Simptome !!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Huacin, esti tare draguta ca ma icurajezi, dar este putin probabil cu 2 trompe infundate. Oricum noi vrem sa infiem o fetita. Acum, ce-o vrea Dumnezeu ! Cat despre tine, mai ai rabdare cateva zile. Ultima data cand am ramas gravida, mi-a iesit testul pozitiv in ziua 29. Iti tin pumnii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Roandre, mersi mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol30_ro spune:

mai fetelor sunteti f. norocoase.tu cel puitn rucsi o sa fii de 3 ori norocoasa, cu 3 copilasi.bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

rucsi, esti o scumpa! Fii optimista! Am o prietena care, impreuna cu sotul, s-a chinuit 12 ani sa aiba un copil; dupa o serie de insuccese, au renuntat si au demarat formalitatile pentru adoptia unei fetite; in toata nebunia actelor, nici nu a realizat ca a ramas insarcinata! A nascut un baietel si, uite cum, Dumnezeu i-a dat doi copii minunati. Pe de alta parte, iti spun din proprie experienta, pe un copil il iubesti neconditionat, ca si cum ar fi al tau chiar daca, biologic, nu este. La fel te iubeste si el, mama lui e cea care este langa el in fiecare clipa, care-l iubeste, care-l cearta gand greseste, dar ramana MAMA.
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

roandre sper sa fie bebe. Oricum, incertitudinea e cea care ma deranjeaza. Daca nu e bb, trebuie sa aflu de la ce mi-e atat de greata! Multumesc de incurajari!
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Huacin, minunile se intampla mai rar, iar eu n-am prea avut parte de minuni in viata mea iar acum sunt prea batrana (33) ca sa mai cred in ele ! Cat despre adoptie, gandim la fel, altfel nu faceam asa ceva !
S-ar putea sa fie bebe !
Chiar daca nu esti nu trebuie sa te sperie greturile. Pot fii de la bila .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

multi pentru rugaciuni, rucsi! 33 nu e mult, zau! Niciodata ne e prea tarziu pentru minuni! In alta ordine de idei, ai idee ce alte simptome poate da bila?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, v-am 'auzit' vorbind de simptome, ma bag si eu putin in discutie... mai ales ca am simptome in fiecare luna (sani durerosi, greata, somnolenta, pofte, chiar si pete in presupsele zile ale implantarii), cineva mi-a spus ca mi le pot induce singura avand in vedere cat de mult imi doresc sa raman insarcinata... dar luna asta am avut greturi ca la carte, sarcina nu este... ramane bila, cum zicea Rucsi... Intr-adevar, eu am probleme cu colecistul de multisor, si daca vrei sa stii si alte simptome, Huacin, iti pot spune ca mai sunt: gust amar in gura dimineata si chiar si pe parcursul zilei, sete exagerata, durere de cap...
Eu va doresc sa fie simptome date de sarcina si sa vedeti curand II pe test!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

rucsi sa ne spui!sa ne spui!sa stim si noi ce si cum!sa fim partase la minunea ta!doamne ajuta sa fie minune!pupici!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Huacin,Avalon are dreptate. As mai putea enumera si durerea in partea drepta. Poti sa-ti faci o echografie.
Avalon cand ti-am citit mesajul am avut un soc.Nici nu mai stiu cum arata doua liniute rosii. Intodeuna numai una. Atat de mult imi doresc sa vad cum arata un test de sarcina cu doua liniute, incat imi vine sa le smulg de pe ecran si sa le lipesc pe un test. Am luat-o razna , nu ?
Avalon, intr-adevar simptomele se pot induce . Si pe mine ma dor sanii in fiecare luna. Chiar, de ce oare ?
pentru amandoua.

Mergi la inceput