Inseminare

Inseminare | Autor: Avalon

Link direct la acest mesaj

Fetelor, am deschis subiect pt ca ma pregatesc pt inseminare luna asta, de fapt PRIMA inseminare din viata mea... Desi nu exista nici un motiv medical pt care nu raman insarcinata , m-am hotarat sa apelez la reproducerea asistata. Nu mai am timp de asteptat... Ceea ce ma preocupa pe mine acum, este DOARE INSEMINAREA? Pt ca am citit tot ce se poate despre aceasta procedura si am informatii ca unele fete s-au plans de dureri mari dupa inseminare.
Apelez la experienta voastra... este normal sa doara? Sa nu intelegeti ca sunt o rasfatata care nu vrea sa suporte nimic, sunt capabila sa suport absolut orice pt a ramane insarcinata, dar nu stiu daca este benefic pt sanatatea mea sa am dureri dupa aceea... Adica sa stiu la ce ma astept... Chinurile nasterii sunt sigura ca mi se vor parea raiul pe pamant fata de chinurile prin care trec luna de luna pt ca nu reusesc sa am copilasul meu...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Depinde de organism, nu se poate spune ce e normal sau nu. Pe mine nu m-a durut nimic dar absolut nimic nici macar o jena, m-a durut HSG desi trompele erau ok, simt o jena chiar si la un pap test. Am avut un chist pe ovarul stang si ma deranja la mers in rest nimic.
Bafta cu inseminarea sa reusesti din prima

ps: Inseminarea nu se considera reproducere asistata. ART cuprinde proceduri chirurgicale http://www.cdc.gov/ART/index.htm

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Eu am facut 2 inseminari cu doctora Moisa si nu am simtit nici o durere in timpul procedurii si nici dupa aceea.
Sunt convinsa ca ai citit despre inseminarile facute de catre doctora Mihalache, care dor in proportie mare.
Deci conteaza cat de experimentat este medicul care face procedura si poate si de cum este pozitionat colul, daca ai cumva herpes genital etc.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

nu iubita nu doare de loc..pe bune..mie mi-a placut chiar asa cum am mai spus as face 20 pe zi...
apropo..unde o faci si cu cine....???
te pupic si stai linistita ca ai sa vezi cat de usoara e..."floare la ureche"


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Multumesc, OANA B pt precizare, eu credeam ca si inseminarea artificiala este tot o forma de reproducere asistata .
M-am mai linistit putin acum... Din cate stiu, Liana nu am herpes genital si nici una din afectiunile genitale (asa spun analizele mele).
Multumesc si pt urari, la toate va doresc la fel, sa savurati cat mai curand momentul in care testul coloreaza si a 2-a liniuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Avalon eu am facut 5 IUI. Doar prima m-a durut. La celelalte am avut o usoara sensibilitate cand injecta continutul. Am avut intotdeauna si sangerari usoare in ziua inseminarii, sa nu te sperii in caz ca se intampla asa, la unele asa este. Iti doresc succes si sa nu mai fie nevoie de FIV!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Liana, unde ai facut inseminarea, la Craiova?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

motzunica..am facut la Bucuresti..esti cumva olteanca??
Avalon nu mi-ai spus??????unde o faci??si cu cine?????

olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Liana, m-ai nimerit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

eeeeeee sa traiesti olteancoooooo..ia zimi de unde mama???


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Liana, din capitala Gorj-ului, sa traiti !

Mergi la inceput