Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-73

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Simonette...baitza e putin spus...arata patul meu de ziceai ca am comis o crima acolo...sau cel putin ca am taiat un purcelush!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

MOana..merci pentru numarul Danutzei...si Amely si Lachione au fost tare dragutze...drept urmare am vorbit cu ea...si este bine si in asteptare...insa un pic stresata de faptul ca e singurica aici...departe de sotul ei...dar rezista...e puternica si ambitioasa...
Simonette..de la tine cand asteptam vestea cea buna?

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

MOana,m-ai convins...daca im intarzie cel putzin 3-4 zile, atunci stric o barza si eu! Pana atunci...cuminte fata, ca s-a lecuit de luna trecuta!
Lachione!banuiesc, ca ai sters orice urma, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

M OANA imi pare tare rau. Dar cred ca atata timp cat nu vin uratii mai este o sansa. Poate da Dumnezeu si testul ala s-a inselat. Nu stiu ce sa iti mai spun. Ma doare tare rau pt toata lumea care trebuie sa treaca prin experianta testelor negative.
Nu stiu daca ma crezi, dar cand am citit mi-au dat lacrimile de suparare. Stau acum si ma intreb cat de nedreapta poate fi viata asta si poate ca bunica mea avea dreptate cand spunea ca in marea majoritate a cazurilor Dumnezeu da copii la prosti, si cei care se chinuie si care ar da orice pt un bebe nu au parte de aceasta bunurie.
Sa nu aruncati cu rosii in mine, fraza de mai sus se refera numai la cei care atunci cand au un copil nu sunt in stare sa aibe grija de el. Persoanele de "fata" se exclud, asa ca nu va suparati. Bine?


Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui nicodata "sunt prea fericit".

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Diciulica,io mi-s hotarata tare sa astept pana la sfarsitul saptamanii. Nu de alta, dar cred ca asa e mai intelept, ca luna trecuta m-am ars si nu mai vreau! Tu, cum te mai prezinti? Ai mai eliminat din pb.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

quote:
Originally posted by lachione

Simonette...baitza e putin spus...arata patul meu de ziceai ca am comis o crima acolo...sau cel putin ca am taiat un purcelush!





Noroc cu voi Lachi si Simo ca altfel am innebuni de atat numarat!

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Iubitele mele prietene abia am putu sa va prin din urma.

Am avut parte de un dus rece si unul cald.

MOana nu pot sa cred, te rog, nu te supara pe mine daca ma incapatanez sa mai sper macar acteva zile, pana vin uratzii. pentru ca nu te lasi rapusa.

Galinarodica cat ma bucu pentru tine. abia astept sa vad pozele cu Serban Ioan. Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii. Sa te faca sa te simti mereu exact asa cum te simti acum. Intr-adevar el este ta in aceeasi masura in care tu esti o pentru el.

Danangie sper sa rezolvi cat mai repede si fara dureri problema cu genunchiul.

Liana ca esti o scumpa. Si eu . Va iubesc pe toate ca toate ma ajutati sa nu-mi pierd speranta si buna dispozitie.

Laura un pentru tine si un pt. Anastasia.

:Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Simonette...ai tarie sa astepti atata?...bravo!...cred ca toate de aici suntem patite cu multitudinea de teste de sarcina facute prea devreme....iti doresc multa sansa pentru tine si familia ta!!sa va gasiti comoara..
eu ma prezint de la superlativ in jos......cand is bine cand nu...si asta mai degraba psihic ca fizic nu stiu...ma tot tratez de 2 luni si inca n-am terminat ca sa refac iara toate analizele...am facut tratament de bacil E-Coli...de candida...apoi de cistita hemoragica...apoi de bacil Klebsiela....si acuma de gastrita...toate astea facute dintr-una in alta....
mai am sa ma scap de chlamidia si eu si sotziorul meu...si el sa mearga la urolog si apoi sa repete spermograma...si gata...oare??
da ce ma bucur....ca vin sarbatorile!

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

De vreo 6 ani de cand sunt cu al meu sot, numar si eu intr-una: la cate zile imi vine ciclul, mai nou fac si teste de ovulatie care se pozitiveaza foarte frumos,aaa...numar si contactele sexuale (la alea e cel mai simplu ca-s foarte rare), imi mai ramane sa fac si teste de sarcina, eventual si din sange si sa continui sa numar.... eu m-am cam saturat mai asi, n-am cu cine si cu asta basta; m-am uitat pe calendarele din anii precedenti si nici un contact in perioada fertila!!! pai cum puii mei sa raman? sotul meu parca are antiradar de ovulatie! Asa ca mi-am propus ca de acum sa nu mai numar decat ...anii care trec; ca-i mai simplu! Daca o fi sa fie, ok, daca nu, asta e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Simonelu iti admir rabdarea, si sper sa fie de data asta.

diciu scump, sper sa termini cu toate analizele si tratamentele cat mai repede.

lachione nu fi suparata scumpa mea, asta e nu a fost sincronizarea buna, acum o sa ai tu grija sa fie, si o sa apara si o sa vezi tu.

:Dana

Mergi la inceput