Endometru,ovulatie,monitorizari,temperaturi-84

Endometru,ovulatie,monitorizari,temperaturi-84 | Autor: Liana30

Link direct la acest mesaj

Graviduta lunii August 2005 este:

Catrinel 17 - Cap. 49

Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:

CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62

Gravidutele lunii noiembrie 2005:

iube2001 -cap.83
Alexia27 -cap.83

Gravidutele lunii decembrie 2005>

se pare ca am avut mana buna..asa ca mai incerc odata sa vad daca tine...multa bafta!


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Liana m-am uitat la capitolul trecut si nu am vazut nici o valoare din spermograma........ Mai incearca si la acest capitol sa pui valorile.
Sa o treci pe listuta si pe Alexia, cea cu prima inseminare reusita la Moisa, eroina noastra...........

Alexia eu inca am sentimentul ca testul de sange este o gluma proasta, dar asta pana intr-o zi, cand totul se poate schimba radical............
Ceea ce este de apreciat la tine este hotararea ta: ai facut laparoscopie, stiind foarte bine cum stai si la o luna de la laparoscopie ai zis inseminare..........
E o cale destul de grea, dar uite si rezultatul....
Cat despre cum se bucura barbatii, stii prea bine cat sunt de introvertiti.
Ce-ar fi sa mai faci un test de ovulatie sa vezi cum iese??? Doamne, cum trece timpul si cum descoperim ca atunci cand eram atat de suparate (mai stii luna aceea cu testul pozitiv de ovlatie), eram, de fapt, atat de aproape de victorie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

volum..2ml
ph..7,5
timp de lichefiere..aprox20min
concentratie..18mil/ml
mobilitate
A..12
B..20
C..10
D..52
AplusB..38%
restu stii
acum nu mai pot sta..incer mai tarziu da nu cred,,,pt ca nu ma simt bine deloc..voi citi maine..
va pupacesc pe toate...o seara buna

oana ai fost prima..vei avea noroc luna asta ai sa vezi
norme tipice aprox20%


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube2001 spune:

Ola!
ALexia felicitari!!!!!!!!! Bebic sanatos si jucaus....ce UM ai?
Liana scumpa imi pare tare rau....... chiar nu stiu ce sa-ti zic fata curajoasa.
In seara asta am prima data dupa ce am simtit miros de langosi!!!!
va pup!

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Liana.. sper sa ai mina buna si la capitolul asta...
Am scris si eu citeva rinduri la capitolul trecut...nu vazusem ca avem capitol nou..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Liano este oligoastenoteratospermie in toata regula. Anul trecut asa arata si spermograma sotiorului meu.........
Atunci cum au iesit la inseminare spermatozoizi A+B 80 sau 60 de milioane, ca este imposibil.
Spermograma asta ai facut-o la Moisa??? Cand?
Daca asa arata spermograma, atunci poate nici nu e cazul sa faci laparoscopie, caci cauza poate fi si de infertilitate masculina.
Mai ales ca tu ai avut 3 sarcini, iar cu asta 4, deci tu ramai insarcinata......
Eu in 11 ani nu am ramas niciodata, iar analizele imi ies excelente, de aceea acuz atat de tare nenorocita de spermograma........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Da, din pacate e tare frustrant cand nu ramai, mai ales cand totul pare ok, eu stiu cel mai bine...dar speranta nu mi-o poate lua nimeni...si stiu ca vom reusi toate!

Stiam eu ca sunt sanse mari imediat dupa laparo...uite si la Asteryaro, uite si la Alexia...

Olteanco, sa dea D-zeu sa tina si sa ai mana buna si la cap. asta, incepand cu...tine! Ce daca ai ramas luna asta si n-a fost sa fie, nu inseamna ca Mos Craciun doarme, ci poate chiar iti va face o surpriza mare de tot. Pana una alta ascult-o pe Oana si ocupa-te de problema sotului

Picca, da, sotul mi-a luat Gynex tot de unde a luat si Ingeras, numai acolo au produse Energy, din pacate in alte parti nici nu au auzit de asa ceva...

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Fetelor da harnice mai sunteti...
Alexia si iube FELICITARI!!! sa aveti sarcini usoare, bebeici sanatosi si frumosi!!!
Eu sunt in asteptare, nu stiu ce astept dar astept, maine trebuie sa-mi vina CM dar nu as avea vreun semn, m-a durut putin burta dar nu asa cum ma doare de obicei, simptome de sarcina nu am, aseara am vomat instant cand eram la dus mi-a venit sa vars, nu stiu ce sa cred.... unde m-ai pui ca de o saptamana ma bantuie o gripa de care nu mai scap...
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Alexia si Iube FELICITARI !!!!! Ma bucur din tot sufletul pentru voi
Oana, tu urmezi...vrem test pozitiv si de la tine!
Cristinna, toate valorile tale promit, bafta!
Mishulina, citesc in fiecare zi ce scriu fetele dar cum eu n-am noutati nu am ce scrie. Ma bucur ca te simti bine.
Galinarodica, bun venit acasa lui Serbanica!
Carmencita, ai facut ceva stimulari luna asta sau faci inseminare pe ovulatie naturala?
Amely, cred c-ar trebui sa repeti totusi prolactina aia, rezultatele se bat cap in cap...
Ingeras, Liana, Simonette, Bubulina un pentru fiecare.
Iepurila, imi este dor de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Ratusco, cred ca este cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Liana, UAU! M-am vazut pe lista! Cred ca incep iar sa plang. Cand i-am zis lu' al meu in poarta la Medsana ca rezultatul e 35 se uita la mine si zice "si ce inseamna asta, ca nu inteleg?" Si cand i-am zis ce inseamna m-a busit instantaneu plansul.
Mi-am pus deja utrogestanul . Da Doamne sa fie bine, daca trec si de joi (cand ar fi trebuit sa vina scarbele) o sa rasuflu si eu mai usurata.
Iube, UM a fost 2-3.11.2005. hai sa zicem 2, ca sa-mi iasa ovulatia in ziua 14.
Ratusca, hai si tu cu noi, sa facem un trio si la burtici

Mergi la inceput