Endometru,ovulatie,temperatri,monitorizari-88

Endometru,ovulatie,temperatri,monitorizari-88 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Graviduta lunii august este:

Catrinel 17-cap.49

Gravidutzele lunii septembrie, sunt:

CamiM-cap.58
Virgi-cap.61
Shoricutza-cap.62


Gravidutzele lunii noiembrie, sunt:

Iube 2001-cap.83
Alexia27-cap.83


Gravidutzele lunii decembrie, sunt:


Familia mea
Razvan




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Somonico nu e nevoie sa bei 2 l de apa, poate fi orice lichid (mai putin verde de Paris....) si daca te doare ficatul ia neste miere si catinofort astea nu afecteaza la gravidenie. Si mai odihneste-te si tu maica ca de aia te dor ficatii ca i-oi fi bagat in draci saracii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Gata m-am linistit!! Ce-o fi o fi!! Fac injectia si imi vad de existenta linistita!!
Multumesc mult fetelor pentru incurajari.. nush ce m-as face si nush ce s-ar face multe dintre noi fara acest forum..!!

hai pupici si sa ne vedem toate cu burtici!!

pozelemele



cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

fetelor suntem la capitolul 88 deja , sa dea Domnul ca la acest capitol sa devenim toate .
Va pe TOATE!
Cristinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Am postat si la capitolul precedent dar tocmai ce am vazut ca s-a inchis, asa ca postez si aici ca sa va spun musai:
La multi ani!!! de Sf Nicolae si sa va aduca mosul bunataturi multe si in primul rand bebelusii mult asteptati.

Pupici ptr cele mai minunate viitoare mamici!!!

PS Noi suntem bine si crestem ....

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

shoricutza.. sa cresti si mai mare... da' si frumoasa

pozelemele



cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Shoricutza sa cresti la mai mare. Sa stii ca cele mai frumoase femei sunt cele cu bebe la purtator.
Cristinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

La multi ani celor care i-si sarbatoresc ziua numelui!multe bucuri si multe liniute II
Eu am facut un test de urina si e cu II cu toate ca a doua linie e mai mai rozie dar se vede clar ca e acolo.Deja mi-am facut termin la medic pt joi la amiaza,sa vedem ce spune deoarece am facut stimularea ovarelor luna asta si stiu ca da gres si Predalon-ul la test...Pina azi cind ar trebuie sa apara ciclu nimica decit tem.e 37.1 sa vedem acuma maine dimineata cum stau cu ea.
Succes mult si sa va vad la gravide cit mai repede pe toate.

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Felicitari Fabya! Asa da cadou de Mos. Sa ai o sarcina usoara si un sanatos si mancacios.
Spune-ne ce simptome ai avut? Si eu am facut stimulare +ISA luna asta , doar ca sunt de-abia in ziua 19 a CM.
Cristinna

Cristinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

Cristinna merci mult de urari sincer nu ma bucur deaoerece nu am nimica concret de la med.gineocolg dar sepr sa fie ,nu ma bucur deoarece am mai avut doua esecuri si numai vreau sa am o decadere de genul asta,sti-ti cu toate ca astea dor si lasa urme acolo undeva ascunse in noi,ce bine ar fi daca sau sterge toate astea si nu am mai avea niciuna probleme astea.
Eu am facut imneadit dupa ciclu in ziua a-10 Histerosalpingografia si stimulare ( clomifen+entynilestradiol+predalon) si medicul ne-a spus cind sa presam ptr.....si acuma sa vedem rezultat-ul nu cele doua liniute nu e suficient desi am facut un test care se face de la 10 zile de la conceptie...mie azi ar trebui sa i-mi vina rusii


Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Catty, ce sa-mi aduca mosu', o sperietura de am crezut ca mor...un vagabond pe casa scarii, avea un cablu in mana, ziceai ca vrea sa stranguleze pe cineva, si io eram singura, vroiam sa intru in casa, al meu era la servici...noroc ca am fugit pe scari in jos si am chemat un vecin, si acu' tremur...

Fetelor, va rog din suflet sa fiti atente ca umbla tot felul de nenorociti, eu ziceam ca nu mi s-o intampla tocmai mie, da' uite ca nu stii niciodata ce te asteapta...nu-i bine s-o faci pe curajosul...Ufff, bine ca am scapat teafara...

Fabya, eu zic ca esti scumpa mea. Felicitari si sarcina usoara! stai cumintica pana ajungi la dr. si nu te mai gandi la nimic rau... Bafta!

Camitzo, foliculul se va sparge sigur, cel mai mare rau pe care poti sa ti-l faci acum este sa te agiti... nu-i nici o nenorocire ca ai gresit doza de pregnyl, mai faci diferenta de doza si stai cumintica...adica nu, pardon si dupa aia stai cumintica... A, io l-as fi sunat pe T. fara nici o jena...ii spuneam ca am facut o prostie mare fiin'ca eram foarte obosita si ii ceream sfatul...la urma urmei e vorba de sanatatea noastra, nu? d-aia sunt dr-i pe lumea asta ca sa ne ajute cand facem "d-astea", in nici un caz nu ar fi ras de tine, nu e genul. Si in plus se poate intampla oricui, nu te mai invinovati, s-a intamplat si nu-i nimic grav, da? ia...gata, zambeste si fii frumoasa pt. sotior

Shoricuta, la multi ani si tie, sa fii sanatoasa si sa ai sarcina cel putin la fel de usoara si de frumoasa in continuare! si s-auzim numai vesti bune!

Cred ca s-a deschis sezonul de gravidutze...fetelor, luati-ne si pe noi la , nu ne lasati aici! Vrem si noi!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput