Cu dragoste,din Iasi ...23

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Multumim pentru urari!La fel si voua!Am sarbatorit nunta de cositor...'abar n-aveam,da' intreba Raluca si ma facu cccurioasa...



www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

casa de piatra la veverite!
cristinico, depinde de locatie, de gradu` de rudenie si de marimea sufletului`, da` se cam duce in 5-6 milioane. de coafor ce sa-ti zic, io ma fac la cristi de obicei numa` ca el te face cum vrea muschiu` lui, degeaba ii explici tu cam cum ai vrea. veve, de ex, n-a fost multumita de cum a facut-o. daca vrei nr lui, ti-l trimit.
Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Veve...La multi ani! si casa de piatra si numai de fericire sa aveti parte!
Apropo de aceste denumiri ale aniversarilor...unde se pot gasi?Stiti un site?

La Carmen Stil...am fost acum cativa ani si m-am lecuit.Din cat par aveam...m-au lasat cu jumate,asa tare m-au filat.Nu am vrut aranjat,coafat...doar tuns si uscat,ca era in scari,filat...nici nu mai avea ce sa coafeze.Dar am rugat-o pe tipa sa imi tapeze un pic calota...de fapt...ce calota...ramasesera 3 fire...si pt dat de 2 ori cu pieptanul,m-a incasat cat pt un coafat.Nu stiu...poate am nimerit eu la cine nu trebuia.

Pot sa va spun ca am inceput dieta daneza de luni si cand m-am cantarit ieri...nici o schimbare...ba chiar arata cu 200 g mai mult,ca eram mancata si bausem apa.Dar astazi....am vazut pe ecran:56.9 kg...am zis ca nu vad bine.E posibila asa o evolutie de la o zi la alta?Oricum,io-s bucuroasa acum,ca tare eram dezamagita ieri]

Nora

Comorile Norei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Nora uite aici o lista:


1 an nunta de nylon
2 ani nunta de cires
3 ani nunta de lana
4 ani nunta de mac
5 ani nunta de faianta
6 ani nunta de cositor
7 ani nunta de zinc
8 ani nunta de matase
9 ani nunta de lacramioare
10 ani nunta de poliamida
11 ani nunta de cristal
12 ani nunta de safir
13 ani nunta de trandafir
14 ani nunta de turcoaz
15 ani nunta de bumbac
16 ani nunta de piele
17 ani nunta de branza
18 ani nunta de carte
19 ani nunta de cretona
20 de ani nunta de portelan

21 de ani nunta de opal
22 de ani nunta de bronz
23 de ani nunta de beril
24 de ani nunta de satin
25 de ani nunta de argint
26 de ani nunta de jad
27 de ani nunta de acaju
28 de ani nunta de nichel
29 de ani nunta de catifea
30 de ani nunta de perla
31 de ani nunta de marochin
32 de ani nunta de cupru
33 de ani nunta de porfir
34 de ani nunta de ambra
35 de ani nunta de coral
36 de ani nunta de smarald
37 de ani nunta de hartie
38 de ani nunta de mercur
39 de ani nunta de crep
40 de ani nunta de rubin

41 de ani nunta de fier
42 de ani nunta de sidef
43 de ani nunta de flanel
44 de ani nunta de topaz
45 de ani nunta de platina
46 de ani nunta de lavanda
47 de ani nunta de casmir
48 de ani nunta de ametist
49 de ani nunta de cedru
50 de ani nunta de aur
60 de ani nunta de diamant
70 de ani nunta de argint aurit
75 de ani nunta de alabastru
80 de ani nunta de stejar
E dat cu copy/paste , nu te gandi ca am stat sa bibilesc eu la lista!

Deci 6 ani Vevica! Sa fiti sanatosi si la fel de veseli si in continuare, pana la nunta de stejar!

