Oltencele, poftiti la povesti! (12)

Oltencele, poftiti la povesti! (12) | Autor: Rodica P

Link direct la acest mesaj






Oltence
Intilniri oltence 2005

Drobeta Turnu Severin

Carmen So si Mara
LadyC
Salmida
Nedda si Lara 07 aprilie 2004


Craiova

Andatudor si Andrei Mario 15 august 2005
Andrina si Andrada Natalia 3 septembrie 2005
Anghelada
Bertha si Darius 08 iunie 2004
Camelia72 cuGeorgiana Gabriela 4 mai 1999 si Mihai Daniel 23 iulie 2004
Corneliaa si Ioana Alexandra 01 februarie 2005 ora 10.25
Ciuf si Luca 11 noiembrie 2003
Davidutza si David 11 octombrie 2003
Deeapui si Alex www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=14571&cid=13631" target="_blank">

Klaus29 si Andrei

Liana30

Lorellay si Armand Codrin 15 februarie 2005
Neliana si Oana
Mandela si Alexandru 10 decembrie 2002
Oana0204 si Andrew Justin 1 septembrie 2005
Onuta96 cu Anca 1 an si 10 luni si Oana 8 ani
Pistachio si Alex 10 februarie 2004
Rodica P si Stefan Daniel 21 august 2003
Simsimona cu Bogdan si Tudor
Sirod cu Irina 10 mai 2005 si Oti
Smmiha si David Andrei 18 martie 2005 www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=5245&cid=3523" target="_blank">

Stoichitescu Cristina si Robert Cristian 24 martie 2002
Zozela www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=14651&cid=14861" target="_blank">

Slatina

Cristina1

Ramnicu Vilcea

Chatonel
lorena andreianu si Miron Radu 06 octombrie 2004



Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an, poze 1-2 ani, noi doi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
ne intorseram de la eco. Bb cam puturosel, dormea, mai casca din cand in cand. Totul pare dezvoltat cum trebuie: creier, grosimea pielii gatului, gura, nas, inima, rinichi, are doua maini, doua picioare. Da' de ce e bb asa puturos? O semana cu mine? Sa-i placa somnul.
Si acum poza compromitatoare: http://community.webshots.com/photo/504237732/509364341rIBvMt
v-am pupat
Ciuf si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliana spune:

Hi si eu pe aici
Ce mai faceti imi place ca se umple asa repede pagina sper sa nu va leneviti.
Am chef de intalnire daca se poate; Oana nu mai vrea in casa si apoi e soare si frumos.Cine e din Craiovita sau Cornitoiu si mai aproape haide sa ne intalnim undeva si pste saptamana ca asa cu copiii in fata blocului cred ca se plictisesc.Am zis cartierele astea ca sun in apropierea mea dara daca se poate si din alte cartiere sunteti bine venite.
Pupicei la piticei si sanatate celor care fac puf



neliana anghel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Bine v-am gasit la un nou capitol!
Bertha,ce mai face Darius,ati scapat de injectii?Pt. tuse ce ati luat?De ieri a inceput si Mihaita sa tuseasca si stranuta destul de des,maine vom merge la medic,azi a avut program de dimineata si nu ne-am putut mobiliza,nu ma simt nici eu prea bine!
Sanatate si voinicului!
Ciuf,daca bb este mai lenes,inseamna ca va fi cumintel,va dormi si va papa bine.Mihaita,din burtica a fost nazdravan,dadea din picioare zi si noapte,asa este si acum,ca un titirez,intr-o continua miscare.La eco ti-a spus si sexul?Sau vrei sa fie surpriza?Luca ce zice de bb,ii pastreaza jucarii?
Neliana,in curand va veni zapada,poate punem de o intalnire intr-un nr. mai mare si venim cu saniutele.
Rodica,,voi ce mai faceti?
Liana,pe unde mai esti,iti simtim lipsa!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!
Fetelor, ieri am mers iar la dr, a zis ca-i incomparabil mai bine, dar sa continuam trat. pana joi dimineata. {q] Asa ca udam floricica in continuare. Nu mai retin daca v-am spus ca acum nu mai vrea sa-l legan, se culca singur-singurel (cu mami langa el) Singura pretentie e sa ma tina de mana. Am cel mai cuminte copil, face injectii fara scandal, sta sa-i curat nasul, of, mi se rupe inima de el.

Ciuf, ma bucur ca bb 2 e bine! Inca nu ne-ai spus ce-ai prefera sa fie si daca v-ati gandit la nume. pt Luca

Camelia, pt tuse i-am dat Eurespal si Salbutamol, la recomandarea medicului. Dar mai bine il duci sa-l vada! Eu cand am fost cu Darius lunea trecuta, am zis ca-i nebuna dr ca-i da Augmentin, eu ma gandeam la un sirop de tuse si atat. I-am dat Augmentin, pt ca joi sa aflu ca era la un pas de pneumonie! Asa ca mai bine du-l la dr, cu astia mici nu poti niciodata sa stii cand o iau razna. Pupam dulce pe Mihaita cel vitezoman si pe Georgiana cea cuminte si intelegatoare!

Liana, imi pare rau ca ai decis sa te retragi temporar de pe forum. Sunt sigura ca ai avut motivele tale si ca ai luat cea mai buna decizie pt tine. Asta nu ma impiedica insa sa-ti simt lipsa si sa astept cu nerabdare revenirea ta! Daca vrei sa vorbesti cu cineva despre absolut orice, iti stau la dispozitie pe YM.

Neliana, din pacate eu stau la Ciuperca, asa ca nici gand sa ne intalnim acum, mai ales ca am baiatul bolnav. Dar la o tranta prin zapada sau la un cartofior la Mc e musai sa ne intalnim.

Cornelia, Oana, Mihaela, Chatonel, Anda, n-ati mai trecut de multisor pe aici. Va si va asteptam cu vesti despre copilasii dragalasii!



Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ca nu ma pot abtine...uffff e tare greu fara voi....
dar voi mai trece..mai rar da tot trec..
va pupacesc pe toate


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:

Dragele mele,

Azi m-a tras Rodica de maneca si mi-a zis ca decand cu Loteria mi-am luat nasul la purtare. Nu, nu e asa....am avut o multime de probleme, da, legate de viza pe care luni am reusit insfarsit sa o obtinem, de sanatate, fata a fost in spital o saptamana cu enterocolita si apoi de acolo am facut eu varsat de vant, ea inca nu....sotul a avut si el probleme cu stomacul, si intr-adevar m-am lipit de un alt site, unde m-am simtit mai bine. Nu e vorba de voi ci de mamicile cu copii de varsta fetei mele.De trecut am mai trecut, dar....rusinica, n-am scris. La un moment dat m-am simtit si cam in plus...dar nu mai conteaza.

Despre noi: fata noastra merge singurica la nici 10 luni, face numai prostii, scoate tot din dulapuri, trage, sparge, tranteste. Spune mama, tata, baba, si nana. Mai nou face baloane din saliva si ma dispera.
Am luat viza asa cum am spus si daca ne ajuta Dumnezeu, in ianuarie vrem sa si plecam. Destinatia, chicago. Vom fi vecine de scara cu Oana0204.

In rest la fel cun ne stiti.....agitata, fara colici dar cu 4 dinti si 2 in curs de iesire deci iarasi scandaluri noaptea.....si uite asa.

Va pup si va cer scuze daca vi s-a parut ca sunt cu nasul pe sus. Chiar n-am avut nici o intentie, a fost doar neglijenta si delasare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Cornelia, bine ai revenit! Eu am mai intrebat de tine, dar nu stia nimeni nimic. Te-am mai vazut pe YM, dar si eu am neglijat sa te abordez. Adevarul e ca si eu am simtit o raceala din partea ta, de cand cu Loteria Vizelor. Ma bucur daca tu spui ca e doar o parere. Nu inteleg de unde ai scos-o ca esti in plus, nu mi se pare nici pe departe ca ar fi asa.
Important e ca s-au clarificat lucrurile! Acum te asteptam mai des cu vesti despre Alexandra cea umblareata

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:



'neatza

bertha multa sanatate lui Darius..sper sa se faca cat mai repede bine.
va pupacesc pe toate


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

'seara buna oltencelor
se pare ca nu suntetzi pe aci...


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare, fetele cochetele
Noi aseara am fost la un concert simfonic contemporan, modernizat, cum vreti voi sa ii spuneti. Foarte misto. Cu focuri de artificii, tot felul de alte focuri colorate, o atmosfera incandescenta.
A durat trei ore.
Azi la noi este Ziua recunostintei si o vom petrece la niste americani.
Mihaela, ce faci, nu am mai citit nimic de tine si de baietel? Da si tu un semn de viata.
Neda, felicitari pentru sarcina. Am citit ca astepti un bb. Sa ai parte de o sarcina usoara si un bb cumintel!
Va pup,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput