Oltencele, poftiti la povesti! (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradanatalia spune:

Fetele, gata, am scapat. A plans un pic cand a bagat acul si gata. Acasa i-am dat supozitorul de paracetamol si adormit non-stop. O trezeam sa-i dau papa si adormea la loc. Bine, nu-i ceva anormal la ea ca doarme tot timpul. Febra nu a facut, dul nici atat. Deci ce mai, m-am panicat degeaba. Oricum multumesc pentru incurajari. la toate.

Ce frumos e afara!! Nici nu mai speram la o asa vreme. Asa ca azi scoatem si noi nasucul afara, repede, cat mai apucam, sa nu vina iar vremea urata.

Rodica, apropos de ce ai zis ca ti s-a intamplat, da...am simtit si eu aceleasi reactii. Daca zici ceva de bine de bebele tau, parca le e ciuda, zau asa. Eu una am renuntat sa mai intru la ''Clubul mamicilor'' acolo pt ca m-am simtit aiurea. Adica daca fata mea doarme de la 10-11 seara la 7-8 dimineata la aproape 3 luni cat are eu sunt foarte fericita de treaba asta. Am simtit insa urme de invidie pe acolo si am lasat-o balta. Tot mai bine aici la voi si daca o sa am vreo nelamurire, tot pe voi va intreb.

Sa aveti un week-end cat mai frumos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare,
Doris, nasoala faza cu copiii. Si eu ma gandesc cu groaza cum va fi si la noi. Luca deja s-a facut raut, se cearta cu alti copii pe jucarii, ii imbranceste, e imbrancit, etc. Dezastru.
Rodica, ma bucur ca ai m-ai scris si tu. Nu mai pune si tu la suflet ce zic altele. Le roade invidia, so what?
Uite, sa fiu sincera, si pe mine ma roade invidia cand vad ce progrese fac alti copii, iar cu al meu ma chinui sa-l invat sa numere pana la 5 si nu e chip. Iar asta ma stimuleaza si mai mult ca sa-l invat cat mai multe chestii care stiu ca functioneaza la altii. Eu zic ca multe nu o fac din rautate.
Sanatate multa lui Stefan.
Sa stii ca si Luca mi-a avut un virus la burtica de ni s-a lasat cu voma si diaree vreo doua zile.
Bertha, o sa vezi ce-si mai fac programul dupa pofta lor. Eu as vrea sa se culce pe la 9:30-10 ca sa apuc sa fiu si eu mai linistita. Cert e ca atunci cand adoarme el, adorm si eu.
Liana, ce sa mai zic... Dzeu sa va ajute candva cu un bb sa fiti si voi fericiti.
Andrina, sa stii ca puiul meu nu mi-a facut nici o reactie la vaccin pana acum. Dar nici nu le-am mai facut pe cele de la 18 luni si 24. Am tot amanat ca am citit ca la cel de 18 luni, multi copii au avut probleme.
Cornelia, ma bucur ca ai m-ai dat un semn de viata. Ce fain ca o sa stati in bloc cu Oana. O sa va ajute tare mult ca e fata buna. Mai scrie-ne si noua din cand in cand.
Da, fetelor, burtica e bine, Doamne ajuta! Parca mi-e si frica sa spun ca mi-e bine ca nu cumva sa se intample ceva rau.
Miercurea viitoare ne indreptam catre Las Vegas.
Pupicei mari la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

multumesc ciuf


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salut!
Fetelor, intru putin sa va spun ca l-am tuns pe Darius si sa va invit sa vedeti pozele aici:

Au zburat buclele!:)

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Ptiu sa nu-l deochi ca tot frumos e Darius. Si fara bucle. Sa-l mananci.
Pup,
Ciuf si Luca
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

'netza


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Fetele, am intrat sa va pup pe toate si pe puii vostri frumosi. Salutam pe fetele noi; nu ne cunoasteam, dar nu e tarziu niciodata

La noi toate bune. Fiu-meu de sambata seara incearca sa mearga singurel. Asta ca tot vorbiti de copiii altora mai cu mot... s-a gandit si el ca ar fi cazul sa renunte la 4 labe pentru 2... e cam tarziu?!

Fiu-meu in rest e cu dintii, cu mofturi la masa, cu somn anapoda... cunoasteti voi!

Altfel, pe la noi a nins, insa acum s-a dus zapada... si am ramas cu frigul.

De sarbatori stam acasa... ca n-avem unde parca plodul. Da' nu ne pare rau!

Va pupam pe toate!

si Miron Radu (06 oct. 2004)

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Intru fuguta-fuguta sa urez "La multi ani!" sarbatoritilor:

Andrei Mario al Andei
Andrei al Claudiei
David Andrei al Mihaelei
Andrew al Oanei
Andrada a Andrinei - cred ca e si ziua ei

Tuturor le dorim sa creasca mari, sanatosi si sa aiba o copilarie minunata!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:


La multi ani piticilor!
Andrei Mario
Andrei
David Andrei
Andrew
Andrada

La multi ani si tie Andreea! (bertha)



Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an, poze 1-2 ani, noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Si de la noi un LA MULTI ANI! tuturor celor ce-si serbeaza ziua numelui azi


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput