Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-70

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Draga Liana,
imi cer scuze ca nu ti-am raspuns pana acum. Nu ai fost obraznica sa ma intrebi de ce am zis ca nu mai am putere si ambitie, din contra, iti multumesc de intrebare. Gandind la ce sa iti raspund sa stii ca am realizat ca nu puterea si ambitia sunt problema mea. Nu stiu daca am vreo problema de fapt.
Dupa 6 ani de analize si tratamente, o inseminare si o sarcina gemelara pierduta, acum consider ca ceea ce am de facut este sa ma las pe mana Domnului sa imi dea El cand vrea. Asa am simtit eu dupa ce am terminat totul la spital, dupa chiuretajul ala oribil.
Ca pana la urma putere eu nu am decat de la El si ma gandesc ca, daca dupa cate am incercat nu ne-a dat bebe, poate ca e cazul sa ne lasam pe mana Lui, sa vedem ce vrea El pentru noi.
Experienta mea cu sarcina asta a fost cam nasoala (cum au fost mai mult ca sigur toate cele ale celorlalte fete) si nu simt ca ceea ce trebuie sa fac este sa ma arunc in alte spitale acum (pentru ca la Niculescu nu mai calc, orice ar fi).
Hai nu iti pare rau ca m-ai intrebat?

Va doresc tuturor sa va intareasca Dumnezeu in lupta pe care fiecare trebuie sa o duceti.
Doamne ajuta!

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna Marrina,

Nu am facut stimulare luna asta ... cand fac stimulare, foliculii sunt ok (peste 25mm si endometrul la fel).

Bafta multa!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Bine v-am regasit fetelor!
M-am intors plina de sperante,si gata din nou de lupta! Acum ma simt mai bine si mai tanara in pielea mea de 30 de ani (la ce cadouri sexy am primit ar fi fost culmea sa nu .."functioneze" )
Cum a fost la intalneala? Ce rau imi pare ca nu am putut sa vin! Pe cand urmatoarea,ca nu mai lipsesc "pentru nimic in lume"!

Multumesc inca o data tuturor pentru urari (Andicutz,Danangie,Simonette),vorbele voastre sunt minunate si nu au venit deloc prea tarziu!

Bun venit fetelor noi: Tanya , Slavmih,Adelamaria si sedere cat mai scurta!

Ionica,nu fi trista pui ca parca doare si mai rau,stiu cum e crede-ma! Hai ca trebuie sa fie bine pana la urma! Poate asa ne e noua dat sa primim minunea mai tarziu si cand ne steptam mai putin....

Danutza,MOana ce vesti bune mai aveti?

Catalina te ca mi-a fist dor sa te vad printre noi! Eu am mare incredere in tine ca sti tu ce sa faci sa fie bine mai ales ca si eu sunt acum intr-o perioada de asteptare in care m-am lasat pe mana Domnului....asa ca te inteleg perfect!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Ionica imi pare asa rau ca esti trista. poate trece.

Cami poate dureaza putin mai mult sa se vindece. Luna viitoare o sa fie bine, si poate se prinde si bb, acum ca terenul e pregatit.

Danutza, MOana, Alexia imi pare asa rau ca nu am putut sa vin si eu ieri. Dar data viitoare o sa stam nu 6 ore dar 10, ca sa recuperam. Deci ati facut poze, sau nu?

Danutza stai cumintica in pat sa te gaseasca odihnita si relaxata.

Fetele care au facut ISA, presimt ca peste cateva zile o sa zboare dopurile de la sticlele de sampanie pe aici, asa ca ma echipez corespunzator.

Va pup pe toate



:Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna seara!

Sunt franta de oboseala, ca azi am muncit si am trudit ca o ...shmotruiala si frecus intr-un loc in care nu s-a facut asta de ani de zile!

Dar sa nu uit sa va , ca alaturi de voi ma relaxez asa de bine!!!

Madana,chiar simti tu ca dam noi sampania? Sa te auda Doamne-Doamne!
Mishulina!asa te vreau, plina de sperante!
Ingeras,ciudata treaba cu foliculu' tau, dar nu pot sa ma abtin sati spun, ca am patit si eu ceva asemanator, dr.[Moisa], mi-a zis ca nu am nici o sansa luna respectiva siiiii luna aia am ramas
Nestiind, am spalat cu mult domestos. Stiti si voi cat e de toxic... Am stat mult cu nasul in mirosul ala innecacios si ametitor...Nu stiu sigur, dar eu banuiesc, ca din cauza asta am pierdut sarcina!
Ai grija, nu lasa garda jos, nu se stie niciodata!
Catalina!sunt sigura ca Doamne-Doamne o sa-ti daruiasca in curand un !Trebuie sa avem rabdare, de multe ori e atat de greu!Mult noroc!
Marrina,imi pare rau ca ti-au venit scarbele, mult succes luna asta!
Alexia,Multumim pt vesti...Tinem pumnii in continuare!
CamiRo,Scumpa mea, inteleg tristetea ta si-mi pare sincer tare rau, numai ca trebuie sa-ti acorzi mai mult timp. La mine au trecut 5 luni de la laparoscopie si minunea inca se lasa asteptata! Cel mai rau este atunci cand ne intra in cap ca se intampla din prima
Hai iubita, rabdare caci sigur se va intampla la momentul potrivit!

Bun venit celor noi, Tania si Slavmith! Fetelor, trageti tare pt a ne parasi cat mai repede!!! La cu voi!

Pup pe toata lumea si, imi cer scuze daca am adresat gresit mesajele,
sunt capie la ora asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Buna-seara!
Madana, scumpa, n-am facut poze. Oricum pt mine a fost o ocazie de a cunoaste trei persoane deosebite, chiar nu am simtit cand au trecut atatea ore, cand m-am uitat la ceas am fost extrem de surprinsa...
Danutza, sunt alaturi de tine!
Cami, nu am inteles prea bine, ai avut cm 19 zile luna asta? Daca asa este. parerea mea ca ar trebui sa-l suni pe dr. si sa-i spui, nu inteleg reticenta ta.
Catalina, de ce nu mai vrei sa mergi la dr.Niculescu, ce s-a intamplat de fapt cand ai facut curetajul? Iti inteleg foarte bine starea de acum, si eu am pierdut anul trecut o sarcina pe care mi-am dorit-o mult. Incearca sa-ti aduni puterile si sa mergi mai departe.
Mishulina, vad ca-ti prinde bine pauza asta cu serviciul, ai cu totul alt tonus!
Bugnar?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Catalina nu-mi pare rau ca te-am intrebat..
iti trimit un buchet de flori
si multi pupici si sunt alaturi de tine..
asa ca ...capul sus ..si .si..INAINTE..

tanya,slavmih...bine ati venit,,si sa stati cat mai putin pe aici
sa fugiti cat mai curand la

ionica sa nu mai fii trista

cami sincer imi pare rau
mishuleee
oanapushtoaica
simopup fata sa-i treaca oboseala
danutza ma bucur ca esti bine

olteanca

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Cum adica??? Noi pe pagina 2??? Haideti fetelor, cum sa se intample una ca asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

Multumesc mult de primire, sunteti asa dragute, sincer ma simt aici ca intr-o mare familie. va pup pe toate.
simonette las-o mai moale cu smotruiala te rog, o faci alta data, incearca sa te protejezi cat mai mult luna asta sa se prinda .
cami30 imi pare rau sa aud, sper ca te simti mai bine, incepe o noua luna, incepe o noua lupta, nu te da batuta.
Nici eu nu sunt prea pe roze, ma dor ovarele, nu stiu daca anexita mi-a trecut dar sunt foarte optimista ca in curand o sa se intample minunea .



Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Ce sa zic, draga Tania?Incerc sa ma comport normal, nu stau in pat, nu ma feresc de treaba, nu mananc special........desi as avea timp, nu asta e problema...Daca e sa se prinda, se prinde.....daca nu e sa se prinda, poti sa stai si-n cap, ca nu se prinde! Ideea e ca nu vreau sa ma gandesc numai la asta, iar daca as avea un regim special, numai la asta m-as gandi!
Iti multumesc pt. grija!

Mergi la inceput