Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-98

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Multumesc, olteanco, ca Ioana e si numele meu de botez ! Nu e trecut in acte, dar nu conteaza. LA multi ani tuturor celor care poarta numele Ion sau un derivat, precum si tuturor celor care se simt bine cu acest nume, chiar daca nu-i trecut in buletin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

TABITHA, si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. Numele meu de botez este Maria, asta si pt ca m-am nascut pe 9 septembrie de sfantii Iuachim si Ana, dar nu e trecut in buletin. Asta nu conteaza, conteaza sa simti ca e ziua ta si sa iti faca placere sa porti numele acela.
LA MULTI ANI TOTUROR CELOR CARE ISI SERBEAZA ZIUA DE NUME MAINE!!

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Slaba miscare de trupe pe aici fetelor.
MADANA ma bucur ca ti-a venit mintea la cap, ca altfel cum i-am promis lui Amely ca vin special la Bucuresti pt ca sa ii trag o bataita, iti spuneam si tie.
SIMONETTE, ce vesti mai ai despre micuta? Ai fost sa o vezi?
GALINARODICA ce face Serbanica?
Eu ma pregatesc de plecare. Va doresc un week-end reusit sa de abia astept vesti bune saptamana viitoare.
Si inca o data LA MULTI ANI ANIVERSATILOR ZILEI DE MAINE !!!

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Eu m-am dereglat complet.Sunt tare suparat ca dupa mai bine de 2 ani cand mi-a venit ciclul la fix 32 de zile intre orele 13-15 luna trecuta mi-a venit la 31 de zile noaptea si luna asta la 29 de zile tot noaptea cand am simtit ca curge ceva.Fara durere fara nici un simptom inainte.Durerile au unceput diminata si caontinua si acum in ziua 2.
Oare ce o mai fi insemnand si asta!
Cand credeam si eu ca nu vor mai fi probeme tocmai acum apar

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

ASI pai ce anume ai luat de te-ai dereglat?
Uite la mine dupa 3 ani in care cm imi venea la 28 de zile fix dimineata la ora 8, de vreo 4-5 luni imi vine intre zilele 24-28, si numai dupa pranz. Poate ca organismul tau incepe sa se regleze noilor cerinte. Ceva analize ai facut?

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Nu am facut analize dar nici tratamente de vre-o 2 ani.
M-am derglat asa dintr-odata.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Fetelor, AMELY, MADANA, Catty, va multumesc tuturor de sustinere, gandurile voastre bune au avut efect! Pot spune si eu ca l-am conceput pe bebe astazi, ca Ingerash? Si daca va fi asa se va naste chiar de ziua mea... ar fi frumos, nu?
In legatura cu dereglarile, va rog eu nu va mai faceti sange rau pt 1-3 zile de modificare a datei cm, asta nu e dereglare... pur si simplu organismul se 'autoregleaza' singur, in functie de stimulii hormonali... de exemplu, eu am avut pana la 28 ani cm 31 zile (ovulatia nu stiu cand o aveam pt simplul fapt ca nici nu stiam ce inseamna 'ovulatie'), apoi dupa 28 ani pana acum un an si jumatate era ceas 28 zile (fara abateri)... ei bine de un an si jumatate variaza intre 28 si 32 zile, si nici un medic nu considera asta o dereglare, pe cuvant... aaaa, si am avut acum vreo 2 luni cm 26 zile (cel mai scurt din viata mea) dar am explicatia, ovulatia a fost in ziua 10... se pare ca la mine e fixa doar faza luteala si anume 16 zile batute in cuie... Asa ca nu va mai ingrijorati ca nu vine cm la perioada la care ati fost obisnuite, organismul nu e ceasornic, o simpla raceala sau un stres accentuat pot influenta din acest punct de vedere.
Va pup cu drag pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ahaaaa..si io care ti'am tinut azi toata ziua pumniii Carmencitooo de nici nu am putut sa scriu nimic....ok...ok.... sa dea domnul sa fie bine..si cu ochisori...sa inteleg ca pe 16 e ziua ta?????
asi iubita la mine venea fix 23 si acum mi'a venit la 29..uite..asa..tam nesam...nu'ti mai face atatea griji..fati atunci cand va intarzia 9 luni

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Carmencitooooo iarta'ma ca sunt dilie..rau.. zisai de 16 ca ma gandiii ca dupa 10 zile afli daca esti...pe urma cetiii si vazui ca de fapt trebe sa nasti in septembrie nu???? si chiar asa dilie cum sunt...apropo cand e ziua ta????

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Liana, chiar daca nu ti-am scris numele, tu esti o persoana speciala pt mine, sa stii! Uite de la mine Numaram impreuna luna asta, nu?
Da, sunt balanta de septembrie, ca si sotul... si soacra la fel hihihi...

Mergi la inceput