Cu dragoste,din Iasi ...23

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:

Matei,iubitu mic multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Gabrielo,pupam baietelu' sa treaca bubu!Insanatosire grabnica!
Fetili cu slabitu',treceti si pe la "femina" la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67373&whichpage=1" target="_blank">disociat.Io am dat jos vreo 3 kile in 2 saptamani...mai cu abateri asa,c-am aniversat casatoria,am mai avut oarece iesiri culinare...
Intalneala ceva?



www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Gabriela...multa sanatate lui Matei si sa speram ca se va reface repede.M-au trecut toti fiorii cand am citit si imi si imaginam ca al meu baiat ar trece prin asta...brrrrr...cumplit.Si tu cred ca esti terminata.Dar e bine ca ati descoperit la timp.

Carmen,de ce plangi fata draga?Stiu ca nu e consolare ,dar dezamagirile provocate de amici sau chiar rude...trec...lasa urme dar trec...mai rau e o boala...uite la Gabriela.Sincer...uneori cand tot sunt carcotasa cu una,cu alta,ca aia nu mi-a iesit...ca de ce n-am facut aia...aflu apoi de o nenorocire si atunci realizez cat de multe am si cat de fericita sunt.Si asa se restabileste un pic balanta.Stiu ca poate vb aiurea si pe de laturi....dar incerc sa te incurajez nitzel.Nu-ti strica ochisorii si sufletul degeaba.Daca familia ta e bine sanatoasa si dezamagirile nu vin de la ei...pe bune ca nu se merita sa iti strici sufletul asa.

Reducerile din Mall...cam subtiri la lucrurile frumoase.Reducerile mai mari sunt la haine pe care nu le-as lua nici cu reducere de 90%.Dar mi-am luat totusi o bluzitza,saptamana trecuta..reducere...50000 lei...mda...2 sucuri

Nora

Comorile Norei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Gabriela, imi pare rau ca ati trecut prin asta, dar e mai bine asa, ca ati observat si s-a rezolvat in timp util! Ca sa nu mai zic ca ati impuscat 2 iepuri dintr-o data. Nu-ti fa griji, trece repede. Si sora mea a avut baiatul operat de hernie acum cativa ani si e OK de atunci...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Targ de haine la Complexul Muzeal Moldova (presupun ca e vorba de Palat) si Hotel Moldova, in perioada 8-12 feb, parca.
Am notat undeva, dar nu mai gasesc hartiuta...Cred ca am uitat-o la birou...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Gabriela,multa,multa sanatate lui Matei!

Ralnied,biletele la conccert costa 200.000 lei si se pun in vinzare de azi!Sper sa mai gasesc si pe 14 cind iau salariul!

Fetele cit se mai da la o nunta?
Nu vreau sa ma sparg in figuri si nici sa ma fac de ris!
O coafeza care sa fac din par de baba cloanta ,Ileana Cosinzeana,stiti?Si care sa nu ma jupoaie de chele,ca bani nu prea am!Vreau si eu o coafura mai sic,asa de petrecere ,in nici un caz babeasca chit ca nu mai am 20 de ani si nu stiu incotro sa o apuc.Fata la care mergeam ma face de fiecare data la fel si m-am plictisit!
Na,ca pretentii am cu caru de parca as fi printesa de varza acra!

Pupici si o zi frumoasa tuturor!

Cristina,Rares 7 luni si Mihnea 4 ani si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

palmyrah2002, la o nunta invitatii simpli(nu sunt rude) dau cam 4-5 mil(dar se poate si mai putin 3,5 mil), depinde de cine esti invitat(miri sau parinti), de local(simplu sau de 5*) si de relatia cu acestia(prieni sau rude). Rudele dau de la 7-10(unchi, matuse, bunici, etc...) mil in sus cam pana la 15-20 mil(frate, sora).

Coafeza: nu cunosc dar imi place cum se lucreaza la Carmen Stil(daca vrei iti dau nr. suni si intrebi cat costa). Poti intra la miresici de Iasi sa intrebi, poate cunosc pe cineva ca sa iesi mai ieftin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multumesc din suflet pentru urari. Sa stiti ca ele conteaza foarte mult...daca ati sti ce pierduta eram luni seara la spital cand mi-a spus un dr. ca trebuie operat de urgenta...eram disperata, am sunat pe ici colo, m-am interesat...i-am si spus saracului medic in fata ca vreau sa-l mai consulte cineva...ce prost ma simt acum...El a fost dragut si a spus ca o sa fie alt doctor care va consulta si opera...si m-am mai linistit, ca mi s-a dat asigurari ca este un medic bun cel care il opereaza.
Matei bantie prin casa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat...cand nu are chef vrea sa-l iau in brate...si sigur va mai profita de chestia asta. A reusit sa faca si pipi si caca la olita fara dureri, asa ca m-am linistit. Nu stiu cum voi reusi sa-l tin sa nu se agite,sa nu se catere, sa nu sara, sa nu alerge, caci el prin definitie e foarte bagat in priza. Maine mergem la pansat si am inteles ca abia saptamana viitoare i se vor scoate firele. El bineinteles ca asteapta sa mergem la mall...
Veve, La multi ani si casa de piatra in continuare, sa aveti o familie fericita si implinita.
Carmen, mamica de Alex...nu mai pune toate la suflet, incearca sa vezi jumatatea plina a paharului...Alex e un scumpel, istet nevoie mare si are nevoie de o mamica fericita, nu stresata si suparata. Incearca pentru el sa depasesti momnetele astea urate si daca vrei sa discuti cu cineva ...sunt aici.
Noram Dana,Cristina, ralnied, cicuta, darria, multumesc mult pentru urari.
Apropos, de unde se cumpara bilte pt iris, ca am o nepoata doritoare.
Cine organizeaza targul de haine de la Palat?
Cristina, noi am fost in toamna la o nunta si am dat 5 mil...coleg de serviciu de-al lui Paul, dar si nasii ne erau buni prieteni. A fost suuuuper, la superlativ, ca altfel nu stiu cum sa spun. Doar ca sotul meu era operat la picior, asa ca nu prea am dansat, desi muzica a fost pentru toate gusturile.
Pupici cu lipici la toata lumeasi sanatate multa,
Gabriela si baietii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Gabriela,saracuta de tine,prin ce-ai trecut...
Multa sanatate lui Matei mic.Si mult noroc la scos firele !

Carmen ,capul sus! Lasa supararile!Esti tanara,frumoasa si desteapta,ai un sot care te iubeste,un puiut mic frumos si desptept si el ca doar are cui semana...nu lasa amicii sa te supere..si sa te faca sa faci riduri..ca nu merita.

Cristina,5 milioane am dat in toamna la o nunta,am fost invitati de nasi.

Veve,felicitari si casa de piatra!

Acvi,tu lasa dietele si ai grija de micutul din burtica,da-i sa pape numai ce-i bun pentru el..sa creasca mare ,frumos si sanatos(oasa..)!

Adriana
http://community.webshots.com/user/adrianamo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Salut!

Gabi imi pare rau tare tare pt piticul tau! Abia acum am citit si eu caci ieri seara am venit in Iasi (IAR am fost in Buc)Sper sa se refaca repede si sa nu il mai doara nimic niciodata! pupam bolnaviorul!

A fost mama la targul de haine organizat anul trecul la Palat si am inteles ca a fost o mare porcarie. Poate anul asta o sa fie mai bine, or sa aduca produse mai calumea.

Cristina eu iti pot recomanda pe cineva pentru vopsit. Adica din zecile de coafeze prin mana carora am trecut ea mi s-a parut cea mai OK. Ultima oara m-am vopsit la ea si mi-a placut enorm cum cantarea culorile, cum le-a asociat. Presupun ca e si scumpa comparativ cu alte saloane (mie mi-a facut 40 de suvite si m-a tuns+ aranjat si am dat vre-o 2 mil si ceva). Oricum am vazut-o "muncindu-se" pt banii astia. Cat se da la o nunta habar nu am pt ca nu am mai calcat la vre-una de pe-aici de multisor si nici nu am mai intrebat. Oricum darul variaza direct proportional cu fitzele nuntii. Distractie placuta!

Carmen capul sus! Nu te mai gandi, incearca sa eviti persoanele care te-au dezamagit. Sper sa te revad/aud/citesc cu bine . Ai grija de tine!

Eu mai am un singur examen si gata, termin si sesiunea asta. Suprinzator mi se pare ca pana acum doar la un singur obiect am aflat rezultatul si stau ca pe spini sa aflu si restul notelor. (asta asa, ca sa stiu daca m-am "calificat" in etapa interstelara la rerere-urilor, nu ca as fi cumva vre-o integralista )

Vevicule casa de piatra. Ce an a fost asta la tine? De piele, de blana, de bumbac?

Fetelor s-a mai incalzit afara ( intr-adevar am vazut ca e o mare floescaiala si mizerie) . Ce ziceti, incepem sa ne organizam pt o intalneala?

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput