Dr. Laura Dracea ?

Dr. Laura Dracea ? | Autor: Tabitha

Link direct la acest mesaj

Am fost sfatuita sa ma adresez pentru IA, FIV sau ICSI dnei. dr. Laura Dracea, de la Giulesti. O cunoaste cineva? Imi puteti spune ceva despre ea? A avut cazuri reusite? Ce ma sfatuiti sa fac?

Multumesc mult pr. ajutor

Tabitha

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Da, e medic bun. Stai linistita. A avut reusite, normal! si eu am fost sfatuita sa merg tot la ea si chiar am fost, deci o si cunosc, dar am renuntat la Giulesti si implicit si la ea. Motivele nu au tinut de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Imi poti spune ce anume te-a determinat sa renunti la Giulesti? Eu, drept sa-ti spun, nu am fost la nici un medic si la nici o clinica in Buc, asa ca nu am nici o idee.

Multumesc pentru sfat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

ti-am raspuns pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Tabitha , si eu sunt pacienta dr Dracea. Cu toate ca am un FIV nereusi cu ea , tot nu renunt .Este un medic bine cotat , cat despre cat bun simt are si cat e de draguta nu mai vorbesc. La anul voi incerca din nou tot la Giulesti si tot cu ea.
Daca o s-o cunosti precis o sa-ti placa in primul rand ca om . Profesional are si destule reusite , trei le stiu chiar personal, adica le vad zi de zi cu ochii mei.Trebuie sa intelegem ca reusita acestui procedeu depinde de multi alti factori , nu putem pune in carca medicului esecul .
Iti doresc mult succes ,
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxroxrox spune:

Eu am fost pacienta dansei si nu contest fapul ca este foarte amabila si draguta la propriu vorbind, dar am facut cu ea doua inseminari artificiale nereusite si asta din cauza ca nu m-a monitorizat dpdv al analizelor hormonale.Am schimbat medicul, m-am dus la Dr.Florina Mihalache de la CFR 2 si dupa doar o luna de tratament cu brocriptin, pentru ca a fost insiprata sa-mi ceara sa fac analizele hormonale descoperind asa ca am prolactina marita, am ramas insarcinata pe cale naturala.
Mie personal Dr. Dracea mi se pare putin superificiala si asta datorita faptului ca este foarte aglomerata...si eu pierdeam ore in sir in spital ca sa ma consulte doar 10 minute.
Cand ai o problema de sterilitate doar 10 minute nu sunt suficiente...
Asta este parerea mea...conteaza ca doctorul care te are in urmarire sa fie rabdator si responsabil...sa fie constient ca pacientul sau isi pune toata speranta in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

O fi medic bun dar la mine n-a avut reusite. Am facut o inseminare nereusita si din cauza dansei am facut si extrauterina!
Asa ca am schimbat si spitalul si doctora.
Acum am o fetita de 1 an si o luna de care sunt tare mandra.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pusa_stefan/album?.dir=/41a0

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Am o prietena care a facut inseminare la ea, acum are un baietel de 2 luni.Tot cu ea a si nascut. A fost supermultumita .

Anca 25+

Pozele Noastre
Burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Multumesc mult ca mi-ati transmis parerile voastre. Maine voi merge la ea la eco si o sa va zic mai multe dupa aia. Oricum, depinde f. mult de fiecare in parte. Sunteti niste dulci, ca va rupeti din timp sa imi raspundeti.

Multumesc muuult de tot

Tabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

quote:
Originally posted by badjoke

O fi medic bun dar la mine n-a avut reusite. Am facut o inseminare nereusita si din cauza dansei am facut si extrauterina!
Asa ca am schimbat si spitalul si doctora.
Acum am o fetita de 1 an si o luna de care sunt tare mandra.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pusa_stefan/album?.dir=/41a0

Mami si NiKo (24 sept 2004)

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho



badjocke de ce zici tu ca din cauza dr ai facut extrauterina?eu zic sa nu fim asa de drastici cu ei.Nu sunt pacienta dansei, o stiu doar din vedere, dar "m-a intrigat" faptul ca ai afirmat ca din cauza dansei ai facut extrauterina.doar nu ti-a pus ea sarcina pe trompa si nu in uter.
Fara suparare, eu asa vad problema.
Organismele noastre reactioneza diferit si nu putem pune in carca dr toate esecurile noastre,



A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoma spune:

Ciao!
Tabitha, am sa-mi dau si eu cu parerea. Noi ne-am hotarat pt. ICSI la dr. Dracea. Personal, eu mi-am facut o parere buna despre dumneai, dupa ce m-am informat la greu despre medicii care fac ICSI. In plus, o fata draguta de aici mi-a recomandat-o, ea fiind acum graviduta in urma ICSI la dr. Dracea, sotul cu azoospermie.

Iar despre faptul ca este f. ocupata, cam asa sunt toti medicii buni, ea fiind si sefa departamentului de reproducere asistata de la Giulesti. Dar vreau sa-ti spun ca eu i-am trimis un mail pe site-ul Giulestiului si a 2-a zi mi-a si raspuns, mi-a trimis lista de analize pe care tb. sa le facem si nr. de tel. la care putem sa ne programam.

Oricum, astept impresiile tale dupa ce mergi la ea.

Multa bafta!

Mergi la inceput