Bine ai venit din vacanta , ca si noua ne-a fost dor de tine! Ma bucur ca v-ati simtit bine si mai ales ca te-ai intors cu forte proaspete.

Zozela da stiu ca se lasa rugat nu gluma. Hai ca-i mai dam cateva zile, asa, ca sa nu creada ca suntem rele, da capitolul asta cere o graviduta rapid (ca de multicel n-am mai avut o veste buna), asa ca esti pe aproape. Vezi sa nu fie vreo liniuta care apare dupa ceva mai multa vreme sau care e mai decolorata. Eu nu ies din galerie, raman pe pozitii!

Miha si mie mi-au jucat niste feste de nu pot spune graficele alea de la fertility, asa ca am renuntat. Imi detectau ovulatie cand nu era neam. Ca biiine zici cu Dragobetele...hai, la munca toata lumea

Aissa eu cred ca va apucati de munca tocmai la vreme.

Cu mine nu prea am idee ce se intampla, ca azi (adica mai devreme cu fix o saptamana inainte sa vina uratii) m-am trezit cu pete mult mai rosiatice decat de obicei. Sunt cam in ceatza, dar am un sentiment ca nu-i nici luna asta ca am ceva dureri de burta. Asa ca dupa ce o trece ma duc sa scap de pacostea asta de rana si apoi sa te tii!

Pupici si o seara frumoasa la caldurica (afara-i tare urat).

Mami Simona si printesa Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sim eu cred ca petele alea sunt din cauza ranii.eu am calculat si ziua 32 cand ar trebui sa vina pica chiar de 8 martie.
Deci adio chef!



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Sim draga de tine....tu inca speri?!!! Eu nu mai stiu ce sa cred..Sunt derutata....Maine merg la inca un control,la alt medic..sa vdm ce zice....
Off dac-ai sti cat urmaresc si io liniuta aia rozalie....da' nu e.....
Continua totusi cu galeria..pana maine(azi)..cand sper sa stiu exact ce se intampla..Sper!!!
Te !!

Nunta noastra-26.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

N-am avut noroc..Nu a venit dr...A avut o urgenta...A ramas pt.luni..Asta e..n-am noroc


Nunta noastra-26.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Neata!

Sim, petele cred si eu ca sunt din cauza ranii. Prima data cand am avut rana aveam pete cum vorbesti tu ba mai mult aveam si sangerari dupa contactul sexual, indiferent de perioada lunii.

Asi, cine stie de unde sarele iepurele si vei avea o super surpriza exact de 8 martie.

Zozela, sper si eu alaturi de tine...poate luni se vede ceva mai bine!

Ca tot vorbeam de grafice, azi mi-a scazut temp la 36.0 in ziua 27, deci mi s-a confirmat si pe grafic ca nu am avut ovulatie. Este practic a 5-a luna calendaristica in care nu am avut ovulatie si sanse zero sa apara un bb....si asta de cand am inceput sa monitorizez temepratura, ca poate nici inainte de astea 5 luni nu am avut.
Sper in continuare sa-mi vina mai repede sa mai iau si luna viitoare BU dar si utrogestan si dc tot nu e nimic ma duc la doctor si cer neaparat stimulare...si dc nici atunci nu vine bb eu ma las pagubasa si las sa decida bb cand vrea sa vina, fara sa mai fie rugat.

Va pup!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Roandre sigur apare bebe 2! Ai sa vezi!
Sim si eu tot asa am aflat ca am rana, prin petele de sange.
Zozela hai mai asta sa fie ghinionul! Asa macar pana luni mai trec 3 zile si daca e acolo un samburel abia se vede mai bine!
Asi poate nu vine...

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acd2you spune:

ce mai faceti fetelor? la cat de rara v-am scris eu, cred ca nu ma mai tineti minte. v-am scris ca sa va spun ca teoria asta cu zilele fertile si cu numaratul lor a dat gres la mine. am ramas chiar in luna in care nu ma asteptam, pentru ca stiam ca nu am prestat in zilele fertile. si cate luni la rand m-am chinuit sa nu adorm seara doar in zilele alea ~bune~, si degeaba. dupa calculele doctoritei mele, bebe 2 l-am conceput prin ziua 26, la un CM cam neregulat, dar cam intre 28 si 33 de zile, de regula de 31. asa ca lasati-va duse de val si prin alte zile. si cand ma gandesc ca in seara respectiva nu prea aveam nici o tragere de inima, si am raspuns mai mult la insistentele sotului...hihihi...
acum ramane de vazut cam cate zile are bebe2, ca pe 14 februarie, la ecograf, avea pana in 4 saptamani, iar intre timp stau cam rau la capitolul .
multa bafta tutor si sa auzim numai vesti bune. cu drag, Dana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Fetelor,va multumesc din suflet pentru sustinere Imi oferiti un sprijin moral nemaipomenit ..
De-abia astept sa aflu ce naiba se intampla,pt.ca deja ma apuca disperarea..
Multa sanatate si spor la ---->---->!!!
la mamici curajoase!!

Nunta noastra-26.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

acd2you, felicitari....parca asa mai incep sa sper mai mult!
Sarcina usoara si cat mai putine greturi!
Noi am decis sa prestam la 2 zile, una da, una nu indiferent de cat chef avem (doar cheful vine mancand, nu?) mai ales ca nu stiu niciodata cand apare ovulatia.

Aissa, sunt sigura ca va veni si bb2...surpriza ramane momentul cand va aparea...hehehe

Zozela, inca putin si vei afla ce se intampla...eu tot sper sa fie bb caci dereglarile nu-mi plac de nici o culoare!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput