Simptome !!!!!

Simptome !!!!! | Autor: rucsi

Link direct la acest mesaj

Fetelor, am mare nevoie de ajutorul vostru ! Sunt o aspiranta cu foarte , foarte putine sanse ! Spun asta pentru ca , in urma ultimei cezariene, mi s-au infundat trompele Cea stanga este foarte putin permeabila ). Sunt in ziua 18 si din ziua 13 am caderi de calciu in fiecare zi. Si inainte mai aveam , dar foarte rar. Daca luam calciu dimineata, nu aveam treaba toata ziua. Pe langa asta, am o stare de nervozitate inexplicabila. Si nu in ultimul rand, ma dor groazinic sanii. Sa nu radeti de mine !Stiu ca nu prea am motive sa sper, dar totusi .... Considerati ca tot ce v-m spus ca am ,ar putea fi considerate simptome ???
Va pup pe toate.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Draga Rucsi, simptomele difera de la femeie la femeie. Este prea devreme sa-ti faci un test de sarcina. Ia-ti doza de calciu pe zi, ca sa nu-ti mai vina rau. Si... multa rabdare, pana cand vei putea sa-ti faci test.
O metoda de verificare (dar nu exacta) ar fi cea a temperaturii bazale. Daca este > sau egala cu 37, exista ceva sanse sa fii graviduta.
Iti doresc succes! Si sa stii ca (uneori) nimic nu-i imposibil!

Kiki 28w
http://community.webshots.com/user/astery100






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Asteryaro, pai imi iau calciu in fiecare zi si tot degeaba....Oricum mersi mult de raspuns si de incurajari ! Felicitari pentru burtica !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

rucsi si eu la fel am fost cand am ramas gravida!sani extrem de durerosi!!!!aaaa si ma lua cu calduri!puneam perdelele si de-odata nu am mai putut respira!cu nervii nu mai tin minte!simptomele ar fii ca inainte de ciclu doar ca nu iti mai vine!bafta multa!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Raalucutza, sa te auda Dumnezeu !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Trebuie sa mai astepti si fa un test.Treaba cu simptomele e f complicata...pt ca fiecare femeie are simptomele ei, si unele dintre simptome pot fi si de la ovulatie, vezi sanii durerosi.

Altceva , din proprie experienta cu caderea de ca, ia-ti ca in fiecare zi plus magneziu, de aici starea de nervozitate.
Pupici si sa fie cu II liniute.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Ai dreptate. Azi am facut un test Femina ( ziua 20 ) si in primele 5 minute nu se vedea decat o liniuta, dar dupa 15 minute se vedea slab , dar se vedea si a doua liniuta. Numai ca in Femina n-am incredere deloc. Am auzit fete care au mai patit asa ceva si nimic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

Buna seara, fetelor! Sunt Valentina. Citesc mesajele de ceva vreme, am invatat multe de la voi... Am si eu o nedumerire: cat de devreme pot incepe greturile? Mai pot fi si de la altceva? Nu ma doare nimic, doar am greturi, pofta de mancare usor crescuta, dar, teoretic, greturile au inceput in ziua a zecea; nu e prea devreme sa fie vorba de o sarcina? Deja am zece zile de cand ma sacaie. La primul copil au inceput pe la doua luni...Ma deranjeaza incertitudinea... Va rog mult, spuneti-mi daca aveti vreo idee!
Valentina

vmo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Din cate stiu eu, greturile incep cam pe la 6 saptamani. Tu in ce zi esti ? De ce nu faci un test de sarcina ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

rucsi, multumesc pentru promptitudinea raspunsului! sunt in ziua 24; am facut 3 teste, dar e prea devreme; am fost si la ginecolog acum 2 zile, aveam o durere de cap crunta; e prea devreme sa se pronunte, dar a spus ca, teoretic, e posibil.
Valentina

vmo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Draga rucsi, asa cum a spus si asteryaro poti sa-ti verifici temperatura bazala si daca e mare ca valoare (in jur de 37 grade) atunci poti sa speri (si iti doresc) sa fie bb!
Cand am ramas insarcinata cu fetita mea, sanii au inceput sa ma doara groaznic la vreo saptamana de la conceptie/ovulatie.
Greturile au aparut exact la 6 saptamani de sarcina insotite de vomitat de 5-6 ori pe zi, asta zilnic pana la aproape 5 luni. A fost greu, dar a meritat!

huacin iti doresc si tie sa fie bb si astept sa-ti mai faci un test peste vreo saptamana si sa spui ca a iesit pozitiv de data asta!



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput