Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 91

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 91 | Autor: galinarodica

Link direct la acest mesaj

Repede va miscati!!! Da si eu
lunii august este:

Catrinel 17-cap.49

lunii septembrie, sunt:

CamiM-cap.58
Virgi-cap.61
Shoricutza-cap.62

lunii noiembrie, sunt:

Iube 2001-cap.83
Alexia27-cap.83
Fetelor, poate mai treceti pe aici sa ne mai incurajati si pe noi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Diciule s-aveti bafta cu spermograma...si al meu sot tre' s-o refaca in Ianuarie...poate s-or mai fi desteptat putin gigeii aia si se misca mai repede...

Galino n-ai sughitat?...ca am scris iou cu spor la cap trecut si cind sa trimit mesajul imi da eroare pe motiv ca scriu la un subiect inchis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Diciulicaa nu l-am inchis eu mama. EU doar m-am gandit sa va trec la pag 1 si sa va iau de-o grija.
Simoo tu ai YM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

piccaflor bravo , ma bucur pt. analizele tale perfecte.

Mai fetelor daca mai aud pe vreuna ca propune prostii de genul despartiri chiar ca iese cu . Pai ce naiba, "la bine si la greu" va spune ceva chestia asta? Daca toata lumea ar renunta asa oricand se iveste o greutata sau ori de cate ori esueaza in ceea ce isi propune sa faca atunci nu ar mai exista casatorie, prietenie si orice alt fel de sentiment care sa tina doi oameni unul langa altul. E usor sa spui "ne despartim", dar ce faci atunci cand vezi ca copilul tau o ia pe cai gresite? Ii spui frumos intr-o zi " nu mai sunt mama ta pentru ca nu esti copilul pe care mi-l doresc"?. Si ai rezolvat problema. Credeti voi oare ca doar faptul ca ai un copil te poate face pe deplin fericit? Da, e adevarat, noi ne dorim toate un copil, si nimic nu este mai important pt. noi in acest moment, dar sincer eu nu cred ca as simti la fel daca nu as avea langa mine un om pe care sa-l iubesc mai mult decat am crezut vreodata, singurul cu care mi-as dori sa am copii. Fetelor scumpe care sunteti dispuse sa renuntati la omul care v-a facut sa va doriti un copil, voi credeti ca sotul vostru, care si el isi doreste o familie cu "voi", ar putea macar sa se gandeasca la eventualitatea unei alte soti? Nu cred, de fapt e chiar absurd, asa mi se pare. E ceva de genul "Nu faci mancare buna, divortez sa ma insor cu o femeie care stie sa gateasca". Mai bine luptati alaturi de ei, nu incercati sa-i indepartati, si cand o sa vina bb-le, caci cu sigurantza o sa vina pentru fiecare, atunci o sa va dati seama ca doar voi doi, tu si el, ati reusit, si nu ar fi fost mai bine in alta combinatie.

Hai ca v-am certat destul, acum va pup . Daca v-am suparat prea rau sau credeti ca am luat-o prin porumb, scuze. E doar ceea ce simt.



"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

dar se pare ca am ajuns cam tarziu..
deci va spun somn usor..cred ca sforaitzi deja
pica ma bucur pt tine..bafta multa la HSG..
Mishuleeeee sper sa-ti prinda bine si sa-ti treaca durerea..
Madana iarta-ma ca nu am ajuns la timp..
sorooooooooo si multumesc pt nota...daca tu zici ..asa o fi..atunci..o merit
rodi sunt prinsa cu trebi..ma intelegi tu de ce nu apar pe'acolo

hai ca am citit repede cap trecut si deja am uitat..vroiam sa va scriu la toate in parte da acuma am uitat ..asa ca va pupacesc pe toate si sa nu va suparati ca nu v-am mai scris..stiti voi ca sunt alaturi de voi
si in mod special pt asi

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Piccaflor....mercicel
si voua va doresc sa fie bine...asa cum vreti voi!

anda

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Liana Hai ca pana venishi tu eu stricai atmosfera de tot. Hai ca pana maine ne trece la toate. Eu ma duc sa ma culc.

Dau cate un pentru toate fetele, iar celor care sunt suparate pe mine le dau cate doi [pu]

"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Liano sper sa ai treburi importante si sa le si rezolvi ca gasim noi timp si de vorbit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Madanooooo io nu's suparici de loc pe tine..somn usor si vise placute..
rodi importante muica....se poate? pai asa imi permiteam io sa lipsesc?
pupici la toate si fug la somn..maine incepe o noua zi...minunata pentru mine...noapte buna...

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, hai ca io sunt ultima sa va zic buna seara sau mai bine buna dimineata si aveti de grija azi ca e marti 13.
CristinnaSimonetteAsisi celelalte fete care aveti certuri msi mici sau mai mari familiale, ma alatur si eu voua ca de-aia aparui asa tarziu. Am avut ceva de pus la punct si a durat ceva. Totul vine de la stresul pentru BB si va aduc aminte ca eu nu pot sa ma laud cu prea mult timp cum am auzit pe aici (7 ani), deci mai am ceva de indurat. Problema e ca eu sunt disperata din cauza varstei mele, cum am mai zis anterior (38) si nu crez ca mai pot astepta pana la 67.
Da cum sa facem sa ca stresul sa nu se mai rafranga asupra dragilor de ei, care si asa sunt destul de sensibili prin natura lor barbateasca!!!
Eu de fapt, vrusei sa va dau o veste buna pentru mine si anume ca azi mi-au venit rushii ca aveam nevoie de ei. Ai vazut Simonettece repede au ajub=ns de la tine la mine. Poate ca au venit si de la alte fete sa ma ajute luna asta si nu stiu eu. Asa ca fetelor daca o sa vedeti ca nu mai vine sa stiti ca e la mine si va doresc din suflet sa nu va trebuiasca.
Va pup pe toate si sper ca maine (adica azi) sa ma alatur voua mai devreme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Mai fetelor va pup pe toate si ma bucur ca sunteti pline de optimism si de incredere in voi si in Dumnezeu. O sa vedeti ca minunea se va intampla in ziua in care nu va asteptati. Asa s-a intamplat si la mine si la multe fete care sunt de varsta cu mine.

Cristinica tu ai merita o bataita buna dupa ce am citit cele scrise de tine. Sa sti ca m-am gandit mult la tine in ultimele zile si amn zis ia sa vad ce fac fetitele de la endo, sa vad ce faci tu, Danangie , Mishulica, Iepurica fetele cu mult optimism din vremea sperantelor mele. Cristinica, sfatul meu e asa ca si cel din vechime, de acum vreo 9 luni , sa ai incredere si sa nu te stresezi. Bucura-te ca ai un sot iubitor langa tine si pot de pe acum sa-ti spun ca va fi inmiit de dragastos cand o sa se cuibareasca bebele in burticul tau. Eu iti doresc sa ai multa putere si incredere in tine si in voi si minunea se va intampla. Poate chiar luna asta daca tot zici ca astepti, si nu trebuie sa ai nici un simptom sa fi gravi, lasa sa treaca zilele si numai dupa aceea fa testul, chiar daca iti rupi pielea din palma de mancarime. Eu simt ca in curand se va intampla si cu tine minunea venirii bebeului vostru mult dorit si asteptat.

La fel si ptr. celelalte fete.
Va doresc la toate numai fericire si bucurie in sarbatorile care bat la usa, iar noul an sa fie plin de linioare duble si teste pozitive , sigur mosul are tolba plina de surprize ptr. fiecare din noi.

Cat despre mine, eu in curand ma apropiu de marea intalnire cu bebicul, insa mai dureaza cam o luna. Sunt in saptamana 36, care va fi gata peste cateva zile, au inceput insomniile crunte, insa totul e OK. Nu spun mai multe las sa simtiti pe pielea voastra momentele miraculoase ale minunii de a devenii mama.

Va pupic pe toate si nu disperati, daca nu a venit iepurasul, va veni... mosul



Florinini si bebe David 35+
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;29/st/20060113/dt/-3/k/69df/preg.png

Mergi la inceput