Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-70

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Tanya si Slavmith bun venit si sa auzim vesti bune de la voi cat mai curand!
Slavmith daca nu se sparge singur, medicul iti va prescrie pregnyl, dar la 24 de cm n-are motiv sa nu se sparga singurel, asa ca nu-ti face ganduri negre degeaba....
Adelamaria fiecare luna este o noua experienta, iar toamna nu-i ca-n alte anotimpuri..., adica ne mai dereglam din cand in cand....
Cat despre intalneala, sparg eu gheata si vorbesc, caci ma stiti cat de vorbareata sunt....
Ne-am intalnit la ora 17, iar pe la ora 23 am ramas shocate de cat ne arata ceasul, caci eram intr-o verva.... Pentru mine a fost o experienta extrem de placuta, asa cum doresc sa fie multe momente din viata mea.....
Cine continua nuvela???

Danutza, sa fie intr-un ceas bun!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Asi am citi si eu si pot spune ca nu e un lucru iesit din comun. De fapt, din ce in ce mai multe fete tinere din zilele noastre pun copiii undeva la sfarsitul listei "ce trebuie sa fac pana la vrsta de 40 ani". La primul meu serviciu eram 10 fete in birou intre 20-29 ani. Eu eram printre cele mai mici. Cea mai mare dintre noi spunea raspicat ca ea nu o sa aibe niciodata copii ca ei nu-i trebuie. Bine-nteles ca acum are un baietel de cateva luni, a ramaa insarcinata intamplator si a tinut copilul la insistentele partenerului. M-am intalnit cu ea cand era in luna a 7-a. Avea burtica si arata minunat, si inca mai spunea ca nu se poate vedea mamica. Oricum acum spune ca este fericita, si se minuneaza de copilul ei.

Alexia multumesc mult de telefon. Oricat de mult mi-am dorit sa ajung si eu la intalnire mi-a fost imposibil.

Danutza iti tin pumnii.

MOana sa sti ca descrierea pe care ti-ai facut-o a fost f exacta, esti o pustoaica zambitoare.

Imi pare nespus de mult ca nu am ajuns la intalnire, data viitoare o sa vin negresit. Astept sa-mi spuneti cum a fost, si sper ca ati facut poze, nu?

Oricum vad ca lumea are senzatii de "gadileala" pe aici, si anticipez ca asta e un semn f bun.

Urez bun venit fetelor noi, si sper sa ne intalnim cu toatele cat mai curand la .

Va pup pe toate si sper sa aveti o saptamana cat mai buna.

:Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:



Danutza pup fata si tin pumnii..

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Fetelor vesele...inteleg ca v-ati distrat fain aseara....super.....si ce-ati povestit atatea ore?
Danutza...ma gandesc azi la tine!!...si ma rog pentru tine...


anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Si eu azi, trista desi avusesem confirmarea eco a cicului anovulatoriu. Azi sunt in CM1 , dupa 19 zile, deci precendentul atat a durat 19 ZILE. Nu inteleg de ce m-am dereglat in halul asta. Imi confirmase eco cum ca nu e posibil sa ovulez cu foliculul ala, da' nici chiar CM de 19 zile.
Nu stiu ce sa fac. N-am chef nici sa-l sun pe T. I-am scris mail, nu mi-a raspuns (si-o fi schimbat si email-ul, cine stie). Daca-l sun ce sa-mi spuna? Stai si asteapta si luna asta, clar nu? Ca doar n-o sa sara asa din prima cu stimulare.
Sunt trista rau de tot. Daca si luna asta o sa fie tot la fel...

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eli_2005 spune:

Ma doare sa aud cami30 ca esti necajita. Iti tot tin pumnii sa-ti iasa ce ti-ai propus.Deci, inca mai sper sa aud vesti foarte bune de la tine.
Eli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Eli, multumesc, vezi ca n-am uitat ca pe 4 trebuie sa-ti tzin pumnii. Gandeste pozitiv si abia astept sa te lauzi cu noile tale gaurele datatoare in curand de viata in burtica ta.

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

In primul rand bun venit fetelor noi. Mult noroc de burtici cat mai curand!
Tocmai am vorbit cu Danutza, e bine, statea cumintica in pat. Mi-a zis ca aia mici ai ei seamana cu ea! A promis sa fie cuminte si sa stea in pat ,va multumeste la toate pentru sustinere si va trimite un pupic.

Intalneala de ieri a fost super, nu ne mai dadeam duse de acolo, tot mai aveam ceva de povestit, abia astept sa reeditam momentul! L-am avertizat pe al meu ca atunci cand 4 femei se intind la vorba, el are mult de asteptat sa se termine! A vazut ca nu glumeam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna fetele,

Bun-venit fetelor noi si fugutza la gravi!
Ce frumos sa v-ati intalnit ieri! Bafta multa, Danutza! sa fii cuminte si sa stai in pat!

Fetelor, eu am citit undeva pe forum ca un folicul de min 14mm se poate transforma in sarcina, deci fetelor care aveti min 14mm, bucurati-va.

Din pacate, eu am fost iar la eco astazi si situatia este si mai tragica. Daca in z 15 aveam foliculi de 12 si endo de 7mm, ei bine, astazi, z19, am foliculi de 11mm si endo tot de 7mm. Deci ...au dat inapoi, ceea ce ma duce cu gandul la anovulatie. Dr. mi-a spus ca este o luna "ratata" dpdv "proiect bb", deci dea-bia astept sa-mi vina CM si sa incep iar stimulare...si cu Dzeu inainte! Mi-a propus chiar si ISA...daca nu se rezolva lunile viitoare.

Va pupaces mult de tot si va urez multa bafta! si multi bb-lusi!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:



Eu? Ziua 2. Trebuie sa-mi revin, ca de patru luni de cand ma plimb pe aici dau semne de dereglare . De la 28 de zile am ajuns la 29,27,26,26 iar ieri (z1) in loc sa-mi scada TB la 36,0 ca de obicei, m-am trezit cu 36,4 desi eram ...rosie toata...?!?!

cami30 Nu fi necajita. Stii ca ce s-a intamplat in burtica ta n-a fost usor... Ai rabdare sa se vindece pe acolo...

ingeras Ai facut stimulare luna asta? Poate si-a dereglat doctorul ecograful ca altfel nu-mi explic cum de s-a micsorat foliculasul.

ET danutzei a avut loc?

Mergi la inceput