Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 91

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Neata fetelor,
Florinini , gand la gand si eu m-am gandit la tine de ceva vreme, am intrat si pe la mamici de ian-februarie sa vad ce mai faci si ce mai zici ,dar nu prea te-am vazut acolo.
Cat despre ceea ce zici tu , iti dau dreptate, numai ca lunile trec , esecurile sunt luna de luna si uite asa uneori cred ca e nevoie si de o descarcare psihica, ca altfel o luam razna. Cred ca asta a fost si la mine , dar acum m-am mai linsitit un pic si incep sa imi fac planurile pt o noua incercare. Astept invazia pe maine,poimaine si o iau de la capat.Rezultatul nu o sa-l stiu decat pe la inceputul lui ian 2006 si cine stie, poate noul an imi va fi cu noroc.
kitta
Va pup pe toate dulce

Cristinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna dimineatza fetelor si bine v-am gasit la capitol nou!

Nu-mi place deloc starea de spirit care bantuie pe aici,noi eram vesele si optimiste fetelor,parca sparsesem butoiul ala.....(Da? Si atunci de ce ma simt de parca vorbesc din fundul lui?)
Eu am intrat mai rar in ultima vreme ca m-a lovit "melancolia de sfarsit de an" pentru ca la inceputul lunii s-a implinit un an de cand incercam sa avem un bebe ,asta dupa inca un an de eforturi sa primim "unda verde" de la Chirurgie....Si ma termina pur si simplu gandul ca intram in noul an singurei ,fara bebe (doar cu ),fara job (eu) si inglobati in datorii (credite)...Asa ca am ales sa intr-un colt al casei dar cand vad cat de necajite si deprimare sunteti si voi,mi se rupe sufletul...

Ia cititi mai bine (poate va ridica putin moralul) ce am gasit ieri intr-o revista. Pe mine gandul asta ma mai relaxeaza un pic si ,vorba sotzului meu:" daca e scris pana si in stele ca la anul vom avea un bebe,asa o fi!"

"Iti doresti un bebelus, dar nu stii ce perioada sa alegi pentru momentul conceptiei? Mihaela Dicu te ajuta sa iei o hotarare. Afla care sunt cele mai bune zile astro-fertile, cum sa iti programezi o sarcina cu mari sanse de reusita si chiar sexul copilului... Succes!

Semne bune
Saturn a iesit in iulie din Rac, semnul maternitatii, in care a stat circa doi ani (iunie 2003-iulie 2005). Batranul Saturn are un rol restrictiv si temporizator, iar a zamisli cat timp Saturn e in Rac nu-i o treaba tocmai usoara.
Bineinteles ca se poate, dar, statistic, natalitatea are tendinta sa scada in astfel de perioade. Pe langa considerentele de ordin medical, mai intervine si factorul subiectiv: "Nu e momentul", "Sa mai asteptam putin", "Acum avem alte prioritati" - justificari fragile, care nu mai au nici o importanta atunci cand iti doresti cu adevarat un copil. In anii urmatori, putem reveni la mai optimistele: "Hai sa-l facem si vedem noi. Ne-om descurca, cum se descurca atatia altii..."
In plus, prezenta lui Jupiter in Scorpion timp de un an de zile (intre 26 octombrie 2005 si 24 noiembrie 2006) are consecinte benefice in rezolvarea unei serii de probleme medicale care tin de sanatatea aparatului genital. Jupiter este Marele Benefic, iar trecerea lui prin semnul care patroneaza organele sexuale are rol protector, favorizant, vindecator.
O anexita rebela, o mucoasa uterina deficitara, o pereche de trompe obturate sau un dezechilibru endocrin va reactiona mult mai bine la tratament in urmatoarele 12-13 luni decat s-a intamplat pana acum. In plus, Scorpionul (ca toate semnele de apa), este un semn fertil, iar Jupiter in semne fertile incurajeaza fecunditatea si cresterea natalitatii. "


Restul articolului,daca va intereseaza il gasiti la http://www.avantaje.ro/index.php?a=1624 ,mie mi s-a parut dragutz ai mi-a mai ridicat un pic moralul "sifonat"..
P.S. Aviz "amatoarelor" scorpiutze : Miro,Amely....(mai sunteti?) dar nu numai....

Hai, la toata lumea si fruntea sus,om razbi noi!


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Motzule, Liana va multumesc pentru pupicei si uite ce va dau in schimb:un buchet de . Eu ma simt mult mai bine,doar prima zi a durut cateva ore,dar de obicei nu durea nici atat si nu asa tare sa nu treaca decat cu hapuiri...Deh, "batraneatza" asta,maica...
Cristinica fruntea sus,stiu prin ce treci mamica, sti doar ca am mai trecut prin momente de-astea impreuna si nu ne lasam...Uite ,vechile noastre prietene nu ne-au uitat (Florinini te cu drag) si ne tin de manutza,vezi? Nu suntem singure....
Florinini scumpa iti tin pumnii sa fie cat mai placuta si usoara intalnirea cu bebe David,nu o sa uit niciodata cum a venit el dragutzul cand te asteptai mai putin si ne-a facut o bucurie la toate....

Haideti fetelor,dati-o incolo de marti,13 ,nu mai fiti asa triste ca ii venim noi de hac!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineata dragutelor

Va pe toate si va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Fete dragutze, vad ca v-ati trezit. Eu nu sunt superstitioasa, deci ziua de marti 13 nu ma afecteaza. Mishu nu prea cred nici in astre dar de data asta fac o exceptie, sa fie asa cum scrie in stele.

Florinini sper sa ai o nastere usoara si peste o luna sa ne spui cum e sa ti in brate puiutul tau.



"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Kitta, ma bucur pt. tine ca ti-au venit scarbele, dar numai de data asta, ca ii asteptai...data viitoare poate vor intarzia vreo 12 luni ashea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna dimineata fetele,

Ce e cu certurile astea??? si cu asa o atmosfera?
Haideti sa va dau eu o veste buna: sora mea, care de-abia a implinit 25 ani m-a sunat ieri sa-mi spuna ca voi fi...matusica! Am fost / sunt atat de fericita, incat am plans aseara o gramada si nu am dormit aproape deloc :))

I-am facut astazi programare la cabinet la Moisica si mergem la prima eco...Fetelor, va dati seama cum ar fi sa raman si eu luna asta si sa fim amandoua gravi?

Pupicei si o zi superba,

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

a.cicel de la salonul Simptome

Ingeras dragalas felicitari pt. sora ta sper sa aiba o sarcina usoara, si daca s-ar putea un nepotel sau o nepotica si pt. ea

Fetelor ieri a.cicel de la "Simptome" a facut un test care a iesit pozitiv. Sper sa aibe o sarcina usora si un bb sanatos.

"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Mai fetelor, terminati cu prostiile! Unde vedeti voi ca se cearta cineva? Fetele si-au spus doar necazurile si au cautat putina sustinere, pe care au si gasit-o de altfel! Nu vad sa se fi certat cineva! E normal sa mai apara si discutii din astea, si e normal ca nu intotdeauna sa fim de acord cu ce se intampla uneia sau altei fete, dar asta nu inseamna ca ne luam la cearta! Discutam, ne spunem punctul de vdr. ne scuturam putin si apoi ne trece, ca suntem fetite mari! Va cu drag pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Ingerasule sper si eu sa "sa ia" de la surioara ta! Sa fiti sanatoase amandoua si sa va bucurati de minunea din burtica....

Ina

Mergi la inceput