Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari- 69

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari- 69 | Autor: cami30

Link direct la acest mesaj

Iaca un capitol
Poftiti aici, dragelor

Graviduta lunii August 2005 este:
Catrinel 17 - Cap. 49
Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:
CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62


cami



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Uf.. iaca si eu dupa 3 zile fara net.

Raportul meu de luna care tocmai s-a incheiat ( pt mine)

monitorizare ziua 13, folicul de 8 mm. . Nu stiu ce fac de luna viitoare, poate doar sa-i scriu vreo scrisoare lui Mos Craciun.

Danutza iti tzin pumnii luni. Luna asta n-am avut nici o da' luna viitoare se prefigureaza a fi plina de .
Oana cred ca in curand o sa-ti cer sa ma iei ucenic in arta inseminarilor pt ca tu o sa ai timp berechet de povestit cat o sa stai gravidutza pe-acasa
Amely eu nu mi-am facut hormonale, da' daca fetele te felicita pentru rezultate, nah si de la mine un
Megbeng capul sus, pieptul inainte ca' tre sa te apuci iar de treaba ca prea se shomeaza de cateva capitole incoace
Iepurila sinechiile nu se pot rezolva cu laparo?
simonette nah ca ai facut-o si pe asta.. Tzinem pumnii.. Mah voi o sa ne lasati singure luna viitoare pe aici

Danagie eu am un san care sta sa-mi explodeze de vreo luna de zile pentru ca am facut prostioare cu pauze lungi din motive de interdictie de la doftor. La mine se formeaza constant noduli foliculinici daca se intampla sa nu prestam suficient de des (si am avut si pd cu laparo+alte tratamente). Da' chiar asa. cum se diagnosticheaza asa ceva? UNde ma duc in pd cu noduli sa vad totusi daca nu e ceva in neregula? Ca pe mine ma si doare sanul de mor.

Shoricutza felicitari pentru rezultate sper ca ai rasuflat usurata si ca de acum te apuci de decorat si cumparaturi
Desi e cam tarzior, succes si pentru Liana

Daca am uitat pe cineva , dau un pentru toata lumea si .. multe. Si sper ca acest capitol sa aduca noi gravidutze

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Fetelor, am vorbit la telefon cu Danutza si va transmite sa organizati intalnirea daca se poate duminica asta. Nu o sa poata veni la intalnire saptamana viitoare. Eu una, va rog sa nu insistati sa vina, pentru ca s-ar putea sa cedeze si cred ca nici una dintre noi nu vrea sa-si asume vreo vina daca Doamne fereste, patesc embrionii ceva. Nu vreau sa va suparati pe mine sau sa mi-o luati in nume de rau dar eu stiu ce inseamna sa treci printr-un fiv; interventia nu e tocmai usoara si incarcarea emotionala e mult mai mare decat la orice alta metoda. Eu consider ca daca suntem prietenele Danutzei trebuie sa o convingem sa stea cat mai mult in casa si macar primele 5 zile preponderent la pat, sa vorbim cu ea la telefon in aceasta perioada de asteptare, ca sa nu se simta singura, dar in nici un caz sa o tentam sa iasa din casa. Cele mai apropiate de ea ii pot face vizite scurte ...dar nu o lasati sa vina la intalnire,va rog!!!
Mi-am permis sa ma amestec in planurile voastre pentru ca cele mai multe dintre voi nu stiti cum e sa treci printr-un fiv si ati fi putut face o greseala fara sa vreti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

fetele ce dimensiune trebuie sa aiba folicul in perioda fertila?mi-e mi-a iesit asa la monitorizare:ziua a 9a- 8mm,ziua 12a-cu coroana de foliculi+1folicul de 11-13mm.e de bine?sau trebuie ca dimensiunea lor sa fie mai mare?

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Fetelor eu v-am mai citit pentru ca imi placea sa vad cu apar.Nu stiu ce se intampla cu voi dar cam somati la .Meritati o mama de bataie .
Va pup pe toate si la .

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

quote:
Originally posted by camy062004

fetele ce dimensiune trebuie sa aiba folicul in perioda fertila?mi-e mi-a iesit asa la monitorizare:ziua a 9a- 8mm,ziua 12a-cu coroana de foliculi+1folicul de 11-13mm.e de bine?sau trebuie ca dimensiunea lor sa fie mai mare?

camy


Foliculul se sparge(momentul ovulatiei) cand are intre 20-23mm.Eu aveam foliculi de 10-12mm in ziua 13-14 dar ovulam in ziua 18-20.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

..salutare..salutare..gata a ajuns si de Liana
multumesc..multumesc..multumesc tuturor celor care ati fost alaturi de mine cuma inclin in fata voastra..
am facut-o asa cum va anuntat oana a fost misto
acum astept...
oana multumesc din suflet
danutza si tie multumec si tin pumnii pentru luni..
bety te tin de mana azi sigur e Bine..
Amelyfata
cami30niciodata nu e prea tarziu
va pupacesc pe toatesi inca o data va multumesc din suflet va

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Liana eu iti tzin si sa fie bine pentru toate fetele care au facut insemniare dar nu numai pentru ele!!

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Danutza te pup dulce de tot. Nu-ti cere scuze. Intr-un fel si eu ma simteam vinovata. Ma gandeam ca nici nu prea am tras de tine. Cu siguranta data viitoare dam o tura cu puiutii prin Gradina Botanica. Doamne Ajuta si ai grija de tine.

Cami, avand in vedere ca la mine trebuie lucrat in uter, prin laparoscopie ar trebui sa mi-l taie. Si nu as risca o taietura pe uter daca problema mea se poate rezolva si altfel.

Va pup si ne auzim maine


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

iepurila Imi pare rau . N-am nici o idee dar .

Amely Eu stiu ca Amoxicilina e buuuuna pentru infectiile dentare dar nici nu face rau la . Ia citeste tu un prospect.

bubulina La multi ani! pentru sotior. De doua ori!!!

danutzo Bravo pentru cei trei foliculi. Vineri o sa fie tare frumusei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

lachione ai dreptate in ceea ce spui. Din pacate daca se intampla intalnirea duminica asta eu nu am cum sa vin . Dar o sa faceti voi poze si o sa le pueti pe aici pe undeva sa le vad si eu, nu? Oricum cred ca ai dreptate cand zici ca Danutza trebuie sa stea linistita si cumintica dupa FIV.

Danutza eu iti tin pumnii de pe acum pentru luni. Si sper ca vineri sa scapi repede. Tin pumnii sa-ti atingi scopul.

:Dana

Mergi la inceput