Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-77

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-77 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topis.asp?TOPIC_ID=61819" target="_blank">Cap.76
Graviduta lunii August 2005 este:

Catrinel 17 - Cap. 49

Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:

CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62

Gravidutele lunii noiembrie 2005:


Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Abia astept sa trec pe cineva pe listuta.



Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

seara buna tuturor!!!
pupici dulci tuturor fetelor!!!!...se apropie sarbatorile de iarna....sper sa va faceti fiecare un cadou frumos...

MOana....succes sambata!!!...sunt alaturi de tine...sansele teoretic cresc a doua oara..

cate o floricica pentru fiecare


anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaishappy spune:

Buna seara tuturor!
Pana acum am citit tot ce ati scris, si am bagat de seama ca sunt ceva vesti bune!
Oana super valori pentru ziua 8,bine ,bine! sa dea Dumnezeu sa fie valorificate din plin, sa ne bucuram pentru tine peste cateva saptamani cand o sa ne dai vestea cea mare!
Carmen bine ca s-au dus petele, si stii ce?-daca stau si ma gandesc bine, nu cumva o fi vreun semn de implantare?ca a aparut cam la fix..
Catty ai un folicul nu anemic, ci numai bun pentru un pregnyl ,abia astept sa aud ce ti-a spus in seara asta!
Simonette cand s-or face oare 45 de zile?- ca nu mai am rabdare pana sa aud ca va fi bb mic..
Dana p ma inclin in fata ta.Am citit pe undeva pe aici de o mamica care la fel ca tine s-a hotarat sa faca pasul,si emotiile prin care trecea erau atat de puternice si era atat de fericita !Abia astept sa te vad cu bb in brate!Sper sa nu ne uiti si sa ne impartasesti bucuria de a trai alaturi de copilul tau!
Iube , la fel ca fetele iti spun bun venit si sedere cat mai scurta.Si eu am un ciclu la fel de scurt si de obicei ovulam la 12 zile.S-a intamplat si mai devreme la 9 ,exact in situatia asta am fost luna asta, si la 9 zile dupa am un test pozitiv!Bb inca nu se vede dar sunt sigura ca va fi bine!Trebuie sa fie..
Totusi foliculii tai sunt cam mici pentru datele respective.Eu am facut initial stimulare,cam trei luni, timp in care nu s-a intamplat minunea.A urmat o pauza in care eu am luat niste pastilute naturiste si la monitorizari se vedeau niste foliculi frumosi de 13 ,14 in ziua 7 si 21,22 ziua 12.Bineinteles ca doctora nu a stiut ce am facut eu si tare se mai bucura de marimea lor!
Madana scumpa merci ca ai vorbit cu barza , mi-ai umplut sufletul de bucurie la fel si Amely care sta cu sampania la rece.Fetele sambata mai merg sa vedem cum stam si daca o fi bine o sa ma auziti atat de tare o sa strig ca am bb!!
Ingeras sunt cu pumnii stransi!
Iepurila , Bubulina gandurile voastre bune imi merg la inima
Ca o nouatate fata de ziua de ieri mi-a disparut complet mucusul maroniu.In schimb dimineata am gasit ceva gelatinos , ceva ca un albus dar mult mai strans si mai compact.Asta ce o mai fi?Stiti voi cumva ?Temperatura e incontinuare 37.
Pupici pentru toate si abia astept sa se concretizeze vestile de la monitorizari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Mai Fetelor,

Ce bine este aici cu voi chiar mi-ati umplut sufletul de bucurie sa vad ca sunteti in faza buna majoritatate,ce faceti nu se inscrie nimeni cu un ingeras pe lista de noiembrie?
Haideti curajoasele mele au mai ramas zile din luna asta ;
Eu alerg ca o nebuna peste tot,mi-a ajuns noua colectie pentru magazin la vama si tot incerc sa o aduc in magazin zilele astea ca de vin sarbatorile!!

Aici este asa de aiurea nu simt gustul sarbatorilor fara focul din soba si mirosul de sorici,iata cum se trezeste in mine nostalgia de moldoveanca!!

Eu sunt inca la lupta cu rushii si abia astept sa-i termin ca sa ma apuc din nou de treaba!

Bafta multa la toate!!


http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ura..ura..ura..de 3 ori pt oana..mama..nu-i mai strica tu pastile..ia naturel,,ca ai vazut ce ravagii au facut ai mei...doamne ajuta ma rog din suflet sa ma depasesti la valori...pe bune daca nu-ti cedez locul
simo.nu ai ramas in urma..ufff sa vezi tu cat o sa am de alergat sa te prind la


mey..mey..chiar nu stie nimeni nimic de laurici????

babutzoooooo daca nici maine nu apari...te caut cu interpolul


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Buna dimineata fetele. Am reusit sa citesc si eu ce ati mai scris pe aici. Eu am prestat de zor, dar sa vedem daca s-a si prins ceva. Oricum o sa aflu abia peste 2 sapt.

Multa bafta la teste cu 2 liniute.

Nunta noastra
Cununie civila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

buna dimineata fetelor!
Oana, felicitari, se pare ca functionezi super bine luna asta!
Avalon eu am facut Beta HcG la Medsana, Centrul Medical Unirea si la Victor Babes (clinica aceea unde se plateste). La toate trei daca te duci pana in ora 10 dimineata primesti rezultatul in aceeasi zi dupa amiaza, fara nici o taxa de urgenta, la pret normal. Medsana il da dupa ora 19, Victor Babes dupa 17,30 si CMU tot asa cam dupa ora 17.

Fetelor, eu sunt in ziua 12, conditiile tehnice la mine par bune, a aparut mucusul,...imi lipseste doar "agregatul" care aseara era "scos din uz" pe motiv de oboseala acuta si raceala. Acum a mai si racit! Nu era destul ca e obosit, tracasat, etc.

Mai am 2 teste de ovulatie o sa le fac azi si maine ca sa le epuizez si dupa aceea nu o sa mai fac pentru ca vad ca corpul meu imi indica clar cand e momentul prielnic.

Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

neata buna optimiste lor. Nu va mai spun cum a iesit testul pt. ca nu vreau sa stric atmosfera, hai sa spunem doar ca am revenit la vechea lista cu pulovere, tricouri si bluze. Asta e poate luna viitoare. Dar nu va faceti probleme, sunt ok, nu e ca si cand as fi avut ceva semne de numai ca .... stiti cum e.



"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Oana cat ma bucur pt. tine.

"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Hello, hello!
Nu am mai intrat de ieri de la 17.30 si nu va mai gaseam, apoi am vazut ca a aparut un nou capitolas ca la noi ies capitolele be banda rulanta, aproape 1 capitol in 2 zile, e ceva!
Mirela, s-ar putea ca si mucusul ala sa fie semn de , cica daca ramai apare un mucus mai abundent cam ca in perioada fertila, asa ca ai sanse mmaaaariii luna asta! Pe cand te-ai hotarat sa faci un test?
Madana imi pare rau ca nu a fost sa fie, si eu am fost tare dezamagita ca nu am reusit luna asta. Apropos, La multi ani pentru sotul tau!
MOana, ai niste valori super la monitorizare! Saptamana viitoare o sa incep si eu sa vedem cum mai functionez cu tratamentele mele naturiste pe care le fac. Bafta multa in continuare!
lachione bafta multa la prestat, poate diseara ai mai mult noroc si isi revine "agregatul".
Va pup pe toate

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput