Endometru,ovulatie,temperaturi -100

Endometru,ovulatie,temperaturi -100 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Capitol aniversar:

lunii august 2005 este:

Catrinel 17-cap.49

lunii septembrie 2005 sunt:

CamiM-cap.58
Virgi-cap.61
Shoricutza-cap.62

lunii noiembrie 2006 sunt:

Iube 2001-cap.83
Alexia27-cap.83

lunii decembrie 2005 este:

Martha78 - cap. 97

lunii ianuarie 2006 este:

floricika - cap. 98
anangel_lexi-cap.98
ionica -cap.99



Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Buna Seara la toata lumea mai veche si mai noua pe aici! Vad ca v-am prins exact la capitolul aniversar! Ca de cand nu am mai intrat ( de vreo 3 saptamani) multe mai am de citit aproape un roman. Eu am stat, nu m-am codit ca unele dintre voi care aud ca amana laparo pentru martie...Un sfat pentru ele: nu pierdeti timpul ca nu va amagiti decat pe voi. In fine, ceea ce am facut eu pe scurt este: dupa laparo din noiembrie (de sarbatori nu s-a intamplat nimic pe cale naturala, si eu care speram sa vin cu o nemtoaica in burta din Germania.....!), deci dupa ce au venit rushii si pe anul acesta am luat 5 zile de Ovamit, iar azi ziua a 10 la eco mi-a dat urmatoarele valori: Ovar drept: folicul de 16.5 mm
Ovar stang: folicul de 20 mm
Endometru: 9.7 mm
Asadar, maine ma intep cu Pregnil si Duminica ls inseminare.
Va intreb si eu pe cele care au mai trecut prin inseminari (caci la mine e prima oara!), ce ziceti de valorile mele si al doilea ce pregatiri anume trebuie sa facem amandoi.
Mentionez ca aseara am prestat, iar azi mi-a zis dr. sa ne abtinem pana duminica dimineata.
Astept cu nerabdare sfatul vostru. Apropos ma duc la Giulesti, inseminarea o face Dr. Dracea caci a mea nu prea are treaba importanta si nu a vrut sa vina numai pentru o ISA.
Va pup mult si si eu ca si alte fete am o speranta mare pentru anul asta. Deja parca ma simt altfel, adica nu mai sunt asa de disperata, desi sunt la inceput de drum in comparatie cu altele.
Si sa va impartasesc si vous un gand optimist: azi la eco m-am intalnit cu o fosta colega de salon de la laparo care a mai fost la eco inainte de sarbatori si cica erau o gramada de proaspat mamici inainte de Craciun cu reusite dupa laparo si ISA. Asa ca sa nu ne dezarmam, doar e de-abioa inceput de an!
Eu o sa va tin la curent cu evolutia mea.
In final cred ca o urare de bine pentru toata lumea la acest capitol aniversar ar fi: la cat mai putin timp pe aici si sa ajungem sa aniversam si la capitolele "viitoare mamici" sau altele de acest gen!
Kitta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Toate fetele care scriu aici sau doar citesc le doresc ca in urmatoarele capitole sa curga cu anunturi de genul:

SUNT GRAVIDA

Catty, bubulina1, simonette, motzunica,lachione ,Liana30 ,Cristinna ,Moana ,cami30 ,Tabitha ,Amely ,Madana ,andicu , ingeras26a,rami73 ,adela achim, Adrianamica ,danutza _c ,,Mirona,Kitta,carmen.cita , mishulina

Imi cer scuze daca am uitat pe cineva.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Hai, ASI, ca mai si emotionat! Am citit pe graba si am inteles ca ne anunti ca esti gravida. Sper sa nu fii prea departe...sau asa e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Buna fetele!
Asi multumesc mult pentru incurajari si sa dea Dumnezeu sa curga numai cu anunturi:sint !!!
Eu am picat in butoi si asta ptr.ca o buna cunostinta e operata de cancer gastric si ....Asta e ...viata merge mai departe...
Eu ziua 23,sani durerosi...
Va
ADELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Bine ai revenit, KITTA! Ai un tonus excelent si avem nevoie de forte proaspete! Cat ovamit ai luat si din ce zi? Foarte buni foliculii si endometrul! Multa bafta duminica!

Multumim Asi pt capitolul aniversar!

Spor la , dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Asadar iata si capitolul 100 !! Sincer,speram sa nu-l mai prind tot aici,la aspirante....Speram sa fiu pana acum si sa va citesc,cu drag de la mamici!
Asi draga,eu tocmai am implinit 80 de capitole de cand imi "fac veacul" pe aici (adica o...vesnicie) si din listutza pomenita de tine sunt putine "veterane" din "generatia" mea...Pe restul pe toate le-am condus la "Mamici",unele (ca Utocatalina,Tania etc)au si nascut deja!
Le salut si eu (cam din butoi) pe colegele mele "de clasa" Miro,Iepurila,Cristinna ,cam astea am ramas de mai mult de un an pe aici,nu?

In alta ordine de idei,sper sa va vad cat mai repede pe toate...Fie ca acest capitol aniversar sa bata toate recordurile ca nr de -utze!
Cate o pentru fiecare si...sa auzim de bine!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Da' io ce sa mai zic, Mishule, ca citesc pe aici de primul capitol? Hai, lasa, sa nu ne gandim de cand incercam, sa privim inainte! Va veni si ziua aceea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Carmen.Cita ,la multe capitole mi-ai tinut si tu de urat...Iti admir rabdarea...Eu ma simt cam "batrana si obosita" si se pare ca ma cam incapatzanez degeaba...Dupa unii () ar trebui sa ma mut "cu arme si bagaje" la cap. "FIV" dar n-am bani de mutaciune asa ca sta aici cumintica si astept sa-i treaca Berzei gripa aviara (desi am auzit ca nu prea se scapa...)

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Carmen.citamultumesc de incurajari ca sa poci sa dorm si eu bine la noapte! Am luat Ovamit din a 3-a zi a CM (eu l-am avut cam neregulat in ultimul timp, adica de la 28 a scazut la 26 si ultimul chiar la 24)o pastiluta, adica de 50 mg cred ca este pe zi. E prima luna de stimulare.
Hai tineti-mi pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Scumpa Mishulina, eu la capitolul rabdare stau foarte prost, sunt genul de persoana care bate din picior, vrea imediat, aici si acum... eu chiar ar trebui sa ma mut cu arme si bagaje la fiv, dupa parerea mea, nu a doctorilor, care sunt tare optimisti in ceea ce ma priveste... Si ce daca? FIV-neFIV, tot o vom comite pana la urma! Important e sa ne pastram speranta si sa facem tot ce se poate...

PS: Sa nu mai zici ca esti "batrana si obosita", ca daca te aude Liana, ai incurcat-o! Vrei sa-ti arat buletinul meu, pe care nu vreau sa-l arat nici politistilor de la circulatie?

KITTA, nu stiu de ce, dar am eu o presimtire ca te voi vedea foarte curand pe listuta aceea de de la inceputul capitolului... Sa stii ca ai reactionat foarte bine la prima stimulare, eu de la clomifen am probleme cu endometrul, ramane subtirel... Pana la urma ai facut instilatiile inainte de plecarea in Germania (sau trebuia sa le faci acolo, nu mai tin minte...)? Tin pumnii duminica!

Mergi la inceput