Azi am fost la biblioteca Asachi si mi-am luat niste carti pt citit, dupa recomandarile fetelor de la "Clubul cititoarelor" de la zona artelor. Surprinzator ce fain s-au organizat, azi chiar am vazut ca era si o fata acolo (am inteles ca era voluntara) si te ajuta sa gasesti cartile pe care le voiai. Eu am ramas placut impresionata de data trecuta, cand ma inscrisesem: bibliotecare super de treaba, un sistem fain de cautare a cartilor pe baza de calculator (asa vezi ce/cum /pana cand e imprumutata o anumita carte) si vad ca au bagat si carti noi. Ce m-a dat pe spate: poti sa lasi un nr de telefon si te suna bibliotecara imediat ce vine la raft cartea pe care o cauti. De exemplu eu am dus o carte de Coteanu, pentru examenul de LRC, si am vazut cum una din bibliotecare a sunat pe cineva din caietul respectiv si a zis ca a venit cartea. Am plecat iarasi cu o impresie placuta si chiar o sa ma interesez daca nu au nevoie de voluntari pt 2 saptamani (cat o sa mai stau eu in Ro) ca sa lipeasca/aranjeze /numeroteze etc cartile . Aaa, sunt si vre-o 3 cluburi, dintre care si unul a cititorilor (presupun ca e ca in Jp: se anunta o carte si o citeste toata lumea, iar la o data stabilita se intalnesc si discuta pe marginea cartii. Cel putin asa e in Jp, presupun ca e acelasi sistem si in Ro.) As vrea sa merg si eu dar imi pare rau ca stau mult prea putin in Ro.

Era intr-adevar si o expozitie la Palat, am vazut niste casute din lemn expuse si niste masini, dar nu am intrat pt ca nu aveam timp.

Si inca o veste: vazusem ca duminica, la opera e "Tosca" .

O seara frumoasa!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Nu mi se pare mult 200.000 la Iris...

De Tosca am zis si eu in capitolul precedent.
Va mai zic ceva acum:
13 februarie, orele 19, Teatrul National -- O scrisoare pierduta cu Claudiu Bleont, Maria Teslaru, Eugen Cristea, Magda Catone etc...

Nu mai stiu cine organizeaza Targul de haine... Poate aflu maine...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Multumesc frumos,Raluca.Dar nu ne-ai zis cat mai stai in Romania?Ar fi culmea sa pleci si sa nu apucam sa ne vedem la un dezmat

Nora

Comorile Norei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Buna dimineata!
Nu am mai baut de f mult timp o cafea, dar ma simt asa de nasol, incat am zis ca nu ma apuc de nimic pana nu savurez un ness... Mai vrea cineva? Eu sunt aici...
O zi buna!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Eu am ras deja 3 cafele,ca altfel adormeam cu capul pe birou!Dar nu refuz un ness..!
Nici mie nu mi se pare mult 200 de mii,pentru ceea ce reprezinta IRIS in muzica romaneasca!

Gabi,bilete se vind la Casa sindicatelor,unde este spectacolul,programul la casa e pina la 19,30 !


Multumesc mult pentru raspunsuri!
Noi suntem invitati din partea nasilor si adevarul e ca nu am mai fost la nunti de cel putin 5 ani.
Acu stau si ma intreb ce culoare sa-mi fac la par,nu optez pentru vopsea ci pentru nuantator,tare nehotarita mai sint!


VEVE, CASA DE PIATRA,SA FITI FERICITI SI SA VA IUBITI !
Pupici dulci de la noi !


Hihi,noi am serbat nunta de poliamida!Multumesc Raluca ,am sa listez si eu .
Imi pare rau ca nu am stiut la vreme,imi luam si eu un costumas,un maieuas,ceva de poliamida,sa ma dau mare!

Miine am ultimul examen la master,DOAMNE AJUTA sa scap si de asta!

WK-end placut !

Cristina,Rares 7 luni si Mihnea 4 ani si 4 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Cristina, vine ness-ul!!!! Fii pe faza, da??? Si multa bafta la examen! Las' ca faci tu fata!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

saru-mana de ness!
Ei,faza aiurea e ca am examen la Comportament organizational..mai ce frumooos mai scrie in manualele astea:partea proasta e ca realitatea e cu totul alta
!

PS Eu am 70 de kg(la 1,68) si nu ma stresezfiindca nu pot renunta la placintele!
Le dau eu jos,undeva....cindva...!

Mergi la inceput