Simptome !!!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Rucsi, scuza-mi indiscretia, dar de mult voiam sa te intreb, daca esti absolut sigura ca trompele sunt infundate, de ce nu iei in calcul procedura FIV (inainte de adoptie)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Cu durerile de sani... nu prea inteleg... inainte de incercarile de a ramane insarcinata ma dureau o zi-doua maxim inainte de cm, de cand am inceput cu monitorizari si incercari sistematic luna de luna, sanii se umfla si ma dor imediat dupa ovulatie si pana cu 2-3 zile inainte de cm, cand ma lasa brusc... asta e primul semn ca se apropie invazia... la inceput am zis ca e lipsa de progesteron, dar de unde, manifestarile sunt aceleasi si cand iau utrogestan, si cand nu iau...
Banuiesc ce se intampla: imi doresc atat de mult sa raman insarcinata incat ma autosugestionez si corpul meu 'se pregateste' intens pt asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

Fetelor, VA MULTUMESC! E minunat fie si numai sa pot vorbi cu cineva! Sotul meu e un scump, dar mi-e tare mila de el, il incarc rau cu toate astea. In plus, el nu stie cum e decat de la mine, de la sarcina anterioara, ceea ce stiu si eu. Gust amar nu am, nici sete exagerata. Dureri de cap am de cand ma stiu, mai mult sau mai putin sacaitoare. Am incercat la un moment dat sa le investighez mai serios cauza, dar nu m-am ales decat cu supozitii, asa ca am renuntat, in principiu sunt rare si tolerabile, cedeaza la un fasconal. Acum am avut doar o data, miercuri noaptea (de aceea am ajuns joi la ginecolog, sa-l intreb ce pot lua daca sunt insarcinata), adica in ziua 17. Nu stiu sa am probleme cu bila, dar... cine stie? Imediat ce aflu ceva, va spun.
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Buna fetelor, ma bag si eu in vorba...sunt o aspiranta, incerc de trei luni sa raman insarcinata si pana in prezent nimic...
Apropo de simptome, poate ma luminati si pe mine... sunt in ziua 21, pe 29 ar trebui sa vina CM iar azi am avut o intepatura in partea stanga si peste cateva ore 2-3 pete de sange....stie cineva ce inseamna, eu m-am cam speriat sa nu am vreo problema...
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Avalon, din pacate nu pot face FIV, nu din lipsa de bani ci datorita faptului ca am doua cezariene, Fiv-ul nu este indicat pe un uter dublu cicatricial. Exista riscul sa se prinda mai multi iar un uter taiat de doua ori nu suporta mai mult decat o sarcina unica. Pe deasupra mai am si RH-ul negativ. Din pacate asa stau lucrurile. Iti dai seama ca faceam de mult FIV.
Huacin , in cezi esti azi ?
Ratusca, s-ar putea sa fie semn de implantare. Doamne ajuta. Sa ne tii la curent.
pentru toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Rucsi si Huacin,ascultati ce va sfatuiesc fetele ca stiu ce spun! Eu va doresc multa bafta si sa fie cu doua II! Sa ne tineti la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Rucsi si Huacin, bafta multa, multa dintr-un sufletel de aspiranta la aceacta nobila "pozitie".

Rucsi, sa-ti traiasca copilasii!!!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Simonettem mersi mult.
Ingeras, am doar un baietel de 8 ani. Celalalt copil mi-a murit la 11 zile, din pacate. Multumesc oricum de urare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Rucsi, iarta-ma

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Ingeras stai linistita. Nu aveai de unde sa stii.

Mergi la inceput