Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-73

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-73 | Autor: dana p.

Link direct la acest mesaj

Un nou capitol!!
Graviduta lunii August 2005 este:

Catrinel 17 - Cap. 49

Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:

CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62


Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

MOana!!! Ti-am scris si eu la pag. 11, dar m-ai sarit! Te-am suparat eu cu ceva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Simonette cum sa fiu suparata pe tine, mai ales ca tu ai venit acasica special pentru mine???
Tu esti in cursa, cu toate sansele de reusita, mai ales ca azi faci 2 saptamani de la inseminarea din 24 octombrie....
Dana P tot test Clear Blu sau alt tip de test a iesit negativ in ziua 31 si pozitiv in ziulica 35?
Eu merg pe principiul prietenei noastre 'mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate'... caci e mai bun principiul asta decat orice alta aspirina.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Perfect de acord!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

M OANA ti-am scris si eu la pag 12..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Simonette, mare figura esti!!!! ti-am mai spus io....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Chiar daca eu in ultimul timp nu am mai scris aici, asta nu inseamna ca nu v-am citit, asa ca mi-am permis si am deschis un nou capitol.
Cand am mai deschis altadata capitol de "endometru" am avut mana buna la .Sper ca nu v-ati suparat, nu?

Oana , era un test Barza si in ziua 31 si in a 35a.Acum daca tu ai facut Clear Blue nu stiu ce sa-ti zic de ala, ca eu nu am mai avut onoarea sa vad un test pozitiv de 2 ani si testul asta l-am descoperit de-abia anul trecut.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Dragele mele,

Am uitat sa va zic ca la Giulesti cand am fost vineri, la eco, am uitat sa platesc (ca sa vezi ce baba sunt...) De fapt, se plateste ceva la eco? Cat? Unde? Ca eu eram pierduta in ceata pe acolo...

In alta ordine de idei, la IA la Giulesti, in afara de cele 2 mil. oficiale, ce se mai da si cui? Ca eu sunt incepatoare in astea. Astept luna urmatoare sa incep tratamentul si sa merg la o noua eco, cu speranta ca voi ovula pe trompa buna.

Salutare la toti si, Oana, sa stii ca sunt alaturi de tine. Chiar daca procentul de reusita este in general mic si suntem toate constiente de acest lucru, un esec te afecteaza. Dar mergem mai departe, nu?

Tabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Lachione,io figura? Sau tu, care ai facut baitza aseara? Tie nu pot sa-ti spun decat ca ma bucur ca n-a fost SE! Doar de asta iti era frica, nu? Ca despre burtica crescuta din motive de cuibarire de bb, nici o pb. avem toate sansele din lume sa devenim mame! Noi facem o singura greseala [cred], aceea ca ni se inghesuie in capsor ideea ca vom reusi din prima. Nu ne mai gandim ca Doamne-Doamne, are si el planurile Lui cu fiecare dintre noi! Dar, noi suntem fete inimoase si vrem musai mostenitori! Tocmai de-aia meritam

MOana,m-am linistit! Nu stiu cand/daca, sa fac testu', ca la mine CM, e de 32-33. Astazi sunt ziua 30, asa ca mai astept! Degeaba ma agit eu ca un pepsi, numarand si calculand, rezultatul nu-l poti influenta acum! Ce-o fi, o fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Simonnica deci nici urma de suparare, caci nu mi-s suparata nici pe testele astea liniar albastre, dar pe sufletelul tau bun????
Eu sufar doar de 'oftica Clear Blue', fapt pentru care de acum, numai Barza am sa fac si eu, mai ales ca al meu m-a implorat sa iau test Barza, ca-i suna atat de frumos la urechiuse....
De luna viitoare am sa trag numai lozuri 'uite barza, nu e barza', caci luna asta m-am lecuit de teste, desi daca nu dau nesimtitii nici un semn in urmatoarele 48 de ore, cre' ca iar ma apuca pofta de loterie....
Piccaflor am vazut mesajul si-ti multumesc pentru sustinere........
Tabitha mi-am asumat de la inceput riscul, mai ales ca Moisa iti spune verde in fata: 'dom'soara/ma doamna, mai mult de 15% sanse nici sa nu sperati!'. In afara de cele 2.000.000 lei nu ar mai trebui sa dai, dar important e sa iti alegi o doftorita pe mana careia sa mergi, adica o aripa ocrotitoare, pe care, eventual, sa o rasplatesti, daca simti ca merita.....
A, iar monitorizarile se platesc separat, pe langa cele 2.000.000 lei, dar si eu am sarit prima data si am platit ulterior, nu-i bai!
Dana P cum sa ne suparam pentru deschiderea drumului??? Multumim frumos si sa fie cu noroc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Oana: cat costa monitorizarea (adica eco care se face inaintea IA, cand iti zice si in ce zi sa te duci la IA)? Si la cine platesti banii astia, ca eu inca nu m-am dumirit...

Fruntea sus si continuam impreuna..

Tabi

Mergi la inceput