D-na dr. Denisa Protopopescu - Municipal

D-na dr. Denisa Protopopescu - Municipal | Autor: Gandacel

Link direct la acest mesaj

Buna seara tuturor!
Cine imi poate da si mie cateva informatii legate de d-na dr. Protopopescu de la Municipal? Ce fel de medic este, ce fel de om, cum este cu "onorariul" pe care trebuie sa-l achit la cezariana, cui mai trebuie sa dau bani...?
Vine si noaptea, la nevoie? In week-end? Si altele... orice.
Am DPN pe 13 noiembrie. Ma puteti ajuta pana atunci?
Merci!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Denisa P .este doctorita mea si o iubesc din suflet.Dupa mine, nu exista dr mai bun.De cate ori am sunat-o a raspuns.Eu am mers toata sarcina la ea la cabinet.Pt programari la cabinet trebuie sa suni cam cu 1 luna inainte.
Eu am nascut noaptea,la 1,si a fost langa mine.M-am internat pe la ora 14 si pana am nascut a venit de vreo 3 ori la spital special pt. mine.Nu stiu daca a contat si faptul ca eu sunt pacienta ei de multi ani si ne cunoastem bine.Despre onorariu la cezariana nu stiu pt.ca eu am nascut natural.Daca mai ai intrebari sunt aici,chiar imi face placere sa vorbesc despre ea.

diadaniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Multumesc de raspuns!
Daca va cunoasteti mai bine, atunci nici nu stiu daca sa te mai intreb despre onorarii. La o nastere normala, nu cred sa difere foarte mult de o nastere prin cezariana. Daca poti sa-mi spui insa orientativ, pe unde se invarteste... Si cui altcuiva din echipa mai trebuie dat si cam cat. Anestezist, neonatolog etc. Sunt complet in ceata din punctul asta de vedere.
In alta ordine de idei, si mie imi place de dansa. Am incercat multi medici, pana sa o aleg, in urma cu doi ani. Cu dansa am facut si controalele de infertilitate, si tratamentele... Si pana la urma, cand nu ma mai asteptam, a aparut si bebele!!! Si pe mine ma urmareste inca din prima zi, insa despre bani nu putem discuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela.f spune:

Buna Gandacel,

si eu sunt pacienta dr Protopopescu de anul trecut. Noi suntem in luna doua. Este genul de femeie doctor ideala!

Numai cuvinte de lauda pentru ea!!

pentru cezariana stiu ca se da in general cam 100 $, dar stiu ca doamna doctor primeste dar mai greu(trebuie sa duci munca de lamurire)

Mihaela
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Puteti sa-mi dati si mie adresa si numarul de telefon de la cabinetul doamnei doctor?
Multumesc,
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by adriana

Puteti sa-mi dati si mie adresa si numarul de telefon de la cabinetul doamnei doctor?
Multumesc,
Adriana





Ti-am trimis PM cu ce te intereseaza.

diadaniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Aaaha!
Cred ca nu numai ca m-am lamurit, dar m-am si linistit. Incepusem sa ma simt ca si alte femei care se apropie de termen, desi pana acum am fost dubios de calma si cu picioarele pe pamant! Gata, acum am revenit la starea normala.
La multi ani, Mihaela! Si sarcina cat mai usoara! Sa ajungi ca mine! Maaare! Numai la burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela.f spune:

Gandacel si Diadaniela multumesc pentru urari!

Cu toate acestea am sarbatorit ziua numelui intr-un mod extrem de fericit: la ora 20.00 eram deja in pat, la ora 21.00 deja faceam nani :-)

Sa revenim:
- pentru o consultatie poti merge direct la spitalul Municipal(sa intri pe la urgente), mergi la etajul 4 si astepti cam pana la 8.30-9.00 sa se termine raportul de garda si o poti aborda chiar atunci
- daca vrei sa mergi la o consultatie la Medsana suna la 021- 410.86.43 / 410.85.43 / 410.84.59 / 410.84.03; sfatul meu este sa ceri cu Denisa(asistenta doamnei doctor) careia ii poti spune ca este o urgenta si o rogi sa te programeze in acea saptamana(daca vine dr la consultatii) si gaseste loc! Programarile intr-adevar sunt facute pana in martie (in acest moment). Si eu mi-am facut asa pt ca doamna doctor este super super ocupata(mai ales ca FIV-urile fac parte din prioritatile dansei)

daca mai ai nevoie de ceva spune-mi

tks
Mihaela
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Mihaela, eu am fost la d-na doctor la celalalt cabinet, care este al dansei. Se cheama Centrul Medical International , este in spatele magazinului Adam si telefonul este: 314.99.42. Cu programarile este aceeasi problema, este foarte aglomerat, insa nu e chiar insuportabil. Si, pe masura ce inaintezi in sarcina si faci vizite dese, o sa te prinzi cum stau lucrurile. Te programezi la ultima vizita pentru urmatoare, cand iesi, si se rezolva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela.f spune:

Ooo Gandacel,

daca ar fi asa usor pe cuvant ca m-as duce si eu in partea cealalta; La Medsana sunt deja facute programarile pana in martie; eu am fost deja harnica si le am si eu cam tot pana atunci. In fiecare sapt.

daca nu e nevoie sa merg in fiecare sapt, gasesc eu cui sa dau programarea, nu-i bai! Important este sa nu se piarda

uite si la mine a aparut o urgenta(niste dureri ciudate de ovare si niste junghiuri urate); am sunat-o si maine dimi la prima ora ma duc la spital.

Sarcina usoara!
Mihaela
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

. Pana maine dimineata stai si tu cuminte in pat.

diadaniela

Mergi la inceput