Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-76

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-76 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topis.asp?TOPIC_ID=61653" target="_blank">Cap.75
Graviduta lunii August 2005 este:

Catrinel 17 - Cap. 49

Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:

CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62

Gravidutele lunii noiembrie 2005:


Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Hai Simonettte la capitolul asta sunt 99% sigura ca te trecem pe listuta de gravidute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna ziua fetite scumpe,

Am intrat aseara sa vad ce face DanaP si am incercat sa scriu, dar m-a scos de pe net cand am dat send...
DanaP, imi pare tare rau, incearca sa iti salvezi trompitza...si traieste cu speranta in suflet ca vei ramane gravi repede si va fi sarcina normala...alte cuvinte nu-si au sensul...imi pare rau!
Danutza, ma bucur tare mult ca ai intrat si tu...mergem cu curaj inainte...
Simonette, avem nev de gravi, nu au mai fost cam de mult!!!
Fetelor, eu am o mare nedumerire...stiti ca am fost la monitorizare luna asta (nu am luat absolut nimic) in z 12 si in z 15 si rezultatele au fost nasoale in ambele cazuri: foliculi de max 12mm si endo 7mm...concluzia doctorilor: ori ciclu anovulator, ori ovulatie ff tarzie...
Am aceeaptat ca nu in toate lunile ovulez si asta este...am sperat sa-mi vina repede ciclul sa incep stimularea cu Clostilbegyt, stiti, ca v-am spus. Mie de cand am intrerupt AC mi-a venit la 28-30 zile, doar de doua ori la 34 si 35z si nu a fost nici sarcina, nici nimic...
De ce v-am spus toate astea? Pentru ca astazi sunt in z 33 si nu am nici un semn de ciclu sau de sarcina. Mi-am facut ieri un test (nu din prima urina de dim) si a iesit negativ din pacate. Nu incetez sa sper pana nu-mi vine...chiar daca temp este pana in 37.00 si teoretic am avut ciclu anovulator...cred in minuni!

Pupicei multi, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Io am postat la pagina 11 si apoi am vazut ca v-ati mutat, asa ca reiau:
Neata fetelor si o saptamana cat mai buna va doresc! Eu azi, ziua 2 , bineinteles ca nu am mai apucat sa fac nici un test ca duminica mi-au venit uratii. Se pare ca datorita Mastodynonului mi s-a lungit putin CM-ul de la 28 la 30 de zile (asa era pe vremuri cand luam AC), ceea ce cred ca este bine. Luna asta o sa fac si eu monitorizare, dar nu stiu care ar fi cele mai potrivite zile, daca eu am ovulatia in ziua 15. Sa fac in zilele 10-12-14? Ma puteti ajuta cu un sfat pls?
Simonette, ai facut azi testul de urina? Daca ti-a crescut temperatura, este foarte probabil sa fii !
Amely, bafta multa, se pare ca luna asta ai avut niste valori super la monitorizare, se poate sa te fi ajutat si plantutzele, asa ca eu sunt optimista!
Danap, , dar inca mai e o speranta, caci bb e mic, cine stie???
Eu ieri am mai lasat o gramada de bani la farmacie, mi-am luat a doua sticluta de Mastodynon si mi-am mai luat niste vitamine pe care le caut de o luna. Cei de la Walmark au scos un produs numit Selezin ACE care are in compozitie A, C, E, Se si Zn. Iau si eu si sotul, iar E-ul o sa-l suplimentez cu E forte.
Va pup pe toate


"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Dana P imi pare tare rau sa vad asa o veste! Ma rog sa dea Domnul sa-ti salveze trompita ca sa poti avea copilul mult dorit

Laura cu 21+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Am gresit...am fost la eco in z 15 si 19 si am avut acele valori "minunate"...

Pupicei, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelas76 spune:

Dana imi pare ff rau. OFFF...

Amely, eu as zice sa stai linistita cu prolactina asta. Despre ea eu stiu ca daca e mare AR PUTEA inhiba ovulatia. Dar la tine nu e f mare si nici nu iti inhiba ovulatia.( din mom ce ovulezi, vazut ecografic). Asa ca parerea mea este sa stai linistita, sa o lasi in pace. Si da, stresul o influenteaza f mult.

Adriana, nu stiu ce ar putea fi, in ziua 21 zici? Ar putea fi implantarea ( super ar fi) sau chiar o ovulatie tarzie. Depinde cat ai lungimea ciclului. ( eu am avut o luna in care am ovulat si in ziua 22 chiar).

cam atat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

buna fetelor frumoaselor..
am ramas in urma cu capitolele....in week-end am fost la munte si cand m-am intors deja 75 era gata.....am citit insa in fuga ce-ati mai scris....
DanaP...imi pare rau ca samburelul nu e la locul lui...iti urez mult succes in ati salva trompa la timp si fara urmari
Simonette...imi pare rau de testul sa sambata doar cu o linie...te inteleg...si eu am ajuns sa urasc testele astea....dar cine stie...speranta exista mereu!!!...astept o veste buna
Danutza...MOana...cum v-ati distrat la munte...povestiti-ne...sper ca ati mai ajuns pana la urma...vremea a fost buna ca am fost si eu pe langa Cheia...
da cu moralul cum stati?...presupun ca bine...nici nu vreau sa aud altfel...

eu iar am ceva urinar...si asta la 1 saptamana dupa ce-am terminat tratamentul pentru infectie urinara...m-am trezit dimineata cu senzatie continua de pish si un pic usturime....nu stiu ce sa mai fac...

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Din pacate sigur nu este sarcina normala,dar o sa incerc tot posibilul sa-mi salvez trompa.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DANA P m,ai ai vreo veste? Nu ne mai tine pe ghimpi.
INGERAS26A nu stiu ce sa iti zic. Poate ai ovulat mai devreme si atunci se explica valorile minime. Cu temperatura cum stai? Este tot ridicata?
DICIU ce bine ca ai reusit sa te mai relaxezi. Cred ca daca ti-a fost un pic mai frig la munte ti-a reaparut infectia, asta daca esti sigura ca este o infectie. Ti-ai sunat medicul sa ii spui ce simptome ai?
SIMONETTE te-ai hotarat sa faci testul de sange?
Eu ce sa zic, maine am programare la eco. Astept cu nerabdare sa vad ce imi spune medicul, ca apoi sa fug la ginecolog si sa astept cumintica verdictul. Ma simt de parca as astepta o sentinta. Sper totusi ca totul sa fie bine si sa nu imi fi taiat din uter, mai ales ca doctorul mi-a spus ca trompa si ovarul lipsa nu sunt o problema asa de mare, dar lipsa unei parti din uter este intr-adevar o problema grava. Acum ce va vrea Dumnezeu.

Uneori si suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".


catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Catty nu mai am nici o veste dar imi cunosc oraganismul atat de bine si prin cate experiente am trecut stiu cam ce mi se intampla.
Va multumesc tuturor ca sunteti alaturi de mine.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput