Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari- 69

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Danutza, de luni incolo cel mai important lucru va fi sa nu deranjezi embrionasii, sa fii relaxata fizic si psihic si sa nu risti NIMIC! Asa ca rugamintea ta e perfect normala, iar noi suntem toate alaturi de tine... chiar daca saptamana viitoare va fi doar la telefon!

Marrina, iti multumesc din suflet ca te-ai gandit la mine, ieri toata seara m-am gandit cum se numeste antibioticul asta, amoxicilina, ca stiam ca e mai inofensiv... dar nu mi-am amintit, in plus, dr. mi-a zis sa iau ampicilina 500 mg. si am luat deja... m-am gandit ca fiind abia in ziua 22 (daca e sa fie !) nu s-a produs inca implantarea...Asta e, acuma fie ce-o fi... Tu cum stai cu plantutzele, imi divulgi secretul?

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Amely, Madana si marrina multumesc pentru urari
Amely, eu zic sa continui sa iei Amoxicilina chiar daca nu stii inca daca esti , nu poti sa stai cu infectia in corp, se poate agrava. Oricum se recomanda tratarea dintilor inainte de sarcina, in caz contrar mi-a zis stomatoloaga ca nici macar o amarata de extractie nu poate sa-mi faca. Eu iti tin pumnii sa treaca ca sa nu trebuiasca sa mai iei pastile. Totusi uite ce scrie pe prospect: "Pe durata graviditatii mai ales pe durata primului trimestru se recomanda evitarea terapiei cu Amoxicilina trihidrat si clavulanat de potasiu."
Va pup pe toate

"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Bubu fata sufletista...eu iau ampicilina...ca asa mi-a zis , cred ca-i chiar mai puternica, dar n-am ce face...
Din pacate nu pot sa previn nimic, ca e masea de minte, si se mai trezeste uneori cand mi-e lumea mai draga, de se umfla si ma doareee, si-mi face niste draci.... Poate doar s-o scot

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Amely sa treaca durerea

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Amely daca face puroi pardalnica aia de masea poate creste aiurea. Am avut si eu una care crestea in obraz (era cam obraznica). Culmea e ca nu ma durea asa de rau, ca era totusi finuta, era o sacaiala d'aia continua. Dupa vreo 6 luni ma duce o colega la dr., si dr. zice "Trebuie se o scoatem, azi". Era o infectie acolo, de toata frumusetea. Nu-ti povestesc experienta cu extractia propriu-zisa ca nu vreau sa te sperii. In final, m-am simtit mult mai bine fara ea (mintea la cap oricum nu mi-a venit). Asa ca daca nu te lasa in pace, n-o lasa nici tu pe ea.

:Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

hai sa va spun si eu valorile ca am uitat ..
ia uitati aici valori de optimista
scor cervical-9
A+B=62mii/ml
bunicel..bunicel..m-a asigurat oana

apropo asi..trebe' sa vii pe aici sa ne dai o "mama" de bataie la ca poate ne invatam minte

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna seara! Va pup!
Sunt bolnavioara, am racit fiindca toatra noaptea am fost la Mitropolie, la SF. Dumitru, si spre dimineata s-a lasat un frigggg! In rugaciunile mele, m-am gandit si la voi, colegele mele de asteptari si suferinta...A fost prima data cand am mers si, sunt foarte fericita, dar m-am ales cu raceala si nu vreau sa iau nici un medicament de teama sa nu-l clintesc pe bb daca e sa fie... vreau sa fiu o buna chiar de pe acum! Stiti voi ce-as putea sa iau, sa nu-l afecteze?
Liana,te asteptam, bine ai venit...asteptare usoara si fructuoasa!
Amely,scumpa, de aceeasi problema ma lovesc si eu din cand in cand. Dar e nasol...cu dureri sublinguale [la mine e jos]...Tot ampi. am luat si eu ultima oara, dar ideea e ca trebe scoasa. Chiar nu e bine sa ne gaseasca bb cu ea!!!
Asi,stii tu un leac sa nu se mai shomee pe aici? Bucuroase, inghitim orice
Pup toate fetele si nu mai stau mult ca ma streseaza nasul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ooooooooo simo imi pare rau ca ai racit...
treci pe ciaiuri si lamaie..eu asa am scapat si a fost gripa ...da nu i-a mers cu mine..
stii eu fac asa tai o lamaie pe jumate,o storc bine,pun zeama intro cana si apoi fac un ceai de musetel in care pun cojile de lamaie le las sa fiarba bine apoi le pun peste zeama de lamaie si beau...e cam acru..brrrr da merge...
la mine a dat rezultate bune tot timpul...eu nu prea iau medicamente si cu ciaiurile ma impac bine...
asa ca da fuguta si fa ceaiul si ai sa vezi ce bine o sa te simti..
hai fuguta ..fuguta..in pat dupa ceai ..si maine ai sa vezi ce bine o sa fie..
pupici ..lasa ..lasa..ca nu o iau ..ca sunt olteanca a dracului''' si ...si...gol..nu se prinde de mine

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

scuze de greseli..da..na...ma grabeam sa-ti raspund ca sa scapi odata de raceala aia

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Cami promit sa fiu un ghid turistic bun in domeniul inseminariilor, deja ma simt toba de carte.......
Cami 062004 daca ovulezi luna asta prin ziua 15-16 e de bine.... E prima luna cand te monitorizezi? Vezi ca in capitolul trecut am tot dat valori... Daca vrei mai repetam...
Lachione sunt convinsa ca sfatul tau a fost din tot sufletul, dar sa stii ca si noi ii vrem tot binele din lume Danutzei si doar eram in stadiul de propuneri.... nicidecum de luat pe sus........
Liana pana acum Simonette cu 40.000.000 era in fruncea panoului, acum te trecem si pe tine, chiar ceva mai sus...
Am auzit de cazuri cu 120.000.000 la inseminare, asa ca eu cu cele 10.000.000 ma simt in coada panoului, desi am auzit si cazuri sub mine (cu 1.400.000 ), care au reusit din prima inseminare (e vorba de o fata Nicole, tot pacienta a Moisicii)....
Simonette eu sambata am stat in frig (la casuta de la Valcea avem centrala, dar nu e montata inca...) si de ieri ma ustura rau gatul, dar nu iau nimic si refuz sa ma gandesc la raceala, asa poate fuge de mine...
Liana ma intorc putin pe la treburile mele, apoi poti sa ma urmezi incetisoooooor, pe la alte capitole , ca eu .....

Mergi la inceput