Endometru,ovulatie,temperatri,monitorizari-88

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Fetele - io va , va urez petrecere frumoasa azi, iar celor care-si serbeaza ziua "La multi ani!"
Sper ca mosii sa fie darnici cu voi.
Eu m-am linistit: am primit un hcg de 0,011 deci ioc bb (acum sper sa vina rusii mai repede, sa stiu o treaba) si Lachi - sa stii ca si azi a fost o zi cu (vezi pe la Paciente ... ), dar am circumstante - la primavara : FIV!!!!!!
Fabya - si eu zic ca esti cu bb la purtator: felicitari!

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fabya, sa fie asa cum crezi tu si tine-ne la curent si maine cu testul.Am si eu cateva intrebari pentru tine ca esti din Germania. Eu sunt luna asta dupa laparoscopie, ar fi trebuit sa imi vina deja rusii luand drept referinta ultimul CM, dar intarzie. Dupa CM dr. mi-a recomandat 3 instilatii (o zi da una nu) si pe 23.12 plec in Germania pentru sarbatori. Problema e ca daca mai intarzie rusii ma decaleaza cu instilatiile si poate ar fi chiar in perioada din Germania. Ca sa nu pierd luna m-am gandit sa le fac acolo. Crezi ca ma primeste la spital asa pur si simplu sa le fac, bineinteles daca voi plati, ca asigurarea de boala cred ca platesti numai urgentele. Poti sa intrebi dr. tau cand te duci joi la control? Ti-as fi recunoascatoare. Si daca e nevoie sa vin cu ceva acte de aici?
Cat costa testele de sarcina de care vorbeai ca le poti face in a 10a zi de la conceptie? Ca mi-as face si eu niste stocuri? Le poti lua de la farmacie fara reteta sau alte alea de la dr.? Dar testele de ovulatie, la fel?
Multam de raspunsuri inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Buna seara si sper ca Mos Nicolae a venit la toate, ca altfel il mananc pe paine... La mine a venit, dar deocamdata numai cu lucruri lumesti: ghete, haina si atat... Poate ca ziua indragostitilor din febr. va fi altfel, ca pana atunci ioc sanse de gravideala.

kitta, simonette: nu am disparut, fetelor, numai ca am avut atat treaba si abia ieri seara mi-am instalat net si acasa.. de acum inainte, daca va mai calmati si voi ritmul de scriere, o sa reusesc sa mai postez si eu ceva pe aici, nu doar sa citesc.

cristinna, piccaflor, bubulina1: merci de incurajari, mai discutam subiectul asta (cu referire la persoana mea) prin februarie.

Felicitari tuturor celor care au ramas insarcinate si sarcina usoara, iar noua celorlalte, ne doresc sa le calcam pe urme cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Cami30, iubita, prin ce-ai putut tu sa treci astazi! Nu-i absolut nici o pb, daca nu s-au spart, se vor sparge de restul de doza...daca s-au spart, nu-i nimic...e bine...te rog, nu-ti mai face ganduri! O sa vezi ca va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Iou am avut o zi de kk, dar tot nu pot sa nu observ ca ['] "coana"Liana, ii lipsa la apel!!! Unde umbli olteanco??? Stai cu popou in sus??? Ia d-aci inca unul in caz ca pe primul nu l-ai primit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Galinarodica, multumesc mult ca te-ai gandit la durerile mele! Mi-au trecut, dar le-a luat locul o crancena durere de cap, o depresie uriasha si o stare de irascibilitate provocata de cineva[nu spun cine] pe amndoi...adica pe tine si pe Serbanica!

Ingerasule, stiu ca-i musai 2litri dar io de 2 zile mananc numai fructe...iti dai seama ce sete-mi e? Deh, asa-i daca vreau sa fiu si slaba si bortzoasa!

MOana, daca nici azi n-ai dat nici un semn, inseamna ca n-au venit si asta-i super!!! Hai cu vestea maine dimi, ca deja nu mai am rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

...bag de seama ca in ultimul timp ninge cu ...
Fabya eu cred ca e cu okisori...Felicitari!
Amely...ce ma bucur iubita ca ne asemanam la "nefacute"...imi pare rau pt sperietura pe care ai tras-o cu vagabondul...sotul meu cind vin in tara fara el,ma pune sa-i promit ca nu ies singura pe strada...
Simonettule .. sic sic ca acum am 6 ...m-am incumetat sa mai fac 3 si pe partea de geam pe care o curatasem sudind la greu azi...au iesit acceptabil dupa parerea mea...in schimb sotul meu a reactionat asa:"Ce-s chestiile alea pe geam?...au trecut vandalii azi-noapte?..."...dupa citeva minute:"Auzi?..ti-a mai ramas din spray-ul ala?...nu vrei sa facem stelute si pe geamurile de la masina?"...
M-a tinut in mistouri toata seara...
Ingerasule bradutul e gata...am fost
si-am cumparat altul pt ca cel vechi era cam ramolit...si a iesit tare dragut...globulete rosii,virful argintiu si fundite rosii cu bordul argintiu...ba a venit si Mos Craciun inca de acum 2 zile si mi-a adus un telefon pt ca al meu nu mai mergea...
Cami30 stai linistita iubita...foliculul se va sparge...oricum nu vad nimic ciudat in a-l suna pe dr si a-i spune ce s-a intimplat...e un norocos ca nu ma are pe mine drept pacienta...ca se muta la Psihiatrie...dar ca pacient nu ca medic
Tabitha...
Diciulez ...ce mai zici tu iubita?
Catty fata scumpa...
Simo trebuie sa faci un efort si sa bei cit mai multe lichide...incearca cu compot...ca parca merge mai bine decit apa..
Bubulina Karina...pe unde imi umbli?
Marinnush...primit PM-ul,citit,raspuns...
Lianaaaaaaaaaaaaaaa...de ce nu-mi mai raspunzi cind te strig?...stiu...moldaminul e de vina....trece gitul da' na belea ca devii tare de urechi
ONUTZAAAAAAAAAAAAAAA sa stii ca ne lipsesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Simonette vazui ca iar te doare capshorul...si cum prietenul la nevoie se cunoaste,ia de aici ...e de la sine inteles ca pupicii mei iti "iau durerea cu mina"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Simonette stii ceva de liutzul Bugbar? Sunt chiar ingrijorata ca nu am mai vazut-o de mult.
Pot sa va spun ca Serban mai are un dintisor
Dar suntem cam marait, da trece. A mancat azi ca un spart bebeul meu. Imi e asa de drag ca nu mai pot dupa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

pt noul dintzisor al lui Serbanica... pt mamica si baietel..

Mergi la inceput