Fetele din Zalau (camera 5-a) :))

Fetele din Zalau (camera 5-a) :)) | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

'neatza!

Nu, n-am fost la Zalau, am primit-o pe Diana acasa...asta e intelegerea, cand putem o ducem/aducem noi, cand vrea sa o vada, vine el.
Saptamana viitoare vom fi la zalau, probabil de vineri seara...punem de-o intalneala? Bianca, parca mai ai examene, nu? sau pana sambata le dai gata? nu vreau sa o exploatam iar pe elvira, dar tot de la voi astept propuneri, poate reusim si ne vedem in formula largita...carmen,eluta, sandana...? Ok, eu v-am facut propunerea, mi-e usor, nu?

adriana, iti trimit pe pm nr. meu de mobil.

bianca, ce mai fac baietii? cum a trecut vacanta pentru Tudor?

eluta, sanatate mamei, sa se faca repede bine! si pupicei lui Mihaita. Cum mai e cu mancarea?

elvira, tot asa ocupata?

carmen, sandana pe unde umblati?

Mergeti la sanius?



www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii
Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

Buna dimineata,

mi se pare mie sau e frumos azi afara?

Mihaela, pfuai, cum sa ma exploatati? Eu m-as bucura daca ati vrea sa ne intalnim tot aici.Doar daca nu v-ati simtit bine atunci cautati alt loc de intalneala, ok?
Cat despre ocupeala, ce sa zic...sunt exact atat de ocupata cat vreau. La o adica maine as putea pune jos, vorba aia, si sa merg in concediu. Azi spre exemplu am venit la servici numai pentru poze la copii caci zilele trecute au fost care au venit la poze si eu am fost ocupata, n-as fi vrut sa vina si azi cineva si sa plece dezamagit...copii sunt atat de fragili...Aaaa, si am adus-o pe Alexia cu mine, bineinteles. Altfel spus o Duminica intre mama, fiica si...bunica, e si ea cu noi
Si chiar va las caci am de facut o pozna
Va pup si mai vorbim mai tarziu.

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

'neatza !!!

Bianca ce ai primit este decizia prin care te instiinteaza ca ti-a fost acceptat dosarul si perioada cand vei primi banii , dupa noua lege . Ti-am trimis o recomandare pe mail , tot de aici de pe forum , nu ai primit? fetele de acolo ziceau ca sunt in aceeasi situatie ca si tine , inca mai rau , unele dintre ele , ca sunt care nu au primit din octombrie bani ... dar cei pe decembrie tin de casa de pensii , nu de DM , deci acolo tre sa suni ca sa vezi de ce nu i-au trimis . O tipa a fost la ei personal si cei de acolo i-au spus : " sti... cu atata treaba , am uittat de dosarul tau , dar o sa-i trimitem saptamana viitoare ... " . Deci , te poti astepta la orice ... ca doar sunt institutii bugetare si stim cu totii cum sta treaba pe acolo !!! Iti tin pumnii sa primesti cat mai repede banutii !!!

Mihaela am primit nr. de tf. Mersi , sper sa reusesc sa-l conving totusi pe tatal meu sa venim la tomograf . Ar fi super sa putem sa ne intalnim sambata viitoare , daca vii la Zalau . Si da ... de data asta fiinde mai multe nu o mai stresam pe Elvira , gasim undeva un separeu si mergem acolo la taclale . Oricum mai vorbim pana atunci .

Elutza cum e mama ta ? A venit acasa ? Nu mergeti si la Cluj sa vedeti cum sta treaba ?
Sanatate la maxim ii doresc !!!

Carmen cum sunteti? Ceva retete ai mai postat ? Zi-mi si mie cand mai scri sa intru sa le copy !!! mersi !!!

Claudia ce faci , te refaci dupa chef ? Cum stai cu eliminatul pietrelor ?

Va pupi !!!

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Am fost saptamana trecuta la pozat la Elvira si avem pozici noi.

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Vai de mine , fetelor !!!!
Am uitat sa va spun ce emotii am ... luni ma intalnesc cu invatoarea lui Andreea ( adica cea care va fi ... momentan are educatoare ... ) si m-au cuprins niste emotiii ... ma gandesc ce repede a trecut timpul daca una dintre printesele mele merge deja la scoala !!!
Cam cum se procedeaza la prima intalnire , cele care sunteti deja veterane ? Un buchet de flori e OK ? Sau mai trebuiesa ma prezint si cu altceva ? Eu ma gandesc ca e bine , apoi pe parcurs , dupa ce chiar va incepe scoala mai vedem noi ... nu ?

Vad ca tot intru asa cate un piculetz cu cate ceva ... cum am timp si dupa cum imi amintesc !!!

Pupici !!!

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

adriana, eu am cunoscut-o pe invatatoarea Dianei la 1 septembrie, banuiam eu ca in 15 n-o sa fiu valabila, si asa a fost(in 10 am nascut-o pe Silvia)...nu i-am dus nimic, dar eu sunt genul care nu face gestul asta prea des...daca vrei sa-i duci ceva, un buchet de flori mi se pare cel mai potrivit.
Am vazut pozele...ce fete frumoase ai! Sa-ti traiasca! Si am vazut ceva...o prietena/cunostinta care e insarcinata cu al 2-lea bb...am vazut-o la ziua Paulei...cea bruneta cu par lung si cretz(nu vreau sa-i spun numele p'aci). Te rog transmite-i salutari din partea mea(spune-i ca am lucrat la Mediu impreuna si mama sta in D-va, o stie pe Diana) si ii doresc nastere usoara, un bb frumos si sanatos. Cati ani are primul ei copil? Parca e baiat,nu? Acum ce va avea?

Fetelor va pup, vin mai pe seara.

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii
Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandana spune:

Hello everybody!
Fetelor am revenit.....soryy dar am avut niste greutati.....la rinichi.Am fost la litotritie la Tg.Mures si a fost super OK din toate punctele de vedere.Am eliminat acolo ceva pietre insa aseara dupa ce ca am avut ceva musafiri...am BEUT 3 BERI iar pana la ele 2 l.de ceai.Si ce sa credeti..am eliminat 5 pietre.
Sunt ok.Chiar acum stand la calc. am mai desfacut una ca poate stiu eu...ori mai iese vreuna ori daca nu ma pilesc putin si ce bine o sa dorm
Elvira> Sa stii ca Darius a fost foarte incantat binenteles de pijamale...ca si mine de altfel....Ce faci? O sa venim pe acolo si noi la pozat dar poate ca numai dupa masa ,cand vom iesi de la camin...Se poate asa dupa 5,00?
Bimilit...Te salut si pe tine si ai avut dreptate...mersi de incurajari..a fost usor numai ca dupa interventie mi-a fost foarte rau cam 15 min....apoi a trecut.
Adriana...a fost bine la Chef...dar nu am premeditat nimic pur si simplu am stat la un pahar de vorba....ne-am distrat un pic in bancuri si stii tu cum stam noi....pana dimineata la 5....
Va salut si pe celeleat fete ....va pup si sper sa ne cunoastemmm.
Haideti fetelor sa iesim intr-o dupa masa la un suc la Pizza King sau ma rog unde va hotarati si voi si sa stam la o poveste de FECIOARE.
O sa va pun si eu poze numai sa -mi- arate Adriana.
Darius este stresat ca este grasut si s-a apucat sa faca sport cu taticul lui...care nici lui nu-i strica.Asa ca sufrageria mea e sala de sport plina de aparate....
Ce fac puisorii vostri?sper ca sunt toti bine .
Ei am palavragit destul deocamdata...va salut.Pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandana spune:

Mihaela,sa-ti traiasca printesele...sunt absolut superbe.
Bianca imi dai si mie adresa ta de massenger? Ca poate ne intalnim si pe acoilo ca vad ca alfel nu mai dam ochi pan la primavar cand se termina inghetul si incepem Campania "TROITA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutaf spune:

salutare fetelor,

cum sunteti? noi suntem binisor ... facem progrese zi de zi ... azi noapte Mihaita a dormit pentru prima oara singur in camera ... a fost ok

mama e mai bine si ea ... a fost operata si acum isi revine dupa operatie ... doar ca dureaza ... deocamdata e tot in spital apoi va veni o bucata la mine

tare mult mi-ar placea sa ne vedem asa ca astept detalii cu privire la intalnire ... sper sa-mi permita timpul ... sau mai exact mihaita

va pe toate

Mihaiela si Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Mihaela si ea te cunoaste ... dar de habauca ce sunt , am uitat sa-ti transmit din partea ei salutari . Exact acelasi lucru l-a spus si ea despre tine , ca ati fost colege la mediu si ca mama ta sta in dumbrava si ca o cunoste pe Silvia . Scuze ca am uitat sa-ti spun despre ea . Ieri a avut 1 saptamana de cand a nascut , are fetita , iar primul baietel a facut pe 4 februarie 4 aniori . Ea a optat ca si pe fetita sa o nasca tot pe data de 4 februarie ... mai rar asa ceva ... nu? Amandoi copii sa fie nascuti in aceeasi zi !!!


albumele noastre

Mergi la inceput