Mamici aspirante din nou (8)

Mamici aspirante din nou (8) | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

1 2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57110" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58814" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59930" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60835" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61639" target="_blank">7

Mamicile aspirante

Andra10
Asi (Razvan 7 martie 2004)
Mercedes
Ruxi
Ruxandra sb (Matei 3ani)
Andreea Banica (Alexia Elena 12 august2004)
Kitti (Raul 6 ani)
Mav (Sebi 4 februarie 2004)
Mcrmiki(Bogdan 24 decembrie 2000 Vlad 17 noiembrie 2003)
herra (Vlad 23 septembrie 2004)
Ana Maria (Victor Stefan 15 decembrie 2004)
Sim (Ruxi 3 ani)
Rosa sinesis (Cosmin 3 iulie 1997)
Michial
Mia
Adi95 (baiat 10ani)
Vasce (David 18luni)
Pashosha (Luca si Maya)
Loredana (Diana 6 ani)
Iulia P (Thomas Anthony 16 iunie 2004)
Pako (Andreea)
Tomasa (Tudor 9 ianuarie 2005)
An-k (Bianca 14 martie 2005)
Andreea (Sebastian 7 octombrie 2003)
Acd2you (baiat 3 ani)
Shian(Shion 21 mai 2004)
LauraB(Diana 11 martie 2003)
Lauricipani(Cristian 2 mai 1986,Kiriakos 3 august 1988,Mario 30 mai 1991)
Roandre(Alexia Maria 26 august 2004)

Oaspeti:

baby-boom (Elise 9 iulie 2004)


Irinel (Daniel28 mai 2004)
Andira (Irina 14 aprilie 2005)
Florypop (Andrei 27 noiembrie 2004)
Irinuca(Radu 2 ani si 2 luni)
Cornelia Laura (Eduard 21 iunie 2004)
Lya (Rut 14 iunie 2003)
Mamaluidavid (David Tetsuhisa 24 decembrie 2004)
Geliza (Mara 24 ianuarie 2002)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetelor sa stiti ca nu v-am uitat, ma gandesc des la voi, desi intru atat de rar. Vreau neaparat sa va felicit pe gravidute, in special pe cele rasarite in lipsa mea, ma bucur pt. voi din tot sufletul!
Cornelia, felicitari!
Mamaluidavid, cand vei sti sexul copilului sa-mi spui si mie neaparat! Pana atunci iti tin pumnii sa fie fetita pe care ti-o doresti, dar mai ales un bb sanatos si mancacios, ca pana la urma doar asta conteaza.


Iar pt. cele care incercati si inca nu sunteti , va doresc ca luna cadourilor sa fie benefica si sa vina cu darul mult visat.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Asi, lui Razvanel, sa-i iasa bine analizele.

Iata ca avem ceva vesti de la doctor. Se pare ca tot ceea ce pot spune pentru moment este ca nu este vorba despre infectie. Deci, pana acum am aflat ce NU este si numai luni, la spital, (ecografie si testele de sange) vom afla poate ce ESTE.

Multumesc tuturor pentru urarile de sanatate. Tommy le transmite un dulce tuturor puiutilor!

Noi am inceput sa , cu inima cam indoita, dar...

Oh, era sa uit: Irinel, nici nu stii cat ma bucur pentru tine. Stiu ca iti doreai o fetita si iata ca dorinta ti s-a implinit. Felicitari!

Va doresc tuturor un weekend minunat!

Iulia P. si Thomas Anthony (16 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Eu sunt f fericita, rezultatul testului de sange a iesit negativ, asa ca am scapat de obsesia ca voi fi pusa in situatia de a renunta la sarcina din cauza varicelei.
Acum sunt decisa sa mai aman un pic pe bb2 ptr a-mi face mai intai vaccinurile impotriva bolilor copilariei.

Noapte buna!

Andreea si Sebastian - 07.10.2003

Am implinit 2 ani

www.snugglepie.com/ezb/273224.png" target="_blank">Cresc cate un pic in fiecare zi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Buna dimineatza!

Imi cer scuze ca n-am mai intrat de 2 saptamani sa va mai dau semne. Ca sa va spun pe scurt povestea: o saptamana am fost plecata in delegatie in State si chiar n-a fost chip de net la programul pe care l-am avut.

Ma bucur mult sa gasesc mamici noi care se bucura de bebe 2. Felicitari Cornelia si Stefania! sa fiti sanatoase si sa aveti o sarcina cat mai usoara! Sa aveti bebei sanatosi si sa va bucurati de toata perioada in care sunteti !

Pe la mine s-au aratat si uratii, iar eu am facut o criza de depresie ceva greu de descris. Atunci mi-am dat seama ca de fapt n-am reusit deloc sa ma detasesz de ideea de bebe ca sa poata veni si el in liniste (asa cum ma sfatuieste toata lumea). Asa ca am hotarat ca sa ma gandesc la treaba asta cat mai putin si sa las pe Doamne Doamne sa hotarasca ce e mai bine pentru noi. Deja mi se pare multisor un an si mai bine de incercari nereusite.
Va rog sa nu va suparati pe mine ca voi intra ceva mai rar, dar chiar am nevoie de o perioada in care sa-mi bag mintile in cap.

Va pup pe toate si va doresc din suflet sa vi se intample cat mai curand marea bucurie pe care o asteptati!

Mami Irinel te pup in mod special si iti multumesc ca ti-ai amintit de mine. Sunt pe PM de cate ori vrei sa iei lagatura cu mine.

Mami Simona si printesa Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

HIHIHI!!!

Multumesc, Stanca, ca m-ai pus pe listutza ca si oaspete!!!!

....va dorim cat mai repede, si sarcina perfecta tuturor celor care deja sunt!!!!

Florina, mamik Elisei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61094" target="_blank">Ajutati copilashii in suferinta participand la acest bazar umanitar!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Alex(1 an) are diabet! Bazar pt. Alex!

poze cu noi


"UN COPIL EXPRIMA PAREREA LUI DUMNEZEU CA LUMEA AR TREBUI SA CONTINUE" Carl Sandburg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Bine v-am gasit fetelor!
Mami Irinel, iarta-ma eu abia acum am vazut ca ai scris ca s-a putea sa fie fetita. Sa fie sanatoasa si sa va bucure la fel ca Daniel
andreea, ma bucur ca te-ai linistit ca nu e sarcina tocmai acum!
Iulia, asteptam si luni vesti bune de la voi. Pana atunci pupam micul pacient si ne rugam pt el sa fie bine.
Sim, bine ai venit si multumesc inca o data de urari. Insa cred ca ai citit ca pana marti tot stau cu inima indoita!
tomasa, iti multumesc si tie de gandurile bune!
asi, ma bucur ca a trecut cu bine ziua cu analizele. Ai un adevarat "barbatel curajos" si te cred ca esti mandra de el.
Eu tot astept deocamdata ziua de marti dar sangerari nu au mai aparut. Oricum voi imi dati incredere ca va fi bine!

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">SA O AJUTAM PE SABINA

POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard
cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michial spune:

Cornelia,
Eu zic ca e semn superbun ca nu mai ai sangerari;se zice ca la nidare blastocitul sapa putzin in peretele uterului shi de-aia sunt picaturile de sange de fixare;sa fitzi sanatoshi shi sa te bucuri shi de din burtica;vreau shi eu !!!
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Salut dragelor!

V-am tot citit dar neavand noutati nu am mai si postat.
Eu sunt in ziua 30, temp mica, uratii nu se mai arata si se lasa asteptati (de data asta ii astept).

Cornelia, e foarte bine ca nu au mai aparut petele si sunt convinsa ca bb e bine si va fi bine pana la sf sarcinii. Asteptam si noi cu emotie ziua de marti cand si doctorul iti va confirma acest lucru.

Irinel, ce frumos ca vei avea si o fetita! Iti diresc sa fie sanatoasa in primul rand!

andreeacc, ce vaccinuri vrei sa faci? Nici eu n-am facut varicela in copilarie si nici Alexia nu e vaccinata pt asa ceva...deci dc ar lua ea, as lua si eu si mi-e teama sa nu se intample asta dc as ramane insarcinata.

Sim, e adevarat ca dc nu esti stresat vine bb mai repede...dar desi stiu lucrul asta, am avut-o pe Alexia exact cand nu ma mai gandeam deloc la ce sa mai fac sa raman insarcinata...uite-ma ca imi doresc un al doilea bb si am inceput iar cu stresul. Tare e greu sa te detasezi de gandurile astea, de stres...ufff

Va pup!


Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Andrei, baietelul lui Flory implineste azi un an!
LA MULTI ANI ANDREI!
Sa fii fericit alaturi de parintii tai si fratiorul sau surioara care vine.

Sim pacat ca nu mai vrei sa intri pe la noi.Stresul nu vine de la intratul pe DC ci din capsorul nostru.Daca iti doresti un copil nu poti renunta la idee 100% ci doar sa ameliorezi situatia.

Fetelor, mamicilor si va doresc o duminica minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michial spune:

La multzi ani Andrei!!!
Flory , sa te bucuri de amandoi bebeii- sa fitzi sanatoshi!!!

Mergi la inceput