Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-70

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-70 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Capitolul nou asteapta completarea urmatoarei liste:

Graviduta lunii August 2005 este:
Catrinel 17 - Cap. 49
Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:
CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62

Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Liana la capitolul trecut glumeam cu gadilatul

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

salutare fetelor!!

Eu inca ratacesc pe aici pe colo nestiind inca drumul pe care i-l voi lua.
Inca sunt trista!!!

Va pupic

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor!

DANUTZA tin si eu pumnii si D-ne ajuta!

MISHULINA din toata inima si din partea mea LA MULTI ANI si sa ai inca o mie de ani asa frumosi.

ANDICU si luna aceasta numaram inpreuna: si eu azi a 4-a zi de CM. Diferenta e ca eu luna aceasta si la fel si cealalta stau pe tusa. Dar chiar si asa am sa ma monitorizez si sa sper ca ciclul meu sa ramana asa scurt si sa nu sa se deregleze din nou.

Eu oricum va urmaresc din umbra.........chiar daca nu voi mai avea cine stie ce de povestit....



"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

IONICA scumpa dar ce mai faci?! De mult nu te-am mai vazut pe aici. Imi pare rau ca treci prin asa ceva, eu stiu de la sora mea care a avut o extrauterina, si nu stia......si ajunsese la aproape 3 luni de gravidantza, si dupa 2 ani......inca mai sufera. Dar povestea ei e mai dura in sensul ca de atunci au incercat-o alte zeci de necazuri si inca e jos la pamant. Dar tu, scumpa il ai pe sotul tau alaturi, ai o stare materiala buna, ai un viitor bun. Trebuie sa-ti faci forta si sa treci de acest hop pentru ca oricum nu se schimba cu nimic situatia daca esti jos de moral. Iti doresc sa treci cu bine de acest greu si sa ai puterea sa o iei de la capat asa cum au facut-o alte fete pe aici. Hai frumtea sus!

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

Buna fetelor,
ma primiti si pe mine in grupul vostru? de luna asta incep monitorizarea ovultatiei, poate asa se prinde ceva (cu ochisori), ma duc in ziua 10,12 si 14, cu un ciclu (sper) regulat de 28 de zile. E bine? Va pup

Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

TANYA bine ai venit si sedere scurta aici. Sa fugi repede la gravidutze. Stiu ca fetele merg si dupa ovulatie, ca sa vada daca ovulatia s-a produs. Asa esti sigura ca foliculul s-a spart. Mult noroc!

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Neata gagici,

Ionica, ma bucur ca ai intrat sa ne mai spui de tine doua vorbe. Eu zic ca un prim pas l-ai facut deja. Hai intra si vorbeste cu noi si ai sa vezi cum te ia valul din nou. Te pup si ai grija de tine. Tu stii cel mai bine cand e momentul sa o iei de la capat. Numai ia-o de la capat, te rog.

Danutza sunt cu pumnii stransi si ma rog pentru tine.

Tanya, bine ai venit, sedere scurta. Da si eu sunt de acord cu Danangie, du-te si dupa ovulatie sa vezi daca s-a spart foliculul.

Fetele astept vesti de la intalneala.

Eu ziua 7.
Pupici


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ionica, iubita, hai nu mai fi trista! Ai facut analizele? Ati descoperit ce s-a intamplat? Poate incercati sa aveti un bebe cat mai repede (la mine s-a intamplat dupa 2 cicluri de la sarcina oprita in evolutie) si veti vedea ca va fi bine.

Laura 19+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slavmih spune:

Buna fetelor,
ma primiti si pe mine in grupul vostru?
Luna asta este a doua luna de monitorizare., dar spre deosebire de prima am facut stimulare cu clomifen 1/ zi. Am fost in zilele de 11 ,13,16 la monitorizare. Tratamentul a dat rezultate am endometrul de 12.5 iar pe ovarul drept un folicul de 24 mm, care nu este spart.
Asa ca doctorul m-a chemat si miercuri dimineata la control in ziua 18.
Acum sunt suparata si-mi fac griji daca nu se sparge foliculul, ce se intampla?

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Buna dimineata la toata lumea!
Bun venit fetelor noi (macar nu mai sunt eu cea mai noua de pe aici ), dar le doresc sa treaca repede la mamici cu burtici!
Sunt tare curioasa cum a fost intalnirea de weekend, dar vad ca nimeni nu ne da de stire...
Eu voi fi din nou pe langa subiect total, dar asta e...Pana ajung si eu la analize sper sa ma suportati asa...
Teoretic maine ar trebui sa-mi vina CM...Teoretic, pentru ca practic n-am nici un semn, cat de mic! Nici macar sanii nu ma dor asa cum stiu eu ca ma dor in fiecare luna!...A fost o luna ciudata rau!...Si desi caut cu insistenta semne si simptome de CM sau burtica cu bebe...nu gasesc nimic!!! Sunt exasperata! Oricum, pana maine nu mai e mult!...desi la cum se prezinta situatia, ma astept sa intarzie cateva zile, o saptamana. Ceea ce la mine e din nou o premiera! Halal asa premiera! ...
O saptamana buna va doresc, cu mult spor la !

Mergi la inceput