Cu dragoste,din Iasi ...23

Cu dragoste,din Iasi ...23 | Autor: palmyrah2002

Link direct la acest mesaj

Aici fila 22,din cartea noastra cu povesti !

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66564

Pupici si o zi frumoasa tuturor!

Cristina,Rares 7 luni si Mihnea 4 ani si 4 luni
!
Maimuticile mele,aici:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=palmyrah2002

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Buna si bine v-am gasit.
1- purcelusii sunt exact ceea ce ati presupus, rulouri din burete care se pun la ferestre si retin apa care se prelinge de pe geamuri.
2- punema clorocalcin ca sa se dezghete rapid gheata

3- adriana, am sa incep si eu dieta ta desi la cat sunt de suparata azi cred ca am sa slabesc natural... Am iar 68 de kg imbracata deci vreo 66 natur, insa nu ma mai suport.

fetele, va las si va salut. ma duc sa ma bocesc si dupa aia plec in oras. sunt suparata si dezgustata de viata si de amici, nu a murit nimeni. ma duc sa imi cumpar ceva frumos sa imi plimb baiatul si sa imi vizionez sotul apoi. poate dupa aia merg si cu el - sotul - sa ii dau ceva de mancare ca nu am chef de gatit azi. noroc de maica-mea si soara-mea ca azi se vor ocupa ele de capitolul asta si vor hrani si copilul. azi fac greva si le las bani sa se descurce cu supa de ieri si cu cea mai ramas prin frigider si cu ce le mai vine prin cap - saracele nu au nici o vina insa mie imi pocneste capul. si ochii.

finish.
va pup si numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

ne mai citim maine - sa nu fi intrat cumva la idei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Nu stiu cat e biletul la Iris, ca eu oricum sunt la munca atunci si nu ma pot duce si... nici bani nu am!Asa imi pare de rau!

Poate data viitoare!

Carmen, stai linistita, ca si eu am pase de astea mai proaste, chiar si zilele astea... Sunt trecatoare!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

hai mai Carmen,da la spate supararile,bucura-te de compania lui Alex si de cea a sotului,cumpara ceva frumos(ne spui si noua,si uita de celelalte pb(uite aici o de la mine!!!.
Cred ca e ceva (o fi luna plina) ca si eu ma simt cam naspa azi,si ma doare si putin burta ..dar mergem inainte.
Azi am inregistrat o maaare victorie :am reusit sa-l trimit pe Alex la plimbare cu bunica(daca aveti retete de scos copiii la plimbare ,va rog contactati-ma).
Pot sa va anunt ca Alex este f precoce,si-a ales deja meseria:vrea sa fie actor,sa joace in "Alba ca zapada"-unica piesa vazut de el la Luceafarul,iar locul lui de munca va fi in America!!!
Sotul deja e panicat cica sa nu mai vorbim fata de el de plecari in America ca ,odorul chiar o ia in serios si vom plinge asteptind un telefon din America.
Nu incepeti inca fetelor dietele ,asteptati-ma si pe mine va roooggg,dupa august vin si io(deocamdata am pus doar juma de kg ,ma rog sa nu pun tot 22 kg pe mine ca la Alex ca morrr,12 le am si acum..amintire)!!!
Pupici tuturor!!!
Gabi12+ si Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

aoleu, bine ca nu-s singura, io deja am depasit faza aia... reduceri mari in metro la toale si binenteles, in mall, desi personal nu mi s-au parut preturi mici sa cad pe spate, da`n fine.... hai, spor la cumparaturi si pentru efect maxim, treci si pe la un coafor/cosmetica

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Hello, fetelor! Azi am revenit acasa...luni seara m-am internat in spital cu Matei. Ne-am dus la medicul de familie pt un control de rutina, ne-a trimis la spital sa ne vada cineva, caci avea un testicul putin rosu si umflat si ne-a internat pe loc, iar seara pe la 21 l-a si operat. Au fost pana la urma doua taieturi: la testicul, caci se rasucise aiurea si exista pericolul sa se necrozeze si sa devina nefunctional si au descoperit si o hernie mica...asa ca am un baietel taiat in doua locuri. Mi-e mila de el, ca nu vrea sa faca pipi pt ca=l ustura si e "cucul dureros" cum spune el, iar caca la fel: duce mana la fund si nu face pt ca il doare cucul. Sper sa nu se constipe si sa nu fie alte probleme din cauza asta. Chiar ma gandeam ca in general cu baietii nu sunt pb de sanatate, dar se pare ca m-am inselat. Am vazut in spital atatia baietei operati de hernie, ca m-am crucit.
Vineri vom merge sa ne schimbe pansamentul si sper ca totul sa mearga spre bine.
In rest asteptam vacanta...si deocamdata nu am cu ce sa ma laud.
Pupici si sanatate si vaeti grija de puiuti. E urat la spital,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gabrielo, ufff, imi pare tare rau, e-al doilea despre care aflu intr-o saptamina. sanatate muulta!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gabriela, multa sanatate puiului tau!
Si fratele meu a fost operat de hernie la 4-5 ani, aici, la Sf Maria... Si e bine...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Gabriela, refacere rapida mititelului tau.
Dupa ce ca sunt mititei saracii, mai trebuie sa suporte si interventii.............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Doamne, iubitul de Matei... Imi pare rau Gabriela... ma doare sufletul si mai trag o portie de bocitoreala si pentru Matei... Zau imi pare rau... Sanatate multa! Si nu te lasa.

Mergi la inceput