Oltencele, poftiti la povesti! (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradanatalia spune:

Liana, bine ai revenit!!!

Fetelor, am niste emotii!! Maine facem vaccinul de doua luni (desi avem deja 3 luni aproape, dar abia acum a venit vaccinul la circa) Spuneti-mi si mie la ce reactii sa ma astept...sa nu ma ia pe nepregatite. Mi-e asa mila de ea, saracutza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!
Noi am scapat de injectii, acum luam un siropel, inca mai tuseste usor. In rest, e tot narodoiul mamei frumos si rasfatat.

Ciuf, in ultima vreme va tot distrati, bravo voua! Ce mai fac Luca si bb2?

Andrina, nu-ti mai face atatea griji, f rara exista pb la vaccin. Sa ai in casa supozitoare cu paracetamol sau algocalmin si Nurofen. Unii medici recomanda sa pu comprese reci pe piciorus in ziua resp, mai ales daca ti se pare ca are dul. Depinde de asistenta, trebuie sa bage acul adanc, mai ales daca bb e grasut. Tinem pumnii micutei si mamicutei speriate.

Liana, ma bucur ca ai revenit la sentimente mai bune! Ce vesti mai ai?


Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Buna,fetelor!
Bertha,bine ca ati scapat de injectii!
Mihaita mai tuseste f. putin,ii dau ketof seara la ora 8 si doarme linistit,el tusea mai mult noaptea.
I-am facut ieri Georgianei vaccinul antigripal,asa,sa stau eu linistita ca va trece iarna cu bine.Este tare suparata printesa mea pe cei cu greva,ar merge la gradi caci s-a plictisit acasa,mai ales ca acum ar trebui sa pregateasca serbarea de Mos Craciun!
Andrina,curaj mamicutei speriate ,ai sa vezi ca bblina nu va pati nimic,eventual compresa si supozitor cum ti-a zis si Bertha!
Liana,bine ai revenit!Ce faci,cum te simti?Putem sarbatori?

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

buna..buna...pai ma simt bine...
de sarbatorit nu avem ce...aaaa poate sa sarbatorim venirea scarbelor..
dehhhh asta e,...o iau de la cap...iar..iar..din..nouuuu...
va pupacesc pe toate
ma bucur bertha pt Darius


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Fetelor am avut probleme cu DC la job si acasa cine are vreme de net?
Eu sint cu pluta rau de tot!!!!!!!Sa nu stiu ca Valeia asteapta bebe???!!!!Valeria - sarcina usoara si o surioara scumpa pentru Luca.Ma bucur pentru voi.Toate cele bune!
Camelia, noi nefiind in greva, avem de ja rol de iepuas si o poezioara de invatat pentru serbare.Cu multa nerabdare astept serbarea...
Bertha - mi se rupe sufletul pentru Darius...las' ca scapati de necazuri...Doamne ajuta!

In rest...Maxiplodu' tocmai a altoit Miniplodu' acu' vreo doua seri pe motiv ca :'nu ma lasa sa stau eu in carucior!!!'.Si aseara am bagat de seama ca s-a lasat si cu muscaturi...Am potolit-o pe Oti care se dadea drept bb, spunindu-i ca o sa-i aduca Mosu carucior in loc de papusa, bucatarie, joc albastru(!?) si nici ciocolata nu mai primeste...pt ca bebeii nu maninca ciocolata!.Sa vedeti ce repede si-a regasit identitatea!!!
Am scapat si de bronsite...

pupice dulci si un we frumos...in craiova se face frumos!

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Salutare oltence din toat colturile lumii!

Valeria cred ca a fost super concertul, ma bucur ca iti faci timp sa scrii la oltence. Cum a fost la petrecere? Asta e aia cu curcanul?
Neda felicitari pentru bb2, Ce mai face Lara?
Doris m-a amuzat tare Oti draga de ea, o pupam si pe ea si pe bebelina.
Camelia pupicei lui Mihaita si multa sanatate!
Cornelia felicitari pentru primii pasi facuti de Alexandra, stiu ce mindra eram eu la vremea aia. Pentru afara sa ii iei ham neaparat. Mai eu te-am batut atit la cap si acum nu mai reusesc sa ajung la tine. Offf! Te sun, poate, miine!
Andrina cred ca deja ati facut vaccinul. Pupam piciorusul sa treaca repede buba.
Liana doamna daca nu imi razpunzi pe YM iti trimit o bataita virtuala. Pe cuvint!

Stefan e tot bolnavior la burtica ba ii trece ba e mai rau nici nu stiu ce sa mai cred. Nici nu a dormit bine ultimele zile, de dimineata se trezeste pe la 5-6 ca il doare burtica.
In rest noi mami si tati planuim o excursie la munte intre 1-4 decembrie ca sa sarbatorim 10 ani de cind suntem prieteni si ne-am luat masina lucru dupa care sotul meu ofta de mult.

Se pare ca mai dureaza cam o saptamina lucrarile la cablu si apoi voi avea si eu "internet cu viteza" unele dintre voi stiu ca mi se incarca o pagina in 15-20 min ceea ce e enervant si frustrant in acelasi timp.
Eu pe DC nu mai scriu decit la oltence si f rar la copilasi din pacate acolo nu esti bine vazut daca spui ca baiatul tau cintareste 17 kg sau vorbeste formind fraze etc poate multe ati simtit asta pe pielea voastra in fine nimic pe fata dar fiecare simte cind nu e bine primit, asa ca cel mai bine ma simt aici noi ne cunostem si desi eu mai scriu si pe alt forum nu o sa renunt niciodata la oltencele mele dragi la faptul ca suntem impreuna si cind ne e bine si cind ne e greu, si stiu ca aici voi gasi mereu o vorba buna. Sper ca am fost coerenta.

Si acum intrebare intrebatoare cine mai vrea intilnire!

Va pup si va imbratisez virtual! Sa aveti week-end placut!


Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an, poze 1-2 ani, noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliana spune:

Rodica ma dezamagesti ce e asta cu ...nu te vad bine daca vb despre copilul tau ce face si cum vorbeste.Dar ce e asta nu poti sa-ti lauzi copilul,ce ar vrea sa-ti lauzi copilul vecinului?
Ce faci de te lasi asa de usor tu care esti o luptatoare te sperii de astea.Mie imi place sa o laud pe Oana si nu-mi e rusine sa vb despre ea ba mai mult cu cine vb si ma intreaba de ea ii povestesc tot ce face ce stie sa vorbeasca cum ma joc cu ea si altele.
Tu sa te lauzi cu Stefan pentru ca ai cu cine este un copil foarte inteligent si isi impune punctul de vedere.

neliana anghel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

Fetelor, Darius s-a obisnuit de cateva zile sa adoarma numai la 11 noaptea, of, nu-mi convine deloc prog. asta. Eu am fix ca un copil tb. sa se culce max. la 10.

Doris, tare faza cu Oti, e senzationala fetita asta! Ce-am mai ras! Sa ne mai tii la curent cu vrajile Frumoasei!

Rodica, ma bucur ca mai apuci sa scrii, abia astept sa rezolvi cu netul! Il pup si pe Stefan , sper sa-i treaca repede burtica, mititelul de el! (nu mai e chiar mic, da' mie asa-mi place sa-l alint) Nu inteleg chiar exact ce vrei sa zici despre alte topicuri. Adica daca Stefan e bine dezv. fizic si psihic, nu e in ordine? Asta e? Care-i faza exact? Eu nu am simtit ceva aiurea la grupa noastra. Sincer, daca Darius are 13, 5 kg, nu mi se pare mult la Stefan 17. Nu-i asa?!

Liana, sa inteleg ca acest nou esec te facuse sa ne parasesti? hai, ma, tu esti o fata puternica, n-o sa dai bir cu fugitii acum! stai cu noi in continuare, sa fim impreuna cand s-o intampla marele eveniment!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliana spune:

Sanatate lui Stefan si daca mergeti la munte venim si noi.
Sa stapaniti masina sanatosi si stiti ca trebuie sa o udati(sper ca este mare ca sa avem loc toate oltencele cu copiii.
Chef de intalnire noi avem dar se pare ca nu se inscriu prea multi pentru ca e frig afara.
Sa-mi zici si mie cum faci cu internetul sa ai viteza ca la noi ne rugam sa se incarce paginile.

In rest pupici la toti pe care scrie oltean si oltence si sanatate.




neliana anghel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Rodica.....iarta-ma da nu a mai mers calculatoru..si acum folosesc un leptop..si nu mai pot intra pe YM acela uite scriemi pe asta cata_lina132001...

bertha acum vezi de ce am vrut putina liniste?????????din cauza calculatorului ca n-a mai mers...nu mama..de altceva...nu ma doboara pe mine nimica


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput