Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-98

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-98 | Autor: Tabitha

Link direct la acest mesaj

lunii august este:

Catrinel 17-cap.49

lunii septembrie, sunt:

CamiM-cap.58
Virgi-cap.61
Shoricutza-cap.62

lunii noiembrie, sunt:
Iube 2001-cap.83
Alexia27-cap.83

lunii decembrie este:

Martha78 - cap. 97

lunii ianuarie este:
floricika - cap. 98

Lista urmatoarelor este deschisa.


Haideti, fetelor, se apropie cap. 100, cand trebuie sa trecem la mamici viitoare cat mai multe dintre noi, daca nu toate.

Va pup si va astept.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

INGERAS asta este mentalitatea de invingator. Sa fie cum zici tu si in februarie sa ne anunti ca esti graviduta.
AMELY imi pare rau pt mama ta. Spune-i sa puna gheata la masea si durerea va ceda, mai putin infectia. Si sa sti ca am ajuns la concluzia ca pt masele inflamate cel mai bun este agmentinul.
TABITHA poate sare iepurele ala puiule si scapi de laparo si de alte chinuri.
Stiti ce am citit? Ca 90% din cuplurile care reusesc cu greu sa procreeze au parte de baietei. Asa sa fie oare?

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Sar'na Catty, asa i-am zis si i-a mai cedat durerea...oricum la dentist nu se poate duce decat dupa ce trece infectia. Asta e, cu maselele astea...

Tabi, si eu iti doresc sa nu mai fie cazul de laparo si sa ramai acum in ianuarie... Dar pui, de ce vrei tu sa faci laparo, mai bine va concentrati pe problema sotului, e mult mai importanta, s-ar putea ca tu sa fii ok! Sa nu ma certi, zic si eu ce cred, ori poate n-am fost atenta si ai probleme cu trompele?

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

amely, draguto, nu te cert. Eu am facut in 2004 si 2005 HSG si la ambele a reiesit ca am trompa dreapta infundata. Mai ales ca in 1999 am fost operata de chist hematic ovarian dreapta. Anul trecut sotul meu a facut spermograma si rezultatul a fost azoospermie. Nici un doctor nu ne-a dat nici o sansa sa avem copiii pe cael normala. Am facut ICSI asta vara, sotul meu facand biopsie testiculara, dar ICSI nu a reusit. Asa ca acum incerc sa desfund trompa dreapta, caci se pare ca cel mai des ovulez pe dreapta dupa care incercam IA cu donator. Cam asta ar fi povestea mea. Eu totusi mai sper sa am un bebe cu sotul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Dragele mele, imi pare rau ca intru asha rar, dar am o perioada ff agitata la scarbici, shi sunt super implicata (sper sa vad shi rezultatele in curand prin o marire substantiala de salariu).

Martha78 felicitari.

Simo cat ma bucur pentru tine. Sper sa reusheshti cat mai repede sa-ti aduci ingerashul acasa. Annastasia e un nume superb "cea care va renashte", cama sta inseamna shtiai?

Biancutza incantata de cunoshtintza, eshti o superba.

Ingerash dragalash imi place la nebunie atitudinea ta, eu cred ca de data ai perfecta drepatate, asha ca ma pregatesc sa sarbatorim peste doua saptamani .

Carmencita bafta la ISA .

Liana fata scumpa.

Catty uite aici doza dubla din leacul meu miraculos

Eu sunt putin buimaca shi dezorientata. Sunt la a doua luna de Mastodynon shi nu vad nici o schimbare in bine, chiar invers ash putea spune. In prima luna mi-a venit CM-ul mai devreme cu o zi (in Z 25) shi luna asta mi-a venit mai devreme cu 3 zile (Z23). Nu prea stiu ce sa fac. Sa-l interup? Voi ce zicetzi?


"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Madana...s-ar putea sa nu fie de la Mastodynon... nu stiu ce sa zic, eu n-am avut nici o dereglare de la el, din contra, mi-a ajutat la foliculi si endometru. Ba chiar CM a venit cu o zi-doua mai tarziu ca de obicei... Tu mai iei si altceva pe langa?

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Madana am inceput si eu tratamentul naturist al Liviei (simplificat) si Mastonynon. Nu am decat 8 zile, dar ma simt excelent (nu imi mai este somn, sunt mai energica, mai optimista). Eu zic sa nu-l opresti, fa-l 3 luni daca tot te-ai apucat. Cat iei?
Eu iau o lingurita de 2 ori pe zi.

Pupicei, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Da, Tabi...acum inteleg. E normal sa incerci sa iti maresti sansele prin orice mijloace, si te sustin, si eu as face la fel

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MADANUTA, multam pt leacul tau miraculos. Ma bucur ca esti si ca se intrevede marirea de salariu.
AMELY, daca maseluta mamei tale este cariata trebe sa mearga la doctor sa desfunde canalele si sa ia si antibiotic. Dar sa faca si o radiografie acum cat este inflamatia ca sa isi dea seama ce este de facut.
CARMENCITA. iti tin pumnii sa fie totul ok la ISA.
De OANABBB stie careva ceva? Cum a mers cu biopsia?
DANUTZA_C tu ce mai faci iubita?
M OANA mi-e dor de tine. Sper ca esti ok si gata de lupta.


catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Hai ca mi-a trecut supararea fetelor. Imi pare rau, abia venisem de al toaleta shi-mi venea sa urlu de suparare. M-am calmat acum.

Ingerash, Amely multumesc mult pt. incurajari, nu renunt la Mastodynon, il iau cel putzin 6 luni, asha mi-am propus de la inceput cand mi-am zis ca nu-l voi opri decat daca vine testul ala ... stitzi voi care. Asha ca daca ma mai auzitzi ca spun ceva in legatura cu renuntzarea la Mastodynon sa nu ma luatzi in seama, imi trece repede.

Va pup dulce

"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Madanooooo tocmai ma pregateam sa vin cu da vaz ca iti trecu

"La multi ani!" pentru maine Ioanelor si Ionilor
maine nu stiu daca intru pt ca e si ziua mamaei mele..

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput