D-na dr. Denisa Protopopescu - Municipal

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Imi pare tare rau sa aud ca ai probleme, MIhaela. Sper sa nu fie nimic pana la urma. Si eu am avut dureri la inceputul sarcinii, insa am inteles ca din cauza ligamentelor care se intind. La mine pot sa spun ca prima parte a sarcinii a fost mai dificila decat a doua parte. Am avut dureri mari, contractii, col scurt (2,7), am fost chiar la un pas de cerclaj, dar m-am rugat mult de tot de d-na dr. sa nu-mi faca. Si ma bucur ca m-a lasat... Tot mereu aveam impresia ca e grea de tot burta si imi era teama sa nu pierd copilul. Cu timpul insa, organismul s-a obisnuit si mi-a fost mult mai usor, chiar daca burta chiar se ingreuna acum. Trebuie sa te comporti ca o gravida, fara sa ajungi insa o legumita. Ridica-te mai usurel din pat sau de pe scaun, aseaza-te mai cu grija. Si odihneste-te cat de mult poti, la orizontala, nu pe scaun. Plimba-te pe jos mult, dar fara sa exagerezi, ca sa iti pastrezi muschii in forma. Eu am facut si gimnastica, acasa, fara sa imi incordez DELOC muschii abdomenului, ci numai mainile si picioarele. Te poate indruma cineva, daca nu cunosti miscarile. Ai grija la tinuta. Conteaza foarte mult. Daca mergi ca si cum nu ai nici o burta, nu numai ca de la spate nu o sa-si dea nimeni seama nici la 39 de saptamani (!!!), dar nici nu o sa te doara pe tine spatele. Fii cat mai naturala.
Iti tin pumnii pentru maine dimineata, sa nu fie nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Iubitele mele pot sa va spun ca dna dr DENISA PROTOPOPESCU este un medic si un OM de toata isprava. Minunea mea a venit p elume datoarita ei(prin FIV). Pot sa va spun ca noi o consideram a doua mama a copilului meu. Da vine si in week-end la nasre la mine a venit sambata dimineata la ora 5 si nu singura si-a adus de acasa intreaga echipa care este minunata, mana a doua dr Zguri Arben un dr la fel de bun.Am nascut prin cezariana si totul a fost f bine desi la mine au fost complicatii si operatia a durat 2 ore dna dr si-a facut meseria si totul a fost super bine. Eu am nascut in iunie anul asta. Daca va pot ajuta cu ceva sunt aici eventual pe PM. Oricum va pot asigura ca sunteti pe cele mai bune maini.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Doamne, ce frumos e!!!
Abia astept sa-l tin si eu in brate pe al meu!
In cateva zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileden spune:

Nu cred ca exista un om mai minunat ca dna. dr Protopopescu. Este un inger de femeie, buna, blanda dar poate ca cel mai important o PROFESIONISTA.
Am nascut in noiembrie acum un an cu dansa, intr-o sambata, la 37 de saptamni Nici nu am apucat sa ajung la spital bine si a fost langa mine. La ora 10 s-a rupt apa si la 13:10 imi facuse deja cezariana. A doua zi a venit sa ma vada desi era duminica. Toata lumea m-a tratat excelent si pentru ca eram pacienta dansei.
Daca nu era dansa nu as fi avut minunea de baiat care tocmai a facut un an. Am avut cateva probleme importante in sarcina, si daca dansa nu le trata cu atentie as fi pierdut bebelusul.
Dna. dr nu pretinde niciodata pacientelor ei o anumita suma probabil ca multe dintre pacientele dansei pot confirma. E de un bun simt mai rar intalnit.
O sa iti fie tare bine si tie si lui bebe cu dansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Ileden, ma bucur ca si tu esti de aceeasi parere. Deocamdata nu a scris nimeni nimic urat, ceea ce inseamna ca intr-adevar este o femeie deosebita. In plus, din cate am vazut eu de cand merg la dansa, munceste cat pentru 5 medici!
Dar... cum adica nu pretinde nimic pacientelor?! Sunt medici care o fac????? Mi se pare ingrozitor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela.f spune:

Salutare,

eu m-am intors; important este ca bebe e bine si sta acolo bine in burtica; eu am captat un streptococ de tip D(si doctorita mea se mira de pe unde l-am luat); incep de azi tratamentul pentru el. N-am prea gasit eu pe net prea multe despre streptococul asta, dar mai bine sa nu ma gandesc...ca ma influenteaza negativ

Pana atunci, directia pat! Cartile alaturi, filme daca se poate...si cam atat.

Gandacel, Monica Elena multumesc pentru ca v-ati gandit la mine!

Mihaela
8+


ps: joi cand am fost la control(ca am fost pe nepusa masa) dr Protopopescu era moarta de somn; avusese o nastere si au chemat-o in mijlocul noptii...dar a venit

Va pup
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela.f spune:

Gandacel,

sa revin: ce-ai zice de medici care nici nu se uita la tine daca nu le bagi plicul in buzunar? sau medici care nu te opereaza(chiar daca esti pe masa si ai anestezia facuta) pentru ca familia nu ti-a dat nimic.

Iti spun eu ca exista!!!
(din pacate)

M
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Si Mihnea este Diadaniela pe panoul dnei dr DENISA PROTOPOPESCU ca doar este rodul muncii ei.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

Si eu l-am nascut pe uriasul meu,tot cu Denisa. Nu mai are rost sa fac eu completari,ati spus voi tot ce era de spus.

Karla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatop spune:

Amintea cineva despre Dr Zguri Arben, care opereaza impreuna cu Dr Protopopescu. Noua, adica mie si micutului foarte mic, nu ne-ar strica ceva informatii. Daca i-ati fost paciente in timpul sarcinii, va rog sa-mi impartasiti parerea voastra. Multumim.

Mergi la inceput