Cine mai este din Zalau sau Salaj ?

Cine mai este din Zalau sau Salaj ? | Autor: dianaiulie2009

Link direct la acest mesaj

Hello , hello !!!
Sa vedem cate membre sunt din Zalau sau din Salaj !!!
Astept raspunsuri din partea voastra ca sa putem schimba si noi impresii .



ANA-ANDREEA 10 MARTIE 2000
PAULA-CEZARA 20 DECEMBRIE 2004

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

SERVUS!
Eu sunt zalauanca, dar de 4 ani locuiesc in SM. Am cresut de la 6 ani in Zalau, am facut scoala si liceul acolo, am fost maritata si am lucrat in Zalau.
Vad ca ai si tu doua fetite, sa-ti traiasca!
Spune mai multe despre tine, pe unde stai?
Noi am stat in Dumbrava, mama sta inca acolo, cand mergem in Zalau, mergem la ea.

Abia astept sa ne cunoastem, esti prima din Zalau pe care o intalnesc!
Pupici!

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Buna !!!
Ce mult ma bucur ca mi-ai raspuns . Ma asteptam sa raspunda mai multa lume , deoarece am vazut ca sunt tare multi din Zalau .
Hai sa ma prezint : ma numesc Adriana , am 31 ani , am 2 fetite , 5 ani si 8 luni , respectiv 11 luni , si un sot , Lucian care ca si mine are tot 31 de ani . Noi locuim in centrul Zalaului , in Galeriile Meses. Momentan sunt in concediu pentru ingrijirea copilului , iar sotul meu lucreaza la o firma care se ocupa cu instalatii sanitare,usi centralizate la garaje,alarme,interfoane , din astea .
Acum astept mai multe si despre tine . Am vazut ca ati calatorit mult , sunt tare dragute pozele . Fetele tale cred ca sunt mai mari , cel putin asa am dedus eu din poze . De cat timp ati plecat din Zalau ? Iti place mai mult in Satu-Mare ?
Astept raspuns de la tine .
Inca o data ma bucur enorm ca mi-ai raspuns !!!
Iti multumesc !!!




ANA-ANDREEA 10 MARTIE 2000
PAULA-CEZARA 20 DECEMBRIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Adriana, imi cer scuze ca n-am mai scris...am citit postarea ta dar timpul meu e atat de limitat...n-am apucat sa-ti raspund.

Eu sunt Mihaela, am 34 de ani.
Povestea mea e putin mai complicata...sunt zalauanca, am crescut acolo, am facut liceul acolo-Mate-Fizica, apoi fac. la cluj unde l-am cunoscut pe fostul meu sot, zalauan si el. Am trait apoi in Zalau, am fetita cea mare care e cu fostul meu sot, o cheama Diana si are 9 ani peste 9 zile. In 2001 am divortat si m-am mutat in SM impreuna cu Diana, de unde e actualul meu sot. Avem impreuna pe cea de-a 2-a fetita, o cheama Silvia si are 2 ani si 2 luni. M-am intors la munca de 2 luni si e tare greu sa ma descurc cu toate, mai ales ca nu am pe nimeni aici...soacra mea a murit in mai anul acesta si a ramas socrul meu care e bolnav si nu avem pe altcineva sa aiba grija de el. Sta in apartamentul lui, dar restul grijilor sunt ale mele: mancare, spalat. Noroc ca am gasit o femeie de treaba care ma ajuta cu ccc curatenia si cateodata cu fetele cand sotul meu e ocupat. El este medic aici in SM.

SM e frumos, e mai mare decat Zalaul si intr-un fel mai interesant. Imi place aici, m-am obisnuit.
Stiu de firma TECS, era vestita si pe vremea cand eram eu in Zalau.

Voi ce liceu ati terminat?
Mai spune-mi despre voi.

Va pup, o saptamana frumoasa!


Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Ma bucur tare mult ca am cu cine coresponda din zona asta !!!
Pai ce as mai putea sa-ti spun despre noi ... eu am terminat liceul economic in Simleu-Silvaniei si faculatea de management Bogdan -Voda in Cluj . Sotul meu a terminat liceul de chimie din Zalau .
Noi nu am fost niciodata in SM , dar cred ca e un oras frumos .
Mi-am amintit cand am fost prin '90-'91 in Ungaria am trecut prin SM , dar asa fugitiv .
Ce faceti de Sarbatori , de Revelion ?
Poate veniti si prin Zalau si o sa ne putem intalni . Stiu ca e greu cand esti in alt oras si vii doar in vizita , cu atatia prieteni , neamuri de vizitat . Dar poate reusim cumva,cumva sa ne intalnim si pentru o jumatate de ora .
Mai astept si de la tine semne de viata ...




ANA-ANDREEA 10 MARTIE 2000
PAULA-CEZARA 20 DECEMBRIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Adriana, am auzit ca la Zalau a nins in we care a trecut, cred ca e frumos...

Ce mai faceti? Cum sunt fetele tale, se inteleg? Ti-e greu cu 2 copii?

Am avut si eu prieteni/prietene care au terminat liceul de chimie, dar in '89. Iar eu am facut ore de chimie in cl.XII-a cu un prof. de acolo, eu am terminat fac. de chimie din cj, sectia inginerie organica. Insa lucrez acum in domeniul textilelor, ce sa fac daca asta e la moda?
Satu Mare e frumos, mai mare ca Zalaul. Dar cand locuiesti aici, e la fel de monoton...

De Sarbatori vom ajunge si prin Zalau, daca am timp dau de veste...e adevarat ca am 2 prietene pe care nu apuc sa le vad decat rar cand meergem la mama, dar nu se stie niciodata...de revelion probabil acasa, ca in fiecare an. Asa ne place, sa stam la caldurica.
Dar voi? Ce planuri aveti?

Pupici!

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali2 spune:

Scuzati-ma ca intervin (o fac din doua motive). Precum stie Miha, noi nu suntem din Zalau, nici macar din Salaj.
De ce postez aici? in primul rand pt ca vroiam sa urez si prin intermediul DC un maaareee "La multi ani!" Dianei, fetita cea mare a Mihaelei care azi face 9 ani. Sa iti traiasca frumos, sa iti creasca , sa se bucure, sa rada, sa planga (de bucurie) si sa fie tot ce iti doresti tu ca mama (pt ca numai bine poti sa ii doresti)!!!
in al doilea rand, fara intentie de flatare in directia Mihaelei, vreau sa iti spun, draga Anacezara, ca Mihaela e cu totul si cu totul deosebita si iti doresc sa ajungi sa o cunosti, pt ca , in filozofia vietii simple, vei avea de castigat. Noi suntem, sincer, f. castigati sufleteste de cand o cunoastem.
Va salutam si inca o data "La Multi Ani, DIANA !!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Si eu sunt din Zalau si spre norocul meu va cunosc pe amandoua.Draga Anacezara sunt una dintre persoanele care te-a cununat ( Bianca), iar pe Mihaela o cunosc de cand era Diana mica( 2-3 anisori).
Ali 2 ai mare dreptate in ceea ce spui.Fara sa stie Mihaela mi-a predat o lectie de viata.Sincer din comportamentul ei am avut ce invata.O admir pt tot ce a facut si pt modul in care o creste pe Diana si implicit pe Silvia.
LA MULTI ANI !!!! Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

WOW fetelor, ce mi-e dat sa citesc, zau ca nu sunt altceva decat o fiinta normala...nici nu mai am cuvinte...ma bucur sa va reintilnesc pe acest subiect, cele 2 fete dragi: Bianca si Alina, va sarut cu drag si va multumesc din suflet pentru urari!

Iar pentru adriana aceleasi ganduri bune, sper din suflet ca intr-o zi sa ne cunoastem!

Va pup

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Buna fetelor !!!
Bianca stiam de nick-ul tau " bimilit " si ma bucur ca ai postat mesaje si aici .
Mihaela iti doresc tot ce e mai bun pe lumea asta pentru fetita ta si la fel si voua , intregii familii !!!
Fetele sunt bine , cea mica imi face un pic de " crize " - sa le numesc asa , din cauza dintisorilor . Cea mare e bucuroasa ca a nins si a putut sa se dea cu saniuta . Intr-adevar aici la Zalau avem zapada . Din pacate , pentru cei mici nu si pentru cei mari , azi a inceput sa se cam topeasca .
De Craciun stam acasa , mergem la neamuri cu colinda , iar de Revelion sper sa iesim undeva , asa am planuit .
Inca o data ii urez fetitei tale !!!
Maiastept vesti de la voi .
Va pup !!


ANA-ANDREEA 10 MARTIE 2000
PAULA-CEZARA 20 DECEMBRIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

for2nity, vad ca suntem de varste apropiate, pe mine nu ma stii? Pozele iti sunt la privat si nici numele nu-l ai trecut...

adriana ce mai faceti? Cum a fost primit mosul la voi?

bianca sunteti bine?

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